اپل تاریخ رویداد Peek Performance را با اشاره به واقعیت افزوده اعلام کرد

۱۲ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۸:۴۸ ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
اپل رویداد جدید

اپل ساعاتی پیش تاریخ دقیق برگزاری از رویداد جدید خود را که Peek Performance هم نام دارد با اشاره‌ای به واقعیت افزوده اعلام کرد.

اپل معمولا هنگام اعلام تاریخ رسمی برگزاری رویداد ماه مارس، اشاره‌ی کوچکی به قابلیت‌های جدیدی که قرار است در آیفون‌ها و آیپدها مورد استفاده قرار بگیرد هم دارد. امسال هم شرکت آمریکایی ترک عادت نکرد و در کنار اعلام زمان برگزاری رسمی رویداد جدید خود تحت عنوان Peek Performance، به یک قابلیت واقعیت افزوده هم اشاره داشت.

البته این ایستراگ واقعیت افزوده از چند سال قبل آغاز شده است. اولین بار با اپل واچ سری ۶ و در رویداد معرفی از آیپد‌های جدید، سپس در رویداد رونمایی از سری آیفون ۱۲ و بعدا هم در رویداد مربوط به تراشه‌ی قدرتمند M1 مک، رویداد Spring Loaded در سال ۲۰۲۱، رویداد سری آیفون ۱۳ و در نهایت هم رویداد معرفی از تراشه‌های M1 پرو و M1 مکس و کامپیوترهای مک‌بوک پرو.

حالا اما اپل یک ایستراگ جالب دیگر برای رویداد Peek Performance که قرار است در روز ۸ مارس آن را برگزار کند در نظر دارد. در این رویداد انتظار داریم از آیفون SE 3 با پشتیبانی از اینترنت ۵G، آیپد ایر با قابلیت Central Stage و به احتمال زیاد کامپیوترهای مک متعدد رونمایی شود. بنابراین یک رویداد بسیار بزرگ و شلوغی را از سوی اپل شاهد خواهیم بود.

نکته‌ای که وجود دارد این است، اگر با یک آیپد یا آیفون به صفحه‌ی رویدادهای اپل سر بزنید و روی لوگوی اپل یا لوگوی رویداد که در بالای صفحه قرار دارد ضربه بزنید، متوجه ایستراگ مربوط به واقعیت افزوده خواهید شد. البته این تصویر تا بارگذاری شود شاید طول بکشد بنابراین منتظر بمانید. در نهایت هم موج‌هایی با رنگ‌های مختلف به نمایش در می‌آیند که با لمس یک گزینه در پایین آن که بعدتر ظاهر می‌شود می‌توانید برای رویداد پیش رو یادآور تنظیم کنید.

آیا اپل برنامه‌ای برای واقعیت افزوده و سیستم‌عامل realityOS دارد؟

اگر خبرهای مربوط به برنامه‌های واقعیت افزوده‌ی اپل را دنبال کرده باشید، احتمالا می‌دانید شرکت آمریکایی می‌خواهد سیستم‌عاملی را تحت عنوان realityOS برای هدست‌های واقعیت ترکیبی خود طراحی کند. گفته می‌شود این سیستم‌عامل اواخر امسال رونمایی خواهد شد و بنابراین شاید خیلی نباید امیدوار باشیم در این رویداد، سیستم‌عامل یادشده رونمایی شود.

اگرچه هنوز منتظر رونمایی از هدست جدید اپل که با هدف واقعیت افزوده و مجازی راهی بازار خواهد شد هستیم و تاکنون هم خبرهای زیادی در رابطه با آن منتشر شده است، اما بعید به نظر می‌رسد به این زودی‌ها این محصول رونمایی شود چرا که هنوز بستر کافی برای بهره‌مندی از آن فراهم نشده است.

دلیل اینکه کاربران تصور کردند در این رویداد شاید خبری از سیستم‌عامل realityOS باشد این است که اپل از فرمت reality. برای تیزر خود استفاده کرده است. در واقع باید بگوییم این، چیزی جز یک فرمت ساده نیست که توسط اپلیکیشن Reality Composer اپل طراحی شده است. این یعنی اپل لزوما برنامه‌ی خاصی برای رونمایی از محصولات مربوط به واقعیت افزوده در رویداد خود ندارد. با این حال شاید در این رویداد اشاره‌ای به برنامه‌های شرکت برای آینده شود.

منبع: ۹to5Mac

برچسب‌ها :
دیدگاه شما