آیفون ۱۴ پرو هم در مدل پایه شاید ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی داخلی داشته باشد

۲۲ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
آیفون 14 حافظه‌ی داخلی

اینطور که به نظر می‌رسد اپل می‌خواهد آیفون ۱۴ پرو را علی‌رغم افزایش قیمت در مدل پایه با ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی داخلی به فروش برساند.

اپل قصد دارد یکی دو ماه دیگر از گوشی‌های سری آیفون ۱۴ رونمایی کند. البته اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود چون بارها شنیدیم که بنا به دلایل مختلف اعم از جنگ بین روسیه و اوکراین، قرنطینه در چین، مشکل بین چین و آمریکا بر سر تایوان، عدم ارسال بسته‌بندی‌های ارسالی از تایوان به چین با برچسب «ساخت تایوان، چین» یا «ساخت چین تایپه» و…، شاید اپل نتواند در زمان معین از گوشی‌های جدید خود رونمایی کند.

در حال حاضر شایعات زیادی هم در رابطه با گوشی‌های این سری، سوا از تاریخ رونمایی و عرضه‌ی آن‌ها وجود دارد که انتظار داریم در آینده‌ای خیلی نزدیک و با رونمایی رسمی آن‌ها، درست و غلط این شایعات مشخص شود. هرچند یک سری از این شایعات هم از زبان افشاگران مطرحی خارج می‌شود، خصوصا دو مدل پرو چرا که در واقع می‌توان گفت آن‌ها هستند که سرنوشت اپل را رقم می‌زنند.

یکی از شایعاتی که پیرامون گوشی‌های سری آیفون ۱۴ پرو وجود دارد در رابطه با حافظه‌ی داخلی آن‌هاست. گفته می‌شود اپل می‌خواهد حافظه‌ی داخلی آیفون ۱۴ پرو را علی‌رغم اینکه قصد دارد قیمت آن را افزایش دهد، در مدل پایه به ۱۲۸ گیگابایت برساند. این یعنی شما نه تنها باید پول بیشتری برای خرید مدل پرو بپردازید بلکه ظرفیت حافظه‌ی داخلی هم که دریافت می‌کنید هیچ پیشرفتی در مقایسه با قبل نخواهد داشت.

درست دو سال بعد از اینکه آیفون ۱۲ پرو از ۶۴ گیگابایت به ۱۲۸ گیگابایت ارتقا پیدا کرد، انتظار داشتیم آیفون ۱۴ پرو از ۱۲۸ به ۲۵۶ گیگابایت ارتقا پیدا کند چون از آن زمان هم دو سال می‌گذرد و بسیاری از افشاگران معتقد بودند تاریخ بار دیگر تکرار خواهد شد و اپل ظرفیت حافظه‌ی داخلی آیفون ۱۴ پرو را در مدل پایه دو برابر خواهد کرد. خصوصا اینکه با اضافه شدن دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی به این مدل‌ها و ارتقا کیفیت فیلم‌برداری‌شان از ۴K به ۸K و همچنین افزایش قیمت، این ارتقای حافظه‌ی داخلی واقعا نیاز بود.

جف پو، یکی از افشاگرانی که کارنامه‌ی خوبی هم در افشای اطلاعات مربوط به محصولات اپل دارد، در رابطه با قیمت این محصولات چیز جدیدی نگفت. این یعنی از لحاظ تئوری نباید شاهد افزایش قیمت باشیم اما تقریبا می‌توان گفت تمام خبرها و شایعاتی که در رابطه با نمایندگان مورد انتظار اپل وجود دارند، روی این موضوع اتفاق نظر دارند در حالی که تغییر آیفون‌ها فقط از لحاظ ظاهری است که هزینه‌ی خاصی هم ندارد و دوربین ۴۸ مگاپیکسلی.

جف پو اما بدون اینکه اصلا توجهی به این شایعات داشته باشد، مدعی شد فروش سری آیفون ۱۴ احتمالا بیشتر هم خواهد شد و در همین راستا، اپل تولید آن‌ها را افزایش داده است. این در حالی است که پیش‌تر گفته می‌شد حتی روند تولید آیفون‌ها هم با مشکل مواجه شده است. البته که افزایش میزان تولید خیلی فاحش نبوده و از ۸۴ به ۹۱ میلیون رسیده است ولی در هر حال به معنای تقاضای بالاتر از سال قبل است که یکی از دلایل اصلی این موضوع، اضافه شدن آیفون ۱۴ مکس به مجموعه و حذف شدن آیفون مینی است.

قیمت آیفون‌های جدید چگونه خواهد بود؟

اگرچه اپل نباید قیمت محصولاتش را بالا ببرد اما به خاطر تورم و شرایط بدی که اکنون حاکم است، انتظار این افزایش قیمت را داشتیم. متأسفانه نمی‌دانیم دقیقا این افزایش قیمت به چه صورت خواهد بود اما یک سری نظریه‌ها وجود دارد که بیان آن‌ها خالی از لطف نیست. طبق موثق‌ترین اخبار و حدس و گمان بر اساس گذشته، به این نتیجه رسیدیم که اپل گوشی‌های جدیدش را با قیمت‌های زیر راهی بازار می‌کند:

  • آیفون ۱۴ با ۱۲۸/۲۵۶/۵۱۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی: ۹۰۰ دلار، ۱۰۰۰ دلار، ۱۱۰۰ دلار
  • آیفون ۱۴ مکس با ۱۲۸/۲۵۶/۵۱۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی: ۹۹۹ دلار، ۱۱۰۰ دلار، ۱۲۰۰ دلار
  • آیفون ۱۴ پرو با ۱۲۸/۲۵۶/۵۱۲ گیگابایت و ۱ ترابایت حافظه‌ی داخلی: ۱۱۰۰، ۱۲۰۰، ۱۴۰۰ و ۱۶۰۰ دلار
  • آیفون ۱۴ پرو با ۱۲۸/۲۵۶/۵۱۲ گیگابایت و ۱ ترابایت حافظه‌ی داخلی: ۱۲۰۰، ۱۳۰۰، ۱۵۰۰ و ۱۷۰۰ دلار

با تمام این تفاسیر این‌ها هنوز شایعاتی هستند که برای اطمینان از صحت‌شان باید منتظر رونمایی رسمی از گوشی‌های سری آیفون ۱۴ باشیم.

منبع: PhoneArena

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه