جانشین اپل واچ سری ۸ شاید اپل واچ X نام داشته باشد

۶ بهمن ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
اپل واچ سری X

اینطور که به نظر می‌رسد، اپل قصد دارد جانشین اپل واچ سری ۸ را با نام اپل واچ سری X یا اپل واچ X راهی بازار کند و این یعنی به احتمال زیاد خبری از اپل واچ سری ۹ نخواهد بود.

بعد از اینکه اپل از سری آیفون ۸ رونمایی کرد، دیگر خبری از آیفون ۹ نشد. این شرکت آمریکایی بعد از آیفون ۸ مستقیما به سراغ آیفون X (همان ۱۰) رفت و بعد از آن هم شاهد رونمایی از آیفون ۱۱، ۱۲ و… بودیم. حالا به نظر می‌رسد همین سیاست قرار است در بخش ساعت هوشمند هم تکرار شود و به جای اینکه اپل واچ سری ۹ جانشین سری ۸ شود، احتمالا مستقیما با اپل واچ سری X مواجه خواهیم شد.

طبق ادعای وب‌سایت iPhoneSoft، ظاهرا خبر تغییر نام اپل واچ بعدی را اپل به تعدادی از زنجیره‌های تأمین خود داده و به نحوی این اطلاعات به دست این وب‌سایت رسیده است. البته فعلا iPhoneSoft تنها منبعی است که چنین ادعایی را مطرح کرده و در نتیجه بهتر است آن را در حد یک شایعه‌ی محتمل بدانیم.

اگر بخواهیم احتمال درست بودن این خبر را در نظر بگیریم، همه چیز منطقی هم به نظر می‌رسد. اپل اگر اپل واچ سری X یا اپل واچ X را جانشین سری ۸ کند، از لحاظ نام‌گذاری بین محصولات خود یک هارمونی و هماهنگی را ایجاد خواهد کرد. از طرفی دیگر این شرکت وقتی نخستین اپل واچ خود را راهی بازار کرد، از عدد برای نام‌گذاری آن استفاده نکرد و این یعنی اپل واچ سری ۸ در واقع نهمین نسل از این گجت‌ها به حساب می‌آید. البته اگر در این بین دو نسل اپل واچ SE و اولترا را در نظر نگیریم.

با این حال یک وب‌سایت معتبر یعنی MacRumors مدعی شده این دلایل و برهان خیلی هم منطقی نیستند. چون اپل از حرف «X» در واقع به مناسبت دهمین سالگرد آیفون استفاده کرد، نه اینکه لزوما بخواهد دهمین نسل آن را نشان دهد. چون آیفون X با در نظر گرفتن آیفون SE، دوازدهمین آیفونی بود که این شرکت راهی بازار کرد. در نتیجه نمی‌توان گفت چون اپل واچ سری ۸ نهمین نسل این سری به حساب می‌آید پس دیگر خبری از اپل واچ سری ۹ نخواهد بود.

طبق خبرهای موجود، به نظر می‌رسد اپل قصد ندارد امسال تغییر خاصی را در طراحی اپل واچ‌ها در نظر بگیرد. اما در سال ۲۰۲۴ قرار است پنل MicroLED جایگزین پنل‌های کنونی شود.

منبع: NotebookCheck

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه