اپل واچ سری ۷ از همان پردازنده‌ی نسل ششم اپل واچ استفاده می‌کند

۴ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اپل واچ سری 7

شب گذشته اپل در کنار محصولات مختلف، از اپل واچ سری ۷ هم رونمایی کرد. با این حال برخلاف تمام شایعات و رندرهای منتشر شده، طراحی این ساعت هوشمند تفاوت خاصی با نسل قبلی ندارد و علاوه بر این، از همان پردازنده‌ی استفاده شده برای نسل ششم اپل واچ استفاده می‌کند.

در طول ارائه، اپل یک کلمه درباره‌ی عملکرد اپل واچ سری ۷ صحبت نکرد. این شرکت همواره در مراسم‌ رونمایی به سریع‌تر شدن گجت یا کاهش مصرف انرژی اشاره می‌کند اما در جریان ارائه‌ی توضیحات مربوط به این ساعت، اصلا به این موضوع‌ها اشاره‌ای نشد. همچنین اگر همین حالا به سایت اپل سر بزنید، هیچ اشاره‌ای به چیپست اپل واچ سری ۷ نشده است.

حالا یکی از توسعه‌دهندگان iOS با بررسی جدیدترین نسخه‌ی Xcode (که یک پلتفرم برای توسعه‌ی اپلیکیشن‌های مختص گجت‌های اپل است)، تأیید کرده که پردازنده‌ی موجود در اپل واچ سری ۷ دقیقا همان پردازنده‌ی استفاده شده برای نسل ششم اپل واچ است.

اپل واچ سری 7

هر دوی این ساعت‌ها از پردازنده‌ی t8301 استفاده می‌کنند که شماره مدل پردازنده‌ی موجود در چیپست S6 محسوب می‌شود. با توجه به اینکه نام داخلی هر دوی این پردازنده‌ها یکسان است، پس از نظر سخت‌افزاری هم هیچ تفاوتی بین آن‌ها وجود ندارد.

این اولین باری نیست که اپل از یک چیپست قدیمی برای محصولات خود استفاده می‌کند. اما نکته‌ی قابل توجه این است که اپل برای اپل واچ‌ سری‌ ۷ حتی پردازنده‌ی مدنظر را به طور اندکی تغییر نداده است. این واقعیت که نسل هفتم اپل واچ دارای همان پردازنده‌ی نسل قبلی است، ممکن است مهر تأییدی بر تئوری‌های مربوط به تغییر ساختار این ساعت در لحظه‌ی آخر باشد.

در همین رابطه باید خاطرنشان کنیم اگرچه آیفون ۱۳ و آیپد مینی ۶ از هفته‌ی آینده راهی بازار می‌شوند، ولی اپل برای اپل واچ‌ سری‌ ۷ فقط گفته که در سال جاری به دست کاربران می‌رسد و هیچ تاریخ دقیقی برای عرضه‌ی آن ارائه نکرده است. همچنین مشخصات دقیق سخت‌افزاری این ساعت هم اعلام نشده است.

منبع: ۹To5Mac

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه