با ۱۵ میلیون مشترک، سرویس Apple Music از رقبا جلو می‌زند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

حدود سه ماهی از به راه افتادن سرویس Apple Music می‌گذرد و این طور که به نظر می‌رسد، این سرویس شرکت اپل به‌زودی تمام رقبا را پشت سر خواهد گذاشت.

اپل توانسته است در این سه ماهه‌ی رایگان که به کاربران Apple Music داده، برای خود ۱۵ میلیون کاربر جمع کند.

تعداد کاربران Apple Music از ۱۵ میلیون نفر گذشته است و طبق گزارش‌های «نیویورک پست»، بیش از نیمی از این تعداد کاربر می‌خواهند پس از اتمام سه ماهه‌ی رایگان، اشتراک این سرویس را خریداری کنند.

نیویورک پست می‌گوید بیشتر کسانی که از Apple Music استفاده می‌کنند، گزینه‌ی خرید اتوماتیک اشتراک را فعال کرده‌اند، در نتیجه با تمام شدن سرویس آن‌ها در روز ۳۰ سپتامبر، اپل ۷٫۵ میلیون کاربر دارد که اشتراک ماهیانه‌ی Apple Music پرداخت می‌کنند.

«مارک مالیگان»، تحلیل‌گر صنعت موسیقی، می‌گوید که حتی اگر یک سوم این تعداد هم اشتراک‌شان را لغو کنند، اپل باز هم برنده خواهد بود.

مالیگان می‌گوید که هفت میلیون مشترک برای سرویس موسیقی که تازه راه افتاده عدد بسیار خوبی است. او می‌گوید که احتمالا ۵ یا ۶ میلیون نفر در اکتبر مشترک این سرویس خواهند بود. برای مقایسه، شرکت Spotify توانسته است از زمان راه‌اندازی‌اش که در اکتبر سال ۲۰۰۸ است، تا به امروز بیست میلیون مشترک برای خودش دست و پا کند. با این حال، برخلاف اپل، Spotify سرویس رایگانی هم دارد که در حال حاضر ۵۵ میلیون کاربر دارد.

کاربران سرویس Apple Music احتمالا به زودی بیشتر هم خواهند شد. گوشی‌های آیفون ۶s که امروز عرضه می‌شوند، قرار است برنامه‌ی Apple Music را به‌طور پیش‌فرض داشته باشند.

منبع: Digital Trends

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما