اپل سرانجام آیپاد تاچ را بازنشسته کرد؛ پایان یک خانواده‌ی ۲۰ ساله

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۲۲:۵۵ ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیپاد تاچ

بالاخره اپل رسما خبر توقف تولید آیپاد تاچ را اعلام کرد. این شرکت اعلام کرده که فروش این محصول تا زمانی که در انبار فروشگاه‌ها وجود داشته باشد، ادامه پیدا می‌کند. با این وجود مرگ آیپاد پایان یک دوران مهم محسوب می‌شود.

اپل حدود ۲۰ سال قبل از اولین نسل آیپاد رونمایی کرد که در دو مدل ۵ و ۱۰ گیگابایتی راهی بازار شد. در سال ۲۰۱۷ تولید مدل‌های نانو و شافل به پایان رسید ولی اپل به ساخت آیپاد تاچ ادامه داد. طی این سال‌ها اگرچه گروهی از کاربران از آیپاد تاچ به عنوان یک پخش‌کننده‌ی موسیقی استفاده می‌کردند، اما از طرف دیگر جذابیت ارائه‌ی تجربه‌ی مشابه استفاده از آیفون را نمی‌توانیم نادیده بگیریم.

آیپاد تاچ

در هر صورت مدت‌هاست که کمتر کسی آیپاد تاچ می‌خرد. آخرین نسل این گجت (نسل هفتم) در سال ۲۰۱۹ در کنار آیفون ۷ معرفی شد و نسل ششم هم در سال ۲۰۱۵ به دست کاربران رسید. در دورانی که همه یک گوشی هوشمند در جیب خود دارند، مطمئنا بسیاری از افراد به خرید گجت‌های جداگانه برای انجام کارهایی مانند گوش دادن به موسیقی علاقه‌ی زیادی ندارند.

زمانی که آیپاد در اوج محبوبیت قرار داشت، گوشی‌های ارزان‌قیمت اندرویدی جذابیتی نداشتند اما کاربران با پرداخت قیمت مناسب می‌توانستند از امکانات یک گجت مشابه آیفون بهره ببرند. اما حالا گوشی‌های اندرویدی در تمام رده‌های قیمتی حرف زیادی برای گفتن دارند.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما