اپل شاید دو مدل آیفون SE جدید در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ رونمایی کند

۱۹ آذر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون SE

مینگ-چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، در جدیدترین گزارش خود نوشته که اپل قصد دارد طی دو سال آینده از دو مدل جدید آیفون SE رونمایی کند. بر اساس اعلام این افشاگر، مدل ۲۰۲۲ آیفون SE از ۳ گیگابایت رم بهره می‌برد و در نیمه‌ی نخست این سال به دست کاربران می‌رسد. اما به نظر می‌رسد در سال ۲۰۲۳ مدل جدید آیفون SE با تغییرات بیشتری راهی بازار خواهد شد.

به نظر می‌رسد مدل ۲۰۲۲ مانند نسل دوم از نمایشگر ۴.۷ اینچی بهره می‌برد ولی در سال ۲۰۲۳ می‌توانیم انتظار بهره‌گیری از نمایشگر بزرگ‌تری را داشته باشیم که در مورد اندازه‌ی آن گزارش‌های ضد و نقیضی منتشر شده است. یکی از افشاگران مدتی قبل اعلام کرد که مدل بزرگ‌تر آیفون SE به جای عرضه در سال ۲۰۲۳ در سال ۲۰۲۴ معرفی خواهد شد. اما حالا مینگ-چی کو اعلام کرده که در سال ۲۰۲۳ می‌توانیم انتظار معرفی این گوشی را داشته باشیم.

آیفون SE

بر اساس گزارش‌های موجود، مدل ۲۰۲۳ آیفون‌‌ SE از طراحی مشابه آیفون XR بهره می‌برد ولی فاقد سیستم تشخیص چهره خواهد بود. در عوض، ظاهرا دکمه‌ی اثر انگشت در لبه‌ی کناری آن تعبیه شده است. گفته می‌شود این آخرین آیفون مبتنی بر نمایشگر LCD است و بعد از آن تمام آیفون‌ها از نمایشگر اولد یا دیگر فناوری‌ها استفاده خواهند کرد. یکی از افشاگران مشهور اعلام کرده که مدل ۲۰۲۳ آیفون‌ SE از نمایشگر حفره‌دار استفاده می‌کند.

اما برای مدل ۲۰۲۲ آیفون SE باید انتظار استفاده از نمایشگر و طراحی همین مدل فعلی را داشته باشیم. در مورد تراشه‌ی این گوشی هنوز با قاطعیت نمی‌توانیم صحبت کنیم ولی با A14 یا A15 راهی بازار خواهد شد. یکی از سایت‌ها مدتی قبل اعلام کرد که نسل جدید آیفون‌‌ ‌SE در سه‌ماهه‌ی نخست ۲۰۲۲ معرفی می‌شود و این یعنی احتمالا تا حدود ۴ ماه دیگر شاهد رونمایی از آن خواهیم بود.

منبع: MacRumors

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه