اپل واچ سری ۸ دمای بدن شما را اندازه خواهد گرفت؛ به گفته‌ی مینگ-چی کو

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اپل واچ سری 8

مینگ-چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، در جدیدترین گزارش خود در کنار تأخیر دو هفته‌ای در عرضه‌ی اپل واچ سری ۷، به بخشی از مشخصات احتمالی اپل واچ سری ۸ و ایرپادز بعدی هم اشاره کرده است. این افشاگر مدعی شده که نسل هشتم اپل واچ از قابلیت سنجش دمای بدن بهره می‌برد و ایرپادز در آینده قابلیت‌های مربوط به مدیریت وضعیت سلامت را ارائه خواهد داد.

اگر این ویژگی اپل واچ سری ۸ عملی شود، کاربران از آن می‌توانند برای تشخیص تب استفاده کنند که یکی از علائم رایج بسیاری از بیماری‌ها محسوب می‌شود. مدتی قبل خبرگزاری بلومبرگ گزارش داده بود که اپل واچ در سال ۲۰۲۲ احتمالا همراه با قابلیت سنجش دمای بدن راهی بازار می‌شود و در یکی از گزارش‌های روزنامه‌ی وال‌استریت ژورنال هم آمده که چنین قابلیتی می‌تواند برای باروری زنان هم استفاده شود.

اپل واچ سری 8

اپل طی این سال‌ها به‌تدریج ویژگی‌های سلامت‌محور اپل واچ را گسترش داده که از بین آن‌ها می‌توانیم به ردیابی ضربان قلب، تشخیص ضربان نامنظم قلب، نوار قلب، اندازه‌گیری اکسیژن خون، تشخیص سقوط و دیگر چیزها اشاره کنیم. مدیرعامل اپل سال گذشته در جریان مصاحبه‌ای گفت که اپل واچ از نظر سنسورهای مختلف هنوز در مراحل اولیه قرار دارد. تیم کوک در بخشی از این مصاحبه گفته: «به میزان سنسورهای موجود در ماشین خود فکر کنید. مسلما بدن شما بسیار مهم‌تر از ماشین شما است.»

مینگ-چی کو همچنین در گزارش خود به پشتیبانی ایرپادز بعدی از قابلیت‌های مربوط به سلامتی اشاره کرده ولی در این زمینه هنوز هیچ جزئیاتی فاش نشده است. خبرگزاری DigiTimes در ماه می ۲۰۲۰ گزارش داد که ایرپادز در آینده از امکانات داخلی هوش مصنوعی بهره‌مند خواهد شد و این مشخصه به آن اجازه می‌دهد که کارهایی مانند تشخیص ضربان قلب، شمارش گام‌ها و بررسی وضعیت سلامتی را انجام دهد.

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، فقط چند روز دیگر سری آیفون ۱۳ به همراه اپل واچ سری ۷ معرفی خواهند شد و بعد از معرفی این گجت‌ها، طی ماه‌های آینده بدون شک خبرهای بیشتری درباره‌ی نسل بعدی محصولات اپل مانند نسل هشتم اپل واچ منتشر خواهد شد.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما