اپل می‌گوید اسکرول ژله‌ای در نمایشگر آیپد مینی ۶ طبیعی است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیپد مینی 6

پس از عرضه‌ی آیپد مینی ۶، کاربران مختلف در سرتاسر جهان متوجه مشکل موسوم به «اسکرول ژله‌ای» (jelly scrolling) در نمایشگر این تبلت شدند. حالا اپل اعلام کرده که این موضوع کاملا عادی است و یک مشکل سخت‌افزاری محسوب نمی‌شود.

برای افرادی که با مشکل «اسکرول ژله‌ای» ناآشنا هستند باید بگوییم که زمانی که نیمی از نمایشگر با سرعت کمتر نسبت به نیمی دیگر رفرش می‌شود، این مشکل به وجود می‌آید. به همین خاطر هنگامی که با سرعت زیادی اسکرول می‌کنید، با نوعی لرزش محتوا در نمایشگر روبه‌رو می‌شوید. بعد از عرضه‌ی آیپد مینی ۶، گزارش‌های زیادی درباره‌ی وجود این مشکل منتشر شده که بسیاری از آن‌ها فکر می‌کردند یک مشکل سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری است.

آیپد مینی 6

حالا اپل با انتشار یک بیانیه اعلام کرده که مشکل «اسکرول ژله‌ای» در بین نمایشگرهای LCD کاملا عادی است و از آنجایی که این نوع نمایشگرها خط به خط خود را رفرش می‌کنند، این مشکل پدید می‌آید. با وجود ادعای اپل، این مشکل در نمایشگرهای LCD دیگر مدل‌های آیپد مانند آیپد ایر ۴ و آیپد پایین‌رده اصلا قابل توجه نیست.

از آنجایی که اپل این مشکل نمایشگر آیپد مینی ۶ را قبول ندارد، پس خریداران آن هم نمی‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های اپل تقاضای تعویض یا تعمیر رایگان نمایشگر را داشته باشند. البته یکی از قوانین اپل این است که خریداران تا ۱۴ روز می‌توانند محصولات خریداری شده را پس بدهند و به همین خاطر این افراد تا دو هفته قادر به پس دادن آیپد مینی ۶ هستند.

منبع: ۹To5Mac

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما