هزینه‌ی واقعی ساخت آیفون ۱۴ پرو مکس چقدر است؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون 14 پرو مکس

هر ساله هزینه‌ی ساخت مدل جدید آیفون مورد توجه کاربران زیادی قرار می‌گیرد و امسال هم شرکت تحقیقاتی مشهور Counterpoint Research گزارشی در مورد هزینه‌ی ساخت آیفون ۱۴ پرو مکس منتشر کرده است. به طور کلی هزینه‌ی ساخت این مدل ۳.۴ درصد بیشتر از نسل قبلی است. ظاهرا این افزایش هزینه‌ی قطعات به استفاده از دوربین ۴۸ مگاپیکسلی و قابلیت نمایشگر همیشه روشن برمی‌گردد. باید خاطرنشان کنیم این گوشی با همان قیمت نسل قبلی راهی بازار شده و در نتیجه اپل از فروش آن سود کمتری دریافت می‌کند.

در این گزارش آمده هزینه‌ی قطعات مربوط به ارتباطات، ۱۳ درصد از کل هزینه‌ی ساخت را در بر می‌گیرد ولی نسل قبلی این قطعات حدود ۱۴ درصد از کل هزینه‌ی ساخت را به خود اختصاص داده بودند. گفته می‌شود به دلیل افزایش محبوبیت اینترنت ۵G و افزایش ساخت این قطعات، هزینه‌ی آن‌ها کاهش پیدا کرده است. درون این گوشی چیپست A16 تعبیه شده که ۱۱ دلار گران‌تر از نسل قبلی تمام می‌شود.

آیفون 14 پرو مکس

به طور کلی، هزینه‌ی ساخت آیفون ۱۴ پرو مکس حدود ۱۷ دلار بیشتر از نسل قبلی محسوب می‌شود. در رابطه با سری آیفون ۱۵ به نظر می‌رسد مدل‌های معمولی هم دوربین ۴۸ مگاپیکسلی را دریافت می‌کنند و تمام این گوشی‌ها همراه با پورت USB-C راهی بازار خواهند شد. بنابراین با توجه به اینکه قیمت آیفون طی چند سال گذشته ثابت مانده و هر ساله هزینه‌ی ساخت این گوشی‌ها بیشتر می‌شود، به احتمال زیاد سال آینده سری آیفون ۱۵ با قیمت بیشتری نسبت به نسل قبلی خود به دست کاربران می‌رسند.

منبع: GizmoChina

راهنمای خرید گوشی موبایل
راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما