اپل خودروی خود را به تنهایی توسعه می‌دهد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
طرحی گرافیکی و تجسمی از خودروی اپل

در پی ناموفق بودن مذاکرات اپل با خودروسازان مطرحی مانند هیوندای، این غول فناوری تصمیم گرفته خودروی خود را به تنهایی توسعه دهد.

اکنون بیش از شش سال از نخستین گزارش‌ها درباره‌ی خودروی اپل می‌گذرد. در سال ۲۰۱۵ بود که خبرهای اولیه از برنامه‌ی ساخت یک خودروی الکتریکی و خودران از غول فناوری حکایت داشت. تاکنون گمانه‌زنی‌های بسیاری در این زمینه منتشر شده است اما گزارش جدیدی از کره‌ی جنوبی ادعا می‌کند که اپل برنامه‌ی خود را مجددا تغییر داده است.

به نظر می‌رسد در مراحل اولیه، اپل قصد داشته خودروی خود را به تنهایی و بدون مشارکت شرکت‌های صنعتی خودرو تولید کند اما به دنبال مواجه شدن با مجموعه‌ای از مشکلات و محدودیت‌ها، این شرکت تصمیم به همکاری با یک خودروساز گرفت و به همین دلیل با هیوندای، نیسان، مگنا و به‌تازگی تویوتا وارد مذاکره شد. هرچند هیچ یک از این تولیدکنندگان با شرایط اپل برای همکاری قانع نشدند.

طبق گزارش جدید اما اپل بار دیگر تصمیم گرفته تا توسعه‌ی خودرو را خودش به تنهایی ادامه دهد. گفته می‌شود منابع محلی درون این شرکت به وب‌سایت کره‌ای mk.co.kr اطلاع داده‌اند که اپل هم‌اکنون در حال بازسازی مرکز توسعه‌ی خودروهای خود و مشغول پردازش اسناد مورد نیاز برای قرارداد با تأمین‌کنندگان صنعت خودرو است.

این گزارش تصریح می‌کند که دلیل اصلی استراتژی جدید اپل این است که مذاکرات با شرکت‌های فعال در زمینه‌ی خودرو خوب پیش نرفته و اساسا هیچ شرکتی به همکاری احتمالی علاقه‌ای نداشته است. پس از مذاکرات ناموفق اپل تصمیم گرفت که پروژه را بیش از این به تعویق نیندازد زیرا بازار خودرو به‌سرعت در حال تغییر است.

با وجود ناموفق بودن مذاکرات با خودروسازان و تصمیم برای ادامه‌ی مسیر به تنهایی، اپل همچنان به توسعه‌ی یک خودروی الکتریکی با تکنولوژی بالا و عملکردهای خودران پایبند است.

در عین حال که اپل برای سرعت بخشیدن به پروژه تصمیم جدید گرفته اما طبق برآوردها، این غول فناوری هنوز دست کم چهار سال با عرضه‌ی محصول خود در بازار خودرو فاصله دارد. هرچند کارشناسان معتقدند که با عرضه‌ی خودروی اپل، این شرکت می‌تواند تا سال ۲۰۳۰ ۱٫۵ میلیون دستگاه فروش داشته باشد.

عکس کاور: طرحی گرافیکی و تجسمی از خودروی اپل

Credit: Motor1

منبع: Motor1

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. aaaaa

    عالی

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما