اپل افزایش قیمت تراشه‌های TSMC را نپذیرفته است

۶ مهر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اپل TSMC

شرکت تایوانی TSMC تنها تولید‌کننده‌ی تراشه‌های اپل است. ظاهرا این شرکت قصد داشته برای تولید این تراشه‌ها هزینه‌ی بیشتری را دریافت کند که اپل با این درخواست مخالفت کرده است.

اپل بزرگ‌ترین مشتری TSMC محسوب می‌شود و طبق گزارش‌های منتشر شده، این شرکت تایوانی مدت‌هاست که می‌خواهد با توجه به فناوری ساخت استفاده شده، هزینه‌ی دریافتی برای تراشه‌ها را از ۶ تا ۹ درصد افزایش دهد. گفته می‌شود تراشه‌های ساخت TSMC حدود ۲۰ درصد گران‌تر از تراشه‌ها ساخت شرکت‌های رقیب هستند که البته به دلیل افزایش هزینه‌ها و چالش‌ها، این شرکت‌ها هم قیمت تراشه‌ها را تا حدی بالا برده‌اند.

از سوی دیگر باید به برنامه‌های اعلام شده از طرف TSMC اشاره کنیم که قصد دارد طی سه سال آینده، حدود ۱۰۰ میلیارد دلار برای توسعه‌ی کارخانه‌های خود سرمایه‌گذاری کند. در هر صورت اپل زیر بار این افزایش قیمت‌ها نرفته است. به طور کلی اپل حدود یک چهارم کل درآمد TSMC را تامین می‌کند و بنابراین هر دو شرکت تا حد زیادی به یکدیگر وابسته هستند.

با وجود اینکه سامسونگ هم در زمینه‌ی ساخت تراشه‌های موبایل حرف زیادی برای گفتن دارد، اما در کل تراشه‌های ساخت TSMC کیفیت بهتری ارائه می‌کنند و به همین خاطر هم بعد از عملکرد ضعیف اسنپدراگون ۸ نسل ۱، کوالکام تصمیم گرفته ساخت باقی تراشه‌های پرچم‌دار خود را در چند سال آینده به TSMC واگذار کند.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه