آیفون ۱۴ مکس ممکن است نمایشگر ۱۲۰ هرتزی داشته باشد

۷ دی ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

به گفته‌ی زنجیره‌ی تأمین ال جی، این شرکت در نهایت توانسته به تولید مقرون‌به‌صرفه پنل LTPO دست پیدا کند تا بتواند حضور خود را به‌عنوان یکی از تأمین‌کنندگان نمایشگر سری آیفون ۱۴ اپل تضمین کند. پیش از این اپل تصمیم داشت آیفون ۱۴ مکس را با یک پنل LTPS استاندارد ۶۰ هرتزی یا یک پنل LTPO مدرن ۱۲۰ هرتزی عرضه کند، اما اکنون گویا LG توانسته به اندازه کافی آزمایش‌های موفقیت‌آمیز را انجام دهد تا جایگاه خود را در مجموعه‌ی تامین‌کنندگان صفحه‌نمایش LTPO سری آیفون ۱۴ حفظ کند.

طبق گزارش‌های منتشر شده، LG نه تنها قرار است پنل‌های LTPO را برای آیفون ۱۴ مکس تولید کند، بلکه در واقع برای عرضه‌ی نمایشگر آیفون ۱۴ پرو مکس هم مد نظر اپل قرار دارد. سری آیفون ۱۴ به نظر می‌رسد که از حفره‌ی نمایشگر برای میزبانی از دوربین سلفی استفاده کند و بریدگی نمایشگر را هم در برخی مدل‌ها حفظ می‌کند. همچنین سنسور‌های فیس آیدی هم زیر نمایشگر قرار خواهند گرفت. با این حال گویا صفحه‌نمایش کوچک‌تر ۶٫۰۶ اینچی ۱۲۰ هرتزی آیفون ۱۴ پرو تنها توسط سامسونگ عرضه خواهد شد.

از آنجایی که LG خطوط تولیدی که برای تامین صفحه‌نمایش‌های ۶۰ هرتزی LTPS اپل استفاده می‌کند را برای تولید نمایشگرهای LTPO تغییر داده، بنابراین نمی‌تواند به اندازه سری آیفون ۱۳ به اپل نمایشگر عرضه کند. این کندی شرکت LG در عرضه، در نهایت توسط سومین تأمین کننده صفحه‌نمایش اپل یعنی شرکت BOE تأمین خواهد شد. داستان موفقیت آمیز تولید نمایشگرهای LTPO LG هم یک پیروزی برای اپل به حساب می‌آید، زیرا می‌تواند مهم‌ترین قطعات آیفون خود را به دور از انحصار سامسونگ در اختیار داشته باشد.

مسلما طبق اعلام منابع The Elec، سامسونگ همچنان سهم بزرگی از پنل‌های با طراحی حفره‌دار ۱۲۰ هرتزی آیفون ۱۴ پرو مکس را در اختیار خواهد داشت، اما این واقعیت محض که LG ممکن است راه تولید نمایشگر‌های ۱۲۰ هرتز را پیدا کرده باشد، برای اپل و دومین سازنده‌ی بزرگ صفحه‌نمایش OLED کره‌ای، یک موقعیت برد برد محسوب می‌شود. اپل مدتی است که می‌خواهد از انحصار سامسونگ در عرضه‌ی نمایشگر OLED آیفون خود خارج شود. سامسونگ برای پنل‌های با فناوری پیشرفته‌اش هزینه‌ی زیادی دریافت می‌کند و اپل امیدوار است که بتواند LG و BOE را به‌عنوان تأمین‌کننده نمایشگر‌های ۱۲۰ هرتزی به این ترکیب اضافه کند تا هزینه‌های صفحه‌نمایش آیفون خود را کاهش دهد.

به همین دلیل است که غول فناوری آمریکایی می‌خواهد سال آینده با LG و BOE برای تأمین نمایشگر‌ مدل‌های پایه‌ی سری آیفون ۱۴ خود همراه شود، همانطور که امسال هم برای تأمین نمایشگر مدل‌های آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی همکاری کرد. انتظار می‌رود سال آینده، شرکت BOE سهم تولید نمایشگر آیفون خود را به ۲۰ درصد از حدود ۲۰۰ میلیون واحدی که اپل نیاز دارد، افزایش دهد. به نظر می‌رسد که امسال BOE حدود ۱۵ میلیون پنل به اپل عرضه کند، در حالی که در سال ۲۰۲۲ ممکن است این رقم به ۴۵ میلیون هم برسد.

همچنین شایعه‌ها حاکی از آن است که LG محموله‌ی نمایشگرهای خود به اپل را از ۵۰ میلیون به ۶۰ میلیون افزایش می‌دهد تا برای سامسونگ تنها ۱۳۰ میلیون نمایشگر باقی بگذارد. این تعداد تقریبا همان تعداد نمایشگرهای OLED است که سامسونگ در سال جاری به اپل عرضه کرده است. قطعا در سال ۲۰۲۲، تعداد آیفون‌هایی که عرضه می‌شوند افزایش می‌یابد و بنابراین این طور می‌توان بیان کرد که دو شرکت BOE و LG اساسا در حال کاهش سهم سامسونگ در زنجیره‌ی تأمین صفحه‌نمایش‌های آیفون هستند.

سهم سامسونگ در زنجیره‌ی تأمین نمایشگرهای اپل، در نهایت ممکن است در سال آینده و برای اولین بار در تاریخ به ۵۰ درصد کاهش یابد که این نقطه‌ی عطفی برای کوپرتینویی‌ها به حساب می‌آید که از سال ۲۰۱۷ و زمان عرضه‌ی آیفون X از نمایشگر‌های تولیدی سامسونگ بهره می‌برند. با جدیدترین افشاگری درباره تامین‌کنندگان پنل نمایشگر‌های سری آیفون ۱۴ و فناوری‌های آن‌ها، می‌توانیم چهار مدل آیفون ۱۴ زیر که ممکن است اپل در سال ۲۰۲۲ عرضه کند را پیش‌بینی کنیم.

 1. آیفون ۱۴ ۶٫۱ اینچی با نمایشگر مبتنی بر ناچ ۶۰ هرتزی که توسط LG و BOE تأمین می‌شود.
 2. آیفون ۱۴ مکس ۶٫۷ اینچی با نمایشگر مبتنی بر ناچ ۱۲۰ هرتزی که توسط LG تأمین می‌شود.
 3. آیفون ۱۴ پرو ۶٫۱ اینچی با نمایشگر حفره‌دار ۱۲۰ هرتزی که توسط سامسونگ تأمین می‌شود.
 4. آیفون ۱۴ پرو مکس ۶٫۷ اینچی با نمایشگر حفره‌دار ۱۲۰ هرتزی که توسط سامسونگ و LG تأمین می‌شود.

منبع: Phonearena

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
 1. Avatar امیر

  عزیزم برای آمریکا که کاری نداره حتی میتونه بیاد اپلم تحریم کن .
  هاوی و تحریم کرد چون توی ایران براحتی میومد و چون امریکا ایران و تحریم کرده هاوی هم هم تحریم کرد و گرنه برای آمریکا کار نداره بیاد اپل و تحریم کنه .
  اپل عشق 🤩

 2. Avatar ‽?????????

  بنظرتون آمریکا به نفع اپل کار نمی کنه هواوی رو که تحریم کرد بعد اپل هم این تراشه هاش انقدر قدرتمندن بعد تازه سیستم عامل که داره و….

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه