اپل تولید آیفون ۱۳ را به دلیل کمبود تراشه کاهش می‌دهد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
کمبود آیفون 13

مشکلات کمبود تراشه همچنان ادامه دارد و حالا به نظر می‌رسد اپل به دلیل همین موضوع، به ناچار سفارش تولید مدل‌های آیفون ۱۳ را کاهش داده است. بر اساس گزارش خبرگزاری بلومبرگ، تولید سری آیفون ۱۳ به دلیل کمبود تراشه با کاهش ۱۰ میلیونی روبه‌رو می‌شود.

بر اساس گزارش‌ها، اپل قصد داشته تا پایان سال جاری میلادی حدود ۹۰ میلیون واحد از مدل‌های مختلف آیفون ۱۳ را تولید کند ولی حالا به شرکای این شرکت اطلاع داده شده که به دلیل کمبود قطعات، میزان سفارش از این رقم پایین‌تر خواهد بود. در حال حاضر میزان عرضه‌ی این گوشی‌ها پایین‌تر از حد انتظار است و افزایش فشار به دلیل کمبود قطعات، به‌خصوص در فصل تعطیلات، منجر به بزرگ‌تر شدن این مشکل و طولانی‌تر زمان انتظار خریداران می‌شود.

کمبود آیفون 13

اپل ماه‌هاست که با مشکل کمبود تراشه دست و پنجه نرم می‌کند و خریداران محصولاتی مانند مک‌بوک پرو، آیفون ۱۱، آیفون ۱۲، آی‌مک، مک‌بوک ایر و آیپد پرو گاهی اوقات برای دریافت آن‌ها مدت زیادی منتظر می‌مانند. مدتی قبل، مینگ-چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، اعلام کرد که اپل میزان تولید لپ‌تاپ‌های مک‌بوک را به دلیل کمبود قطعات به نصف می‌رساند. این در حالی است که فقط چند روز دیگر نسل جدید مک‌بوک پرو معرفی می‌شود.

بر اساس گزارش‌های مختلف، به نظر می‌رسد بحران جهانی کمبود تراشه تا سال ۲۰۲۲ هم ادامه پیدا می‌کند و اگرچه اپل هم تحت تأثیر این بحران قرار گرفته، اما نسبت به دیگر شرکت‌ها وضعیت بسیار خوبی دارد. تعدادی از شرکت‌های فعال در حوزه‌ی تکنولوژی به خاطر همین کمبود با مشکلات بزرگ‌تری روبه‌رو شده‌اند که همین موضوع منجر به افزایش قیمت محصولات آن‌ها شده است.

منبع: GSM Arena

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما