آیفون ۱۲ با قابلیت موقعیت‌یاب مغناطیسی شارژر بی‌سیم راهی بازار می‌شود

۱۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۹:۲۴ ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
موقعیت یابی مغناطیسی شارژر بی‌سیم اپل

در چند سال اخیر، گوشی‌های آیفون از شارژر بی‌سیم پشتیبانی می‌کردند اما این‌طور که به نظر می‌رسد، آیفون ۱۲ قرار است با قابلیت موقعیت‌یاب مغناطیسی شارژر بی‌سیم راهی بازار ‌شود.

اپل احتمالا در سال آینده پورت‌های مربوط به شارژر گوشی را از آیفون‌های خود حذف می‌کند و به همین خاطر کاربران باید خود را برای خرید شارژر‌های بی‌سیم آماده کنند. این‌طور که به نظر می‌رسد، آیفون ۱۲ که پورت شارژر هم در آن تعبیه شده، قرار است اولین محصولی باشد که به قابلیت موقعیت‌یاب مغناطیسی شارژر بی‌سیم مجهز می‌شود.

موقعیت‌یاب مغناطیسی شارژر بی‌سیم چیست؟ این قابلیت در واقع سخت‌افزاری است. بدین صورت که اپل در گوشی‌های جدید خود این امکان را فراهم کرده که کاربر بتواند شارژر بی‌سیم را به کمک نیروی مغناطیسی به پنل پشتی گوشی متصل کند. گفته می‌شود این خاصیت مغناطیسی آن‌قدر قدرتمند است که وقتی گوشی را روی پد شارژر قرار دهید، حتی اگر در جای درست هم قرار نگیرد به‌صورت خودکار به همان محل اتصال دقیق حرکت داده می‌شود.

شارژر بی‌سیم آیفون 12
شارژر بی‌سیم آیفون 12
شارژر بی‌سیم آیفون 12

اگر این شارژر به همراه آیفون ۱۲ و به‌عنوان بخشی از لوازم جانبی آن به فروش برسد، این گوشی‌ها را باید اولین آیفون‌هایی به حساب آورد که قابلیت موقعیت‌یابی مغناطیسی شارژر بی‌سیم دارند. حتی شکل قالب‌های مغناطیسی مورد نظر نیز به‌تازگی در شبکه اجتماعی ویبو به اشتراک گذاشته شده که هم‌خوانی کاملی با قاب محافظ شارژر بی‌سیم آیفون ۱۲ دارد.

موقعیت‌یاب مغناطیسی آیفون ۱۲  و آیفون ۱۱ پرو مکس

چند سال پیش وقتی اپل پد شارژر ایرپاور را راهی بازار کرده بود، کاربر می‌توانست با قرار دادن گوشی در هر نقطه آن را شارژ کند؛ اما این‌طور که به نظر می‌رسد آیفون ۱۲ باید حتما در محل دقیقی برای شارژ شدن بی‌سیم قرار گیرد. با این حال برای اینکه مشخص شود این قابلیت در نهایت یک نقطه ضعف به حساب می‌آید با نقطه قوت، باید منتظر عرضه رسمی آن به بازار باشیم.

کاربران برای شارژ گوشی از این طریق به دستگاهی سازگار با این قابلیت نیاز خواهند داشت و این یعنی بعد از پروژه ناموفق ایرپاور، گویا اپل برنامه دیگری برای عرضه یک شارژر بی‌سیم مغناطیسی در سر دارد.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar علی پورمرادی

    خیلی فوق العادست. عالیه‌. فقط امیدوارم قیمتش نجومی نباشه