چرا اپل نباید آیفون مینی را کنار بگذارد؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون مینی

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از طرف منابع مختلف، اپل سال آینده از دو مدل آیفون ۶.۱ اینچی و دو مدل ۶.۷ اینچی رونمایی خواهد کرد و دیگر خبری از آیفون مینی نخواهد بود. با وجود اینکه بیشتر کاربران نمایشگرهای بزرگ را ترجیح می‌دهند و از طرف دیگر فروش آیفون مینی چندان بالا نبوده، اما آیا کنار گذاشتن این گوشی یک اشتباه خواهد بود؟

باید خاطرنشان کنیم برخی کاربران دستان کوچکی دارند و برخی دیگر ترجیح می‌دهند برای بهره‌گیری از گوشی فقط از یک دست استفاده کنند. در زمینه‌ی گوشی‌های کوچکی که قدرت سخت‌افزاری بالایی دارند، گزینه‌های چندانی در بازار دیده نمی‌شود. اما در هر صورت با توجه به گزارش‌های مختلف، طرفداران آیفون مینی سال آینده با نسل جدید این گوشی روبرو نخواهند شد.

در همین رابطه، باید به گزارش جدید مینگ-چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، اشاره کنیم که مدعی شده سال آینده فقط مدل‌های پرو آیفون ۱۴ از چیپست A16 بهره‌مند خواهند شد و مدل‌های استاندارد این خانواده بار دیگر با چیپست A15 راهی بازار می‌شوند. به همین خاطر برخی با توجه به این رویکرد جدید اپل می‌گویند که این شرکت می‌تواند هر دو سال یک بار نسل جدید آیفون مینی را با چیپست جدید راهی بازار کند. با این کار مطمئنا آمار فروش این گوشی افزایش پیدا می‌کند.

آیفون مینی

همچنین از سوی دیگر، اپل می‌تواند در سال ۲۰۲۴ آیفون مینی جدید را به عنوان نسل جدید آیفون SE رونمایی کند. اولین نسل آیفون SE در سال ۲۰۱۶ با نمایشگر ۴ اینچی معرفی شد و نسل دوم و سوم این گوشی هم از نمایشگر ۴.۷ اینچی بهره می‌برند. آیفون SE 3 اگرچه از دوربین باکیفیت و چیپست بسیار قدرتمندی بهره می‌برد، اما طراحی آن بسیار قدیمی است و به همین خاطر کاربران زیادی علاقه‌ای به خرید آن ندارند.

در هر صورت بدون شک در سال ۲۰۲۲ شاهد عرضه‌ی نسل جدید آیفون مینی نخواهیم بود زیرا چندین منبع معتبر به این موضوع اشاره کرده‌اند. اما آیا در سال ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ شاهد عرضه‌ی مدل جدید این گوشی خواهیم بود؟ در این زمینه با قاطعیت نمی‌توانیم صحبت کنیم و احتمالا ماه‌ها بعد گزارش‌هایی در مورد تصمیم اپل در رابطه با این موضوع منتشر خواهد شد.

منبع: The Verge

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما