اپل برنامه دارد نیم میلیارد دلار روی سرویس بازی خود هزینه کند

امیرحسین میرزایی ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۵ ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
سرویس Apple Arcade

بر اساس گزارشی که تازه منتشر شده، اپل می‌خواهد رقم ۵۰۰ میلیون دلار و شاید حتی بیشتر را برای سرویس بازی جدیدش هزینه کند؛ سرویسی که «اپل آرکید» (Apple Arcade) نام دارد و قرار است به زودی در دسترس کاربران دستگاه‌های اپل قرار بگیرد.

خبرگزاری فایننشال تایمز گزارشی منتشر کرده است که می‌گوید اپل برنامه دارد یک میلیارد دلار برای سرویس‌های استریم فیلم و سریال خود هزینه کند و سرویس اپل آرکید هم بخشی از این هزینه‌ها خواهد بود؛ طوری که در واقع نیمی از هزینه‌ها برای سرویس بازی اپل در نظر گرفته شده است. منابع فایننشال تایمز گفته‌اند که اپل برنامه دارد بیش از صد بازی را روی سرویس اپل آرکید قرار دهد و این بازی‌ها بودجه‌ای چند میلیون دلاری دارند.

چند میلیون دلار بودجه برای ساخت یک بازی مستقل و بازی موبایل، اساسا رقم مناسب و حتی زیادی است. البته شاید در مقایسه با بازی‌های بزرگ که هر کدام‌شان بودجه‌های چند صد میلیون دلاری دارند، چند میلیون دلار رقم بزرگی به نظر نرسد، ولی اینکه اپل مجموعه‌ای از بازی‌سازهای مستقل را جذب و روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده، از جدی بودن این شرکت برای ورود به حوزه‌ی بازی می‌گوید.

سرویس اپل آرکید

در گزارش منتشر شده آمده است که پیش‌بینی شده سرویس اپل آرکید حتی بیشتر از سرویس اپل تی‌وی پلاس، یعنی سرویس استریم فیلم و سریال، درآمد داشته باشد و به همین دلیل است که اپل رقمی بزرگ را برای ورود به صنعت بازی‌های موبایل، که به جرات می‌توان گفت اشباع شده است، هزینه کرده است.

ظاهرا شرکت‌های بازی‌سازی طی قراردادی که با اپل امضا می‌کنند، مجبور هستند حداقل چند ماه بازی‌های‌شان را در انحصار سیستم عامل iOS نگه دارند و حق انتشار بازی‌های‌شان را روی هیچ پلتفرم دیگری ندارند.

پیش‌بینی شده سرویس اپل آرکید حتی بیشتر از سرویس تی‌وی پلاس، یعنی سرویس استریم فیلم و سریال اپل، درآمد داشته باشد.

سرویس اپل آرکید برخلاف سرویس تی‌وی پلاس یا دیگر سرویس‌های مبتنی بر استریم، مثل پلتفرم بازی «گوگل استیدیا» (Google Stadia)، به کاربر اجازه می‌دهد که بازی‌ها را دانلود کند؛ طوری که مشترکان سرویس سرویس اپل آرکید با پرداخت ماهانه‌ی یک رقم مشخص، به تعداد زیادی بازی دسترسی خواهند داشت و می‌توانند آن‌ها را دانلود کنند.

از طرف دیگر، گوگل با سرویس استیدیا خود می‌خواهد بازی‌های بزرگ را، منظورمان بازی‌های کنسولی و بازی‌های کامپیوتر است، به دستگاه‌های موبایل و گوشی‌های هوشمند بیاورد.

فعلا اطلاعاتی از زمان راه اندازی سرویس اپل آرکید یا قیمت آن در اختیار نداریم.

در ادامه می‌توانید ویدیوی معرفی سرویس Apple Arcade را ببنید.

منبع: Gizmodo

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما