سلطه‌ی اپل بر بازار موبایل آمریکا همچنان ادامه دارد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اپل

شرکت کانترپوینت ریسرچ ساعاتی قبل گزارش مربوط به وضعیت بازار موبایل آمریکا در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۱ را منتشر کرد. بر اساس این گزارش، اپل با فاصله‌ی زیادی همچنان مقام اول را در اختیار دارد و در رتبه‌ی دوم هم نام سامسونگ دیده می‌شود. باید خاطرنشان کنیم این دو شرکت در مجموع ۶۹ درصد از بازار موبایل آمریکا را تصاحب کرده‌اند.

با وجود مشکلات مربوط به کمبود قطعات، بازار موبایل آمریکا در کل نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱ درصد بزرگ‌تر شده است. طبق این گزارش، اپل توانسته فروش گوشی‌های خود را نسبت به سال گذشته ۹ درصد افزایش دهد و سامسونگ هم با رشد سالانه‌ی ۱۸ درصدی روبرو شده است. گفته می‌شود سری آیفون ۱۳ حدود ۱۷ درصد از کل فروش گوشی‌های اپل را تشکیل داده است. به نظر می‌رسد روند استقبال گسترده از سری آیفون ۱۳ در ماه‌های آینده هم ادامه پیدا می‌کند.

اپل

سامسونگ هم به لطف عرضه‌ی دو گوشی تاشو و همچنین معرفی ارزان‌ترین گوشی ۵G خود یعنی گلکسی A32 توانسته آمار فروش را به طور قابل توجهی افزایش دهد. در بازار موبایل آمریکا شرکت‌های موتورولا، TCL و وان‌پلاس هم به ترتیب مقام سوم تا پنجم این بازار را تصاحب کرده‌اند.

تحلیلگران کانترپوینت ریسرچ خاطرنشان کرده‌اند که برندهایی مانند HMD، BLU و Wiko در زمینه‌ی گوشی‌های پایین‌رده حرف زیادی برای گفتن دارند ولی در کل از ۱۰ آمریکایی، ۸ نفر از گوشی‌های اپل و سامسونگ استفاده می‌کنند و این دو شرکت نگرانی چندانی بابت صعود رقبا ندارند.

منبع: GSM Arena

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما