اپل احتمالا خط تولید آیپد و مک بوک را از چین به ویتنام منتقل می‌کند

۸ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
مک بوک و آیپد در ویتنام

به تازگی اپل از فاکسکان خواسته است تا مقداری از ظرفیت تولید آیپد و مک بوک را از کشور چین به کشور ویتنام منتقل کند. این اطلاعات همچنین نشان می‌دهند که در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۱ تولید این محصول‌ها در شهر Bac Giang در ویتنام توسط فاکسکان آغاز خواهد شد.

این اطلاعات جدید که توسط رویترز منتشر شده‌اند نشان می‌دهند که به دلیل اختلاف تجاری میان آمریکا و چین، اپل قصد دارد که از زنجیره‌ی تأمین‌کنندگان متنوعی در تولید محصولاتش استفاده کند. البته رویترز در این گزارش اشاره‌ای را به مدل مک‌ها و آیپد‌های که به احتمال زیاد در آینده در ویتنام مونتاژ می‌شوند، نداشته است. همچنین هنوز به صورت دقیق نمی‌دانیم که اپل قصد دارد چه حجمی از تولید این محصولات را در ویتنام انجام دهد.

البته این اولین‌باری نیست که اپل تولید محصولی را در کشور ویتنام انجام می‌دهد. به‌عنوان نمونه امسال و تا قبل از مطرح شدن این گزارش‌ها، اپل تولید ایرپادز پرو را در ویتنام آغاز کرده بود. همچنین همان‌گونه که در خبر‌ها خوانده‌اید اپل هم اکنون برخی مدل‌های آیفون را هم در کشور هند تولید می‌کند. البته باید بگوییم که تولید این آیفون‌ها در هند از زمان‌های گذشته و پیش از بالا گرفتن جنگ تجاری میان آمریکا و چین در جریان است و اپل به خاطر قوانین واردات کشور هند این کار را انجام می‌دهد.

گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهند که از اوایل این هفته فاکسکان قصد دارد با سرمایه گذاری ۲۷۰ میلیون دلار در ویتنام ظرفیت تولید خود را در آنجا افزایش دهد. گزارش‌هایی وجود دارند که ادعا می‌کنند شرکت تایوانی فاکسکان قصد دارد بیشتر از %۳۰ ظرفیت خط تولید خود را به خارج از کشور چین منتقل کند.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar feri

    به خاطر روابط چین و امریکا نیس…
    به خاطر اینه که کارخونه های چین واسه تولید محصولات اپل از بچه ها بیگاری میکشن و گند این موضوع در اومده. اپل هم با کمال پررویی از این حرکت دفاع کرده.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه