سنسور اندازه‌گیری فشار خون حداقل تا سال ۲۰۲۴ به اپل واچ اضافه نخواهد شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، اپل برای نسل بعدی ساعت‌های هوشمند خود روی قابلیت‌های مختلف و جدیدی کار می‌کند که یکی از این قابلیت‌های پیش‌بینی شده، سنسور اندازه‌گیری فشار خون است و اضافه شدن این سنسور برای کاربران می‌تواند بسیار کاربردی باشد. اما گزارش جدید خبرگزاری بلومبرگ حاکی از آن است که این قابلیت در اپل واچ سری ۸ که پاییز امسال از آن رونمایی شود قرار نخواهد گرفت. وی اعلام کرده که اپل در توسعه این سنسور با مشکل دقیق نبودن نتایج اندازه‌گیری شده دست و پنجه نرم می‌کند.

سال گذشته گزارشی از Nikkei منتشر شد مبنی بر اینکه سنسور اندازه‌گیری فشار خون با اپل واچ سری ۷ در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. اما خبرگزاری بلومبرگ به‌درستی اعلام کرد که این سنسور به این زودی‌ها در جمع سنسورهای اپل واچ قرار نمی‌گیرد و همین اتفاق هم افتاد. کمی بعد ما جزئیاتی را درباره‌ی سنسور فشار خون اپل واچ از WSJ دریافت کردیم که طبق اطلاعات منتشر شده، سنسور فشار خون اپل واچ قرار نیست که فشار سیستولیک یا دیاستولیک واقعی کاربر را نشان دهد، بلکه این سنسور تنها قادر است تا وضعیت فشار خون کاربر را اعلام کند که چگونه است.

امروز اما روزنامه‌نگار معروف خبرگزاری بلومبرگ یعنی «مارک گورمن» در گزارشی جدید به این موضوع پرداخته که غول فناوری آمریکایی در توسعه‌ی این سنسور با مشکلاتی روبه‌رو شده و انتظار می‌رود که این قابلیت تا حداقل سال ۲۰۲۴ به ویژگی‌های سلامتی ساعت‌های هوشمند اپل اضافه نشود. طبق گزارش منابع آگاه، مقوله‌ی دقت نتایج به‌دست امده یکی از چالش‌های اساسی اپل برای توسعه‌ی سنسور اندازه‌گیری فشار خون است. همچنین این گزارش افشاگرهای WSJ را تأیید می‌کند که قرار نیست این سنسور اندازه‌ی دقیق فشار خون کاربر را به‌دست آورد. در عوض اپل به دنبال این است که سنسور فشارخون بتواند به کاربران در صورت نرمال نبود فشار خونشان اطلاع دهد که به پزشک مراجعه کرده و این موضوع را با آن‌ها در میان بگذارند.

در حال حاضر اپ Apple Health از برخی گجت‌های هوشمند اندازه‌گیری فشار خون نظیر Withings BPM که قادر به اندازه‌گیری فشار سیستولیک و دیاستولیک کاربران هستند پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این‌ها گفته می‌شود که غول فناوری آمریکایی روی سنسور دیگری هم کار می‌کند که برای کاربران دیابتی بسیار کاربردی خواهد بود. شایعه‌ها می‌گویند این شرکت‌ روی سنسورهایی کار می‌کنند تا با استفاده از حسگرهای مادون قرمز با طول موج کوتاه، سطح قند خون کاربر را بدون نیاز به خون‌گیری اندازه‌گیری کنند. این قطعات، نوعی حسگر بوده که معمولا در دستگاه‌های بهداشتی استفاده می‌شوند. در ابتدا شایعه شده بود که اپل واچ با قابلیت اندازه‌گیری سطح گلوکز خون می‌تواند در سال جاری عرضه شود، اما این شایعه پیش‌تر توسط بلومبرگ رد شد.

گورمن در رابطه با این موضوع ادعا می‌کند که اپل واچ هنوز راه زیادی برای رسیدن به این فناوری دارد و حتی نمی‌توان تاریخی برای ارائه‌ی این سنسور مشخص کرد. طبق اعلام شرکت اپل، تمام قابلیت‌های بهداشتی اپل واچ لزوما برای جایگزینی تجهیزات پزشکی حرفه‌ای ساخته نشده‌اند، بلکه استفاده از این ویژگی‌ها می‌تواند به پزشکان در کنترل سلامت بیمارانشان کمک شایانی کند. اپل در گنجاندن قابلیت‌های اندازه‌گیری قند خون در اپل واچ با چالش‌هایی مواجه است. روش‌های کنونی اندازه‌گیری سطح گلوکز خون شامل نمونه‌برداری از خون و استفاده از یک دستگاه پزشکی می‌شوند. با اپل واچ اما، اپل به‌دنبال استفاده از روش‌های نوین در آن است.

با این حال گفته می‌شود که اپل واچ سری ۸ با قابلیت‌های سلامت جدیدی شامل خواب، مدیریت دارو و سلامت زنان در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. جدا از بخش سلامت، گویا اپل واچ سری ۸ با تغییرات ظاهری چندانی همراه نخواهد بود. در همین زمینه و بر اساس رندر‌ منتشر شده توسط جان پروسر، تنها تغییری که در اپل واچ سری ۸ ایجاد شده مربوط به بخش بلندگوی این گجت پوشیدنی است. بر اساس رندر منتشر شده، اپل واچ سری ۸ لبه‌های گرد و منحنی شکلی دارد. هنوز تا معرفی گجت پوشیدنی جدید اپل زمان زیادی باقی مانده، بنابراین طی روزهای آتی احتمالا شاهد انتشار خبرهای جدیدی در رابطه با این موضوع خواهیم بود.

منبع: ۹to5mac

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما