اپل از iPadOS 17 با ویژگی‌های جدید رونمایی کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
iPadOS 17

اپل در رویداد WWDC 2023، علاوه بر سیستم‌عامل جدید گوشی‌های هوشمندش، از سیستم‌عامل جدید تبلت‌هایش یعنی iPadOS 17 با یک سری قابلیت‌های جذاب و کاربردی رونمایی کرد. این سیستم‌عامل جدید تبلت‌های اپل که با هدف تعامل راحت‌تر کاربران با آیپد‌ها معرفی شده، بسیاری از قابلیت‌های پیشرفته‌ سیستم‌عامل iOS 17 را در دسترس کاربران قرار می‌دهد.

iPadOS 17

اول از همه باید به قابلیت شخصی‌سازی پیشرفته لاک‌اسکرین در این سیستم‌عامل جدید آیپدهای اپل اشاره کنیم که اولین‌ بار در iOS 16 معرفی شده بود. به لطف این قابلیت جدید، کاربران قادر خواهند بود طبق سلیقه‌ی خود لاک‌اسکرین‌های مختلف با پس‌زمینه‌های متفاوت را، علاوه بر ویجت‌ها و فونت‌های جذاب مورد استفاده قرار دهند. همچنین ویژگی Live Activities نیز به لاک‌اسکرین تبلت‌های اپل اضافه شده که به کمک آن می‌توانید مسیر رسیدن یک تاکسی اینترنتی یا سفارش غذای به خودتان را به شکل زنده مشاهده کنید.

iPadOS 17، همچنین اپلیکیشن کاربردی Health که پیش‌تر فقط در گوشی‌های اپل قابل استفاده بود را در اختیار کاربران آیپدها نیز قرار می‌دهد تا آن‌ها بتوانند به راحت‌ترین شکل ممکن اطلاعات مربوط به سلامت خود را از طریق iCloud روی دستگاه‌های مختلف، همگام‌سازی کنند. سیستم‌عامل iPadOS 17 اکنون اجازه می‌دهد که تعامل بسیار بیشتری با فایل‌های PDF داشته باشید و به لطف یادگیری ماشینی، اپلیکیشن Notes قادر خواهد بود تا به صورت خودکار کادرهای درنظر گرفته شده درون فایل‌های PDF را برای ثبت اطلاعات جدید تشخیص دهد.

iPadOS 17

در نهایت باید اشاره کنیم که نسخه‌ی آزمایشی سیستم‌عامل جدید iPadOS 17 از امروز در اختیار توسعه‌دهندگان قرار خواهد گرفت و نسخه نهایی هم در پاییز امسال به شکل عمومی، انتشار می‌یابد.

منبع: TheVerge

 

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما