اپل واچ سری ۷ احتمالا حاشیه‌های باریک‌تر و پردازنده‌ی سریع‌تر خواهد داشت

۲۵ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
اپل واچ سری 7

به نظر می‌رسد که نسل هفتم اپل واچ که اپل امسال از آن رونمایی خواهد کرد دارای نمایشگری با حاشیه‌‌های باریک‌تر است. به احتمال زیاد اپل در این نسل از اپل واچ از فناوری جدیدی در نمایشگر این ساعت هوشمند استفاده کرده است که باعث می‌شود نمایشگر به کار رفته در آن به پوشش جلویی نمایشگر نزدیک‌تر باشد.

در این اطلاعات جدید که توسط تحلیلگر نشریه‌ی بلومبرگ، Mark Gurman، منتشر شده‌اند، آمده است:

«این شرکت کوپرتینویی و غول دنیای تکنولوژی می‌خواهد که امسال اپل واچ سری ۷ را با به‌روزرسانی‌های مختلفی عرضه کند. از جمله‌ به‌روزرسانی‌های رخ داده در نسل هفتم اپل واچ می‌توان به استفاده از پردازنده‌ی جدید، ارتباط بدون سیم بهبودیافته و نمایشگر به‌روز شده اشاره کرد. این اطلاعات جدید از افرادی بدست آمده‌اند که از برنامه‌های اپل آگاه هستند.»

«اپل در حال بررسی و آزمایش نمایشگر جدیدی برای اپل واچ است که در مقایسه با نسل کنونی دارای حاشیه‌های کمتری است و به دلیل استفاده از فناوری جدید در زمان توسعه‌ی آن، نمایشگر به پوشش جلویی نزدیک‌تر است. با این وجود، انتظار می‌رود که این نسل از اپل واچ در مقایسه با نسل‌های قبلی خود اندکی ضخیم‌تر باشد، البته این افزایش ضخامت به‌گونه‌ای نیست که برای کاربران قابل توجه باشد.»

در ضمن نسل جدید اپل واچ دارای قابلیت‌های بهبودیافته‌ مربوط به ارتباطات Ultra-Wideband است. همان‌گونه که می‌دانید اپل پیش‌تر از این فناوری ارتباطی در ایرتگ استفاده کرده بود. در نهایت انتظار داریم که اپل در این نسل از اپل واچ قابلیت‌های مربوط به سنجش سلامتی کاربران را هم به‌روزرسانی کند و شاهد استفاده از سنسور‌های جدیدی در اپل واچ سری ۷ هم باشیم.

اپل واچ سری 7

Gurman درباره‌ی قابلیت‌های جدید و مربوط به سنجش سلامتی کاربران می‌گوید:

«با وجود اینکه اپل قصد داشت تا از سنسور سنجش دمای بدن در نسل هفتم اپل واچ استفاده کند، اما به احتمال زیاد این شرکت در سال ۲۰۲۲ این سنسور را به اپل واچ اضافه خواهد کرد. همچنین با وجود اینکه اضافه شدن سنسور سنجش قند خون به اپل واچ می‌تواند برای افراد مبتلا به دیابت یک ویژگی بسیار مهم باشد، اما به نظر می‌رسد که هنوز چندین سال با آماده‌سازی این سنسور برای استفاده‌ی تجاری فاصله داریم.»

همان‌گونه که می‌دانید در هفته‌‌ی گذشته اپل با برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC از نسل جدید سیستم عامل watchOS یعنی watchOS 8 رونمایی کرد. در این مراسم دیدیم که این نسخه از سیستم عامل watchOS دارای ویژگی‌ جدید برای باز کردن درها و در اتاق در هتل است.

با وجود اینکه هنوز مشخص نیست که کدام اپل‌ واچ‌ها این ویژگی‌های جدید را دریافت می‌کنند، اما گزارش جدید Gurman ادعا می‌کند که ممکن است این ویژگی‌ها، قابلیت‌های انحصاری استفاده شده در اپل واچ سری ۷ باشند.

در گذشته Gurman گزارش داده بود که اپل در حال کار کردن بر روی یک نسخه‌ی جان‌سخت و ورزشی اپل واچ است که ممکن است به‌زودی و امسال شاهد رونمایی از آن باشیم. با وجود مطرح شدن این ادعا توسط این شخص در گذشته، این تحلیلگر در گزارش جدید این ادعا را اصلاح کرد و مدعی شد که تا سال ۲۰۲۲ شاهد رونمایی از این نسخه از اپل واچ نخواهیم بود.

در ضمن گفته شده است که اپل می‌خواهد از نسخه‌ی جدیدی اپل واچ مقرون ‌به‌صرفه‌ی SE در سال آینده هم رونمایی کند. اپل در سال گذشته و در کنار رونمایی از اپل واچ سری ۶ از اپل واچ SE هم رونمایی کرد. همان‌گونه که گفته شد اپل واچ SE یک نسخه‌ی مقرون به‌صرفه از اپل واچ سری ۶ است.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه