اپل برای آیفون ۲۰۲۳ از دوربین پریسکوپی سامسونگ استفاده نخواهد کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
دوربین پریسکوپی اپل

بر اساس گزارش یکی از رسانه‌های کره‌ای، اپل برای آیفون‌های ۲۰۲۳ از دوربین پریسکوپی ساخت سامسونگ استفاده نخواهد کرد. در این گزارش آمده که اپل برای تأمین ماژول دوربین پریسکوپی آیفون‌های خود با شرکت Jahwa Electronics تماس گرفته که بخشی از زنجیره تأمین گوشی‌های سامسونگ محسوب می‌شود.

این شرکت دوربین پریسکوپی مدنظر را با همکاری سامسونگ توسعه داده و به همین خاطر کنار گذاشتن سامسونگ از این قرارداد، می‌تواند خطر شکایت مربوط به نقض پتنت را در پی داشته باشد. به همین خاطر اگر اپل نتواند این محدودیت‌ها را دور بزند، در نهایت این شرکت باید هزینه‌ی مجوز مربوط به استفاده از این فناوری را به سامسونگ بپردازد. سامسونگ برای تولید این نوع دوربین‌ها با ال‌جی همکاری می‌کند و ظاهرا حتی اگر سامسونگ کنار گذاشته شود، اپل همچنان برای تولید دوربین‌های پریسکوپی خود از LG استفاده خواهد کرد.

دوربین پریسکوپی اپل

در این گزارش آمده که اپل در سال ۲۰۲۳ می‌خواهد برای برخی مدل‌های آیفون از دوربین پریسکوپی استفاده کند ولی همین سایت قبلا گفته بود که احتمالا در سال ۲۰۲۲ هم شاهد عرضه‌ی آیفون‌های دارای دوربین پریسکوپی خواهیم بود.

سال گذشته مینگ-چی کو برای اولین بار احتمال استفاده از دوربین پریسکوپی در آیفون‌های ۲۰۲۲ را مطرح کرد و بعد از آن شایعات زیادی در این رابطه مطرح شده است. طی چند سال اخیر دوربین‌های پریسکوپی مورد توجه شرکت‌های زیادی قرار گرفته‌اند و تا زوم ۱۰ برابری اپتیکال را امکان‌پذیر می‌کنند.

منبع: iMore

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما