با ۱۰ مورد از امکانات اپل واچ اولترا آشنا شوید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
اپل واچ اولترا

اپل تابستان امسال از یک ساعت هوشمند کاملا جدید به نام اپل واچ اولترا رونمایی کرد که به طور مشخص ورزشکاران را هدف گرفته است. این ساعت نسبت به اپل واچ (Apple Watch) معمولی از امکانات بسیار بیشتری بهره می‌برد. در ادامه به ۱۰ مورد از امکانات اپل واچ اولترا می‌پردازیم.

ساعت هوشمند اپل مدل Ultra 49 mm Alpine Loop

امکانات اپل واچ اولترا


مقاومت بالا در محیط‌های به‌شدت گرم و سرد

اپل واچ اولترا iwatch

به طور کلی گجت‌ها در محیط‌های بسیار سرد یا بسیار گرم با مشکلات زیادی روبرو می‌شوند. اما اپل می‌گوید ساعت اپل واچ اولترا در دمای بین -۲۰ تا ۵۵ درجه سانتی‌گراد می‌تواند به خوبی انجام وظیفه کند.

نمایشگر بزرگ‌تر و ارائه‌ی اطلاعات بیشتر

اپل واچ اولترا دیجی کالا

نمایشگر این ساعت به طور قابل توجهی بزرگ‌تر از اپل واچ سری ۸ است و باید به ارائه‌ی واچ‌فیس موسوم به Wayfinder هم اشاره کنیم که با ارائه‌ی قطب‌نما و قابلیت‌های دیگر در صفحه اصلی، کار کاربران را برای پیدا کردن مسیر راحت‌تر می‌کند.

شخصی‌سازی دکمه‌ی اکشن

قابلیت های اپل واچ اولترا

شخصی‌سازی بیشتر یکی دیگر از امکانات اپل واچ اولترا است. در مدل‌های معمولی اپل واچ فقط دو دکمه‌ی فیزیکی تعبیه شده ولی ساعت اپل واچ اولترا در سمت چپ بدنه دارای یک دکمه‌ی جدید نارنجی رنگ موسوم به اکشن است. این دکمه قابل شخصی‌سازی است و با توجه به نیازهایی که دارید، می‌توانید از آن به عنوان یک میان‌بر برای انجام کاری خاص استفاده کنید.

افزایش روشنایی نمایشگر

امکانات اپل واچ اولترا

این نمایشگر در کنار افزایش اندازه، از نظر روشنایی هم با ارتقای قابل توجهی روبرو شده است. به طور مشخص، حداکثر روشنایی آن به ۲۰۰۰ نیت می‌رسد که دو برابر حداکثر روشنایی دیگر مدل‌های اپل واچ محسوب می‌شود.

حالت شب

Apple Watch

اپل برای اینکه نور نمایشگر این ساعت در محیط‌های تاریک به چشم کاربر فشار وارد نکند، حالت شب را ارائه داده که در صورت فعال‌سازی آن، رابط کاربری قرمز رنگ می‌شود. در نتیجه حالت شب ویژه این محصول را هم باید به قابلیت‌های اپل واچ اولترا افزود.

آژیر اورژانسی

آژیر اورژانسی

آژیر اورژانسی را هم باید به عنوان یکی دیگر از امکانات اپل واچ اولترا در نظر گرفت. در صورت گم شدن، مجروح شدن یا روبرویی با دیگر شرایط اضطراری، با نگه داشتن دکمه‌ی اکشن آژیر بلندی از ساعت پخش می‌شود تا توجه را به خود جلب کنید. اپل می گوید آژیر از یک امضای صوتی منحصر‌به‌فرد استفاده می‌کند که دارای دو الگوی متناوب متمایز است و می‌تواند چندین ساعت تکرار شود. صدای این آژیر تا فاصله‌ی ۱۸۰ متری شنیده می‌شود.

GPS بسیار دقیق

جی‌پی‌اس دقیق iWatch

چیپ GPS موجود در این ساعت در کنار فرکانس L1 از فرکانس جدید L5 هم بهره می‌برد. اپل می‌گوید به لطف همین موضوع و مشخصات اپل واچ اولترا، کاربران با دقیق‌ترین موقعیت مکانی روبرو خواهند شد.

بازطراحی قطب‌نما

امکانات اپل واچ اولترا

قابلیت‌های اپل واچ اولترا خود را در قطب‌نمای این ساعت هم به خوبی نشان می‌دهند. در اپل واچ اولترا در کنار ظاهر آنالوگ می‌توانید قطب‌نمای دیجیتالی هم مشاهده کنید. با چرخاندن تاج دیجیتال هم قادر به مشاهده‌ی اطلاعاتی مانند طول و عرض جغرافیایی، ارتفاع و شیب هستید.

علامت‌گذاری و مشاهده‌ی مسیر طی شده

قطب‌نما و مشخص کردن مسیر

در اپ قطب‌نما، با استفاده از دکمه‌ی اکشن قادر به علامت‌گذاری هستید تا موقعیت مکانی فعلی خود را ثبت کنید. امکان ویرایش این علامت‌ها هم وجود دارد و در ضمن می‌توانید فاصله‌ی حدودی بین این نقاط را مشاهده کنید. همچنین با بهره‌گیری از GPS، مسیر طی شده ثبت می‌شود که در صورت گم شدن، می‌توانید از این مسیر ثبت شده بهره ببرید.

امکانات مفید برای غواصی

ساعت اپل واچ اولترا

از سایر امکانات اپل واچ اولترا می‌شود به ویژگی‌های جذاب آن هنگام غواصی اشاره کرد. اپل واچ اولترا از گواهی EN 13319 بهره می‌برد که برای لوازم غواصی اهمیت زیادی دارد. غواصان با بهره‌گیری از اپ Depth، هنگام غواصی می‌توانند به اطلاعات مفیدی دسترسی پیدا کنند. حین غواصی، این اپ به طور خودکار باز می‌شود تا کاربران نیازی به انجام این کار نداشته باشند. کاربران می‌توانند با این ساعت به عمق ۴۰ متری بروند.

قیمت و تاریخ عرضه

قیمت اپل‌ واچ اولترا

اپل واچ اولترا با قیمت ۷۹۹ دلار از تاریخ ۱ مهر به دست کاربران رسیده است. باید دید آیا ورزشکاران و غواصان از این ساعت استقبال می‌کنند یا نه.

ساعت هوشمند اپل مدل Ultra 49 mm Alpine Loop

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما