اپل آیپد را برای افزایش تولید آیفون قربانی می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
تولید آیپد

اپل هم مانند چندین شرکت دیگر تا حد زیادی تحت تأثیر کمبود جهانی تراشه قرار گرفته و به همین خاطر عرضه‌ی محصولاتی مانند سری آیفون ۱۳ و اپل واچ سری ۷ کمتر از حد انتظار بوده است. حالا بر اساس یک گزارش جدید، اپل در حال کاهش تولید آیپد به منظور استفاده از قطعات لازم برای آیفون‌ها است.

سایت معتبر Nikkei Asia به نقل از منابع معتبر نوشته که اپل تولید آیپد را به طور قابل توجهی کاهش داده تا از وجود قطعات کافی برای تولید سری آیفون ۱۳ اطمینان حاصل کند. با توجه به اینکه تقاضا برای خرید سری آیفون ۱۳ بیشتر است، اپل می‌خواهد با این کار تا حد ممکن چالش‌های مربوط به کمبود عرضه را برطرف کند.

طبق این گزارش، اپل تولید آیپد را حدود ۵۰ درصد کاهش داده و همچنین میزان تولید آیفون‌های قدیمی هم کمتر شده و در عوض گوشی‌های سری آیفون ۱۳ در اولویت قرار گرفته‌اند. با توجه به اینکه در آمریکا و اروپا بحران کرونا تا حد زیادی فروکش کرده، تقاضا برای خرید جدیدترین محصولات اپل به طور قابل توجهی افزایش یافته است. در این میان اگرچه آیفون همچنان پرفروش‌ترین محصول اپل محسوب می‌شود، اما در سه‌ماهه‌ی منتهی به ماه سپتامبر حدود ۴۰.۳ میلیون آیپد به فروش رسیده که همین آمار از محبوبیت زیاد این تبلت‌ها خبر می‌دهد.

تولید آیپد

در این میان، این تصمیم اپل زمان انتظار برای دریافت آیپد را افزایش خواهد داد. در حال حاضر برخی کاربران خبر داده‌اند که بعد از ثبت سفارش آیپد در سایت اپل، به آن‌ها اعلام شده که باید حدود ۴۵ روز برای دریافت آیپد خود صبر کنند. روز گذشته اپل در سایت خود پیامی مبنی بر خرید زودهنگام منتشر کرد تا سفارش‌های کاربران قبل از فصل تعطیلات به دست آن‌ها برسد.

چند روز قبل مدیر امور مالی اپل در جریان رونمایی از گزارش مالی سه‌ماهه‌ی چهارم ۲۰۲۱ اعلام کرد که در سه‌ماهه‌ی بعدی، انتظار می‌رود فروش تمام محصولات اپل به غیر از آیپد افزایش پیدا کند. حالا با توجه به کاهش تولید آیپد، دلیل این هشدار مشخص شده است. طبق اعلام کارشناسان، بحران کمبود جهانی تراشه تا سال آینده ادامه پیدا می‌کند و این یعنی اپل و دیگر شرکت‌ها باید تا ماه‌ها با این چالش‌ها دست و پنجه نرم کنند.

منبع: ۹To5Mac

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما