اپل واچ سری ۸ احتمالا قابلیت تشخیص تصادف خودرو خواهد داشت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اپل واچ سری 8

اپل واچ سری ۴ با قابلیت تشخیص سقوط معرفی شد که در صورت تشخیص چنین چیزی، تماس اضطراری انجام می‌دهد و اگر هم کاربر بعد از سقوط دچار مشکلی نداشته باشد، به‌راحتی می‌تواند تماس را لغو کند. حالا روزنامه‌ی وال استریت ژورنال در گزارشی نوشته که اپل در حال توسعه‌ی قابلیت تشخیص تصادف خودرو برای اپل واچ سری ۸ است.

در کل تشخیص تصادف خودرو کار ساده‌ای محسوب نمی‌شود. گویا اپل طی یک سال گذشته آزمایش‌های زیادی برای توسعه‌ی این قابلیت انجام داده و اطلاعات زیادی را از اپل واچ کاربران به صورت ناشناس جمع‌آوری کرده است. این سیستم موفق به تشخیص ۱۰ میلیون تصادف مشکوک شده که در این میان، ۵۰ هزار مورد با خدمات اضطراری تماس گرفته‌اند. این یعنی به احتمال زیاد این ۵۰ هزار مورد واقعا تصادف کرده‌اند.

اپل واچ سری 8

گوگل چند سال قبل با استفاده از یک اپلیکیشن برای گوشی‌های پیکسل چنین مشخصه‌ای را ارائه داد. این اپلیکیشن از داده‌های مربوط به موقعیت مکانی کاربر، سنسورهای حرکتی و میکروفون‌ها برای تشخیص تصادف خودرو استفاده می‌کند.

احتمالا اپل واچ سری ۸ هم چنین نکاتی را مدنظر قرار می‌دهد تا از تشخیص اشتباهی جلوگیری شود. باید خاطرنشان کنیم قابلیت تشخیص تصادف گوگل فقط برای تعداد محدودی از کشورها فعال شده و احتمالا درباره‌ی اپل واچ هم شاهد اتخاذ چنین رویکردی خواهیم بود. اما در نهایت مانند تمام شایعه‌ها و خبرهای رسمی، در این زمینه نمی‌توانیم با قاطعیت صحبت کنیم و شاید اپل در نهایت چنین مشخصه‌ای را کنار بگذارد.

منبع: GSM Arena

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما