اپل و ال‌جی یک قرارداد بلندمدت بر سر پتنت‌ها امضا کرده‌اند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اپل ال‌جی

چند ماه قبل مشخص شد که شرکت ال‌جی برای ارائه‌ی مجوز استفاده از پتنت‌های خود، مبلغ ۶۰۰ میلیون دلار دریافت کرده ولی نام شرکت‌هایی که این پول را پرداخت کرده‌اند، فاش نشد. حالا خبرگزاری The Elec اعلام کرده که این پول از طرف دو شرکت پرداخت شده که یکی از آن‌ها اپل است.

بر اساس گزارش منتشر شده، به نظر می‌رسد ال‌جی و اپل یک تفاهم‌نامه‌ی بلندمدت بر سر پتنت‌ها امضا کرده‌اند که تا حداقل ۱۰ سال در این زمینه با مشکلی روبرو نشوند. منبع آگاهی که با این خبرگزاری صحبت کرده در این زمینه اطلاعات دقیقی ارائه نداده ولی گفته که این قرارداد مربوط به تعداد زیادی از پتنت‌های ضروری است.

در گذشته که ال‌جی در بازار گوشی‌های هوشمند حضور داشت، این دو شرکت تفاهم‌نامه‌ی متقابل امضا کرده بودند و در نتیجه ال‌جی هم باید مبلغی را برای استفاده از پتنت‌های اپل پرداخت می‌کرد. اما حالا که ال‌جی دیگر در بازار موبایل حضوری ندارد، دیگر لازم نیست مبلغی به اپل بپردازد و صرفا از این شرکت پول دریافت می‌کند. باید خاطرنشان کنیم نوکیا هم بعد از خروج از بازار موبایل چنین کاری را انجام داد و سالانه مبلغ قابل توجهی به لطف پتنت‌های ثبت شده به دست می‌آورد.

در حال حاضر اپل و ال‌جی در زمینه‌ی قطعات روابط گسترده‌ای با یکدیگر دارند و مثلا می‌توانیم به تولید نمایشگر‌های بخشی از مدل‌های آیفون ۱۴ توسط ال‌جی اشاره کنیم.

منبع: ۹To5Mac

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما