اپل تعمیر آیفون و کامپیوترهای مک را در خانه ممکن می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
تعمیر آیفون

کاربران آیفون و مک به‌زودی می‌توانند این دستگاه‌ها را در خانه تعمیر کنند. این شرکت ساعاتی قبل اعلام کرد که به‌زودی فروش قطعات و ابزار لازم برای تعمیر برخی از محصولات اپل در خانه را شروع می‌کند. این طرح ابتدا با سری آیفون ۱۲ و ۱۳ آغاز می‌شود و در ادامه مک‌های مبتنی بر تراشه‌ی M1 هم به این طرح ملحق می‌شوند. گفته می‌شود در آغاز کار، کاربران می‌توانند نمایشگر، باتری و دوربین را با استفاده از قطعات ارائه شده از طرف اپل تعویض کنند و در ادامه خرید قطعات بیشتری ممکن می‌شود.

این یک تغییر بزرگ از جانب اپل به حساب می‌آید که همواره محدودیت‌های زیادی را برای تعمیر گجت‌های خود در تعمیرگاه‌های غیرمجاز اعمال می‌کند. به‌عنوان مثال می‌توانیم به تعویض نمایشگر آیفون ۱۳ اشاره کنیم که این کار منجر به از کار افتادن فیس آی‌دی می‌شود ولی بعد از انتقادات گسترده، در سومین بتای iOS 15.2 این محدودیت برداشته شده است.

اپل می‌گوید این طرح اوایل سال ۲۰۲۲ در آمریکا اجرایی می‌شود و سپس به دیگر کشورها راه پیدا می‌کند. این شرکت همچنین خاطرنشان کرده که این طرح فقط مناسب کاربرانی است که با تعمیر وسایل الکترونیکی مشکلی ندارند و در کل اکثریت کاربران باید تعمیر این گجت‌ها باید به متخصصان مراجعه کنند.

تعمیر آیفون

اپل همواره به کاربران خود توصیه می‌کند که برای تعمیر گجت‌های خود، از قطعات اصل ارائه شده توسط این شرکت استفاده کنند ولی در این میان برخی از تعمیرگاه‌های غیرمجاز چنین کاری را انجام نمی‌دهند. اما حالا با این طرح، اپل به طور مستقیم قطعات لازم را به کاربران می‌فروشد که از این راه می‌تواند درآمد قابل توجهی را کسب کند.

اپل اعلام کرده که قصد دارد در ادامه فروش بیش از ۲۰۰ قطعه و ابزار مجزا را آغاز کند و همچنین کاربران قبل از خرید با مرور آموزش‌های ارائه شده می‌توانند در این زمینه تصمیم بهتری بگیرند. این شرکت هنوز قیمت قطعات و ابزارهای فوق را اعلام نکرده است.

منبع: The Verge

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما