اپل ممکن است در تمام آیفون‌های ۱۳ از سنسور LiDAR استفاده کند

۱۶ دی ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
سنسور LiDAR در آیفون‌های 13

اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهند که ممکن است اپل از سنسور LiDAR در ماژول دوربین تمامی آیفون‌های ۱۳ که در سال ۲۰۲۱ رونمایی می‌شوند، استفاده کند. همان‌گونه که می‌دانید اپل در آیفون‌های ۱۲ از سنسور LiDAR تنها در ماژول دوربین مدل‌های پرو و پرو مکس استفاده کرده است.

اولین‌بار در ماه مارچ (اسفند) ۲۰۲۰ بود که اپل از این سنسور در نسل جدید آیپد پرو استفاده کرد. بعد از آیپد پرو، شاهد استفاده از این سنسور در آیفون‌های ۱۲ پرو و ۱۲ پرو مکس بودیم. سنسور LiDAR سنسور کوچکی است که دارای قابلیت‌های سه بعدی مانند اندازه‌گیری فاصله‌ی اجسام قرار گرفته نسبت به آیفون تا ۵ متر است.

استفاده از این تکنولوژی باعث بهبود قابلیت‌های مربوط به واقعیت افزوده و ایجاد ویژگی‌های خاص جدیدی مانند اندازه‌گیری قد افراد و کمک به نابینایان برای دیدن افراد اطرافشان می‌شود.

سنسور LiDAR

اپل به‌طور معمول ابتدا از قابلیت‌های جدید یا مشخصات سخت‌افزاری قوی در مدل‌های پرچم‌دار خودش استفاده می‌کند و سپس بعد از گذشت چند سال این تکنولوژی‌ها را به مدل‌های پایین رده‌تر خود می‌آورد. به‌عنوان نمونه با وجود اینکه در زمان رونمایی از آیفون ۱۱، استفاده از نمایشگر باکیفیت OLED مختص آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس بود و اپل در آیفون ۱۱ از نمایشگر LCD استفاده کرده بود، اما تمامی آیفون‌های ۱۲ با نمایشگر باکیفیت OLED عرضه شدند.

انتظار می‌رود که اپل در سال جدید به رویه‌ی خود در رونمایی از آیفون‌های جدید در ماه سپتامبر (شهریور) برگردد. اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهند که خانواده‌ی آیفون‌های ۱۳ هم دارای ۴ عضو شامل آیفون ۱۳ مینی با نمایشگر ۵٫۴ اینچ، آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو با نمایشگر ۶٫۱ اینچ و در نهایت آیفون ۱۳ پرو مکس با نمایشگر ۶٫۷ اینچی خواهد بود. البته ممکن است که اپل قصد داشته باشد که آیفون‌های ۱۳ را با نام‌های متفاوت‌تری در مقایسه با مدل‌های پیشین عرضه کند.

منبع: MacRumors   

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar مسیح صفار

    آقای فرشاد بهرامین وقتی مطمئن نیستی نزن و این ایفون ۱۲ پرو و ۱۲ پرو مکث هستش نه ایفون ۱۳ اگر باور نمیکنی تبلیغ ایفون ۱۲ پرو پرو مکث و ببین

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه