اپل ممنوعیت شبیه‌سازهای بازی‌های قدیمی در اپ استور را لغو کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
اپ استور

به نظر می‌رسد که اپل (Apple) محدودیت‌های خود را روی شبیه‌ساز‌های بازی‌های قدیمی در اپ استور برداشته است.

این شرکت اخیرا اعلام کرده که شبیه‌ساز‌های بازی که قبلا در فروشگاه آیفون ممنوع بودند، از این پس در کنار بازی‌های قابل دانلود در آن‌ها در سراسر جهان مجاز خواهند بود. البته این شرکت همچنین خاطرنشان کرد که توسعه‌دهندگان مسئول تمام نرم‌افزار‌های ارائه شده هستند و باید اطمینان حاصل کنند که این نرم‌افزار با دستورالعمل‌ها و تمام قوانین قابل اجرا مطابقت داشته باشد. در واقع حرکت جدید اپل باید به شبیه‌ساز‌های کنسول موجود در اندروید اجازه دهد تا برنامه‌های خود را به آیفون بیاورند. این بدان معناست که برنامه‌هایی که آثار غیرمجاز و دزدی را ارائه می‌کنند، همچنان ممنوع خواهند بود.

از طرفی این تصمیم احتمالا تحت تأثیر تصمیم اتحادیه‌ی اروپا برای اجازه دادن به فروشگاه‌های برنامه مستقل در منطقه که می‌توانند کاربران را با برنامه‌های ممنوعه در اپ استور رسمی اپل مجذوب خود کنند، بوده است. البته شکایت ارائه شده توسط ایالات متحده است که اپل را به تلاش برای حذف برنامه‌های استریم باز‌ی‌های ابری و سوپراپلیکیشن‌ها متهم می‌کند نیز بی‌تاثیر نبوده است. به همین دلیل اپل اخیرا شروع به ارائه‌ی خدمات استریم ابری مانند Xbox Cloud Gaming و GeForce Now در اپ استور کرده است.

اپ استور

گفتنی است که در کنار قوانین جدید در مورد شبیه‌سازها، اپل قوانین خود را در مورد برنامه‌هایی مانند WeChat نیز به‌روز کرد. در واقع این شرکت اکنون می‌گوید که مینی‌گیم‌ها و برنامه‌های کوچک در این سوپراپلیکیشن‌ها باید از HTML5 استفاده کنند و نباید برنامه‌ها و بازی‌های بومی باشند. این شرکت همچنین اعلام کرده که اکنون به برنامه‌های پخش موسیقی در اتحادیه‌ی اروپا اجازه می‌دهد که پیوند‌های درون برنامه‌ای را که کاربران را به سمت خرید‌های خارجی راهنمایی کرده و اطلاعات قیمت را ذکر کرده، درج کنند.

با این حال، اسپاتیفای هنوز از جدیدترین تغییر اپل راضی نیست، زیرا اپل همچنان قصد دارد از خرید‌های انجام شده از طریق پیوند‌های خارجی کمیسیون دریافت کند. این در حالی است که مارگرت وستاگر (Margrethe Vestager)، کمیسر اتحادیه‌ی اروپا بیان کرده که اپل باید به برنامه‌های پخش موسیقی اجازه دهد تا آزادانه با کاربران ارتباط برقرار کنند.

جین موران (Jeanne Moran)، سخنگوی اسپاتیفای نیز بیان کرده که پیروی از قانون اختیاری نیست، اما اپل همچنان از این تصمیم سرپیچی می‌کند. البته کمیسیون می‌تواند رسیدگی‌ها را آغاز کند و جریمه‌های روزانه را اعمال کند. از طرفی چندین توسعه‌دهنده اخیرا درباره آینده‌ی سرویس اشتراک بازی اپل، یعنی اپل آرکید در پی لغو پروژه‌ها، کاهش‌ پرداخت‌های توسعه‌دهندگان و غیره ابراز نگرانی کرده‌اند.

منبع: VGC

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیدیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما