مینگ چی کو: آیفون‌های بعدی سیستم انتقال حرارت محفظه‌ی بخار خواهند داشت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
آیفون 12 پرو

مینگ چی کو که یکی از باسابقه‌ترین تحلیلگران محصولات اپل است، در گزارش خود در روز جمعه به سرمایه‌گذاران اعلام کرده است که بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهند که اپل به‌شدت در حال آزمایش محفظه‌ی بخار برای سیستم انتقال حرارت آیفون است.

او همچنین می‌گوید که این شرکت در آینده‌ی نزدیک از این سیستم انتقال حرارت در مدل‌های پرچمدار آیفون‌های بعدی استفاده خواهد کرد. کو همچنین عقیده دارد که اپل به احتمال زیاد می‌تواند از این تکنولوژی در آیفون‌های بعدی استفاده کند، اما هنوز نمی‌دانیم که این تکنولوژی برای استفاده در آیفون‌های ۲۰۲۱ آماده است یا نه.

به صورت خلاصه باید بگوییم که تکنولوژی محفظه‌ی بخار برای انتقال حرارت دستگاه از تبخیر یک مایع، به طور معمول آب، استفاده می‌کند. ساختار این تکنولوژی به این صورت است که علاوه ‌بر این محفظه‌‌ی بخار، دارای لوله‌های انتقال حرارت خاص یا سختار خاصی برای انتقال حرارت است که در بدنه‌ی دستگاه قرار دارند.

طرز کار این سیستم به این صورت است که گرمای تولیدی توسط پردازنده یا دیگر تجهیزات الکتریکی باعث تبخیر شدن مایع قرار داده شده در محفظه‌ی بخار می‌شود تا با انجام این فرایند گرمایی تولید توسط دستگاه منتقل شود و دمای آن کاهش پیدا کند.

بعد از بخار شدن مایع در اثر گرما و حرکت این بخار به سمت قسمت‌های با فشار کم، در این قسمت‌ها بخار داغ با پره‌ها یا دیگر ساختار‌های قرار گرفته در آنجا برای تبدیل بخار به مایع، برخورد می‌کند. پس از برخورد بخار داغ با این پره‌‌‌ها، گرمایی این بخار گرفته می‌شود و بخار دوباره به مایع تبدیل می‌شود. در نهایت این مایع از طریق فرایند مویینگی دوباره به ناحیه دارای فشار بالا بر می‌گردد.

سیستم انتقال حرارت محفظه بخار

با وجود اینکه گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهند که اپل مدت زمان زیادی است که بر روی این تکنولوژی کار می‌کند، اما به نظر می‌رسد که سیستم‌های اولیه توسعه داده شده هنوز نتوانسته‌اند که به استاندارد‌های بالای اپل برسند.

کو در گزارش خود گفته است که اپل به این دلیل از این سیستم انتقال حرارت تاکنون در آیفون‌ها استفاده نکرده است که آزمایش‌های انجام شده نشان می‌دهند این سیستم هنوز نتوانسته است به طور کامل نیازمند‌های اپل را پوشش دهد. کو در ادامه می‌گوید: «ما خوش‌بین هستیم که این سیستم انتقال حرارت دارای محفظه‌ی بخار بتواند به‌زودی به استاندارد‌های مد نظر برسد و اپل از آن در آینده‌ی نزدیک در مدل‌های قوی‌تر آیفون‌ها استفاده کند.»

کو عقیده دارد که به دلیل گسترش استفاده از فناوری ارتباطی ۵G و همچنین افزایش گرمای تولیدی توسط تراشه‌ی به کار رفته در گوشی‌ها، اپل به این فناوری جدید احتیاج خواهد داشت. اپل در زمان رونمایی از آیفون‌های ۱۲ جدید اعلام کرد که تمامی این آیفون‌ها از فناوری ارتباطی ۵G پشتیبانی می‌کنند.

بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهند که در زمان متصل کردن این آیفون‌ها به شبکه‌های ارتباطی فوق سریع آن‌ها داغ می‌شوند. بدون شک استفاده از تکنولوژی محفظه‌ی بخار در آیفون‌ها و بهبود انتقال حرارت این گوشی‌ها باعث می‌شود که اپل بتواند عمر گوشی‌های خودش و توان پردازشی آن‌ها را افزایش دهد.

منبع: Appleinsider

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما