اپل حتی بعد از انتشار iOS 15 به‌روزرسانی iOS 14 را ادامه خواهد داد

۱۸ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۵ ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
iOS 15

شب گذشته اپل با برگزاری کنفرانس WWDC 2021 به‌ صورت آنلاین از نسخه‌ی جدید سیستم عامل‌های به کار رفته در محصولات مختلف این شرکت مانند iOS 15 رونمایی کرد. در خبر منتشر شده درباره‌ی رونمایی از iOS 15 دیدیم که اپل در این نسخه از سیستم عامل iOS، این امکان را به کاربران می‌دهد تا آیفون خود را به iOS 15 به‌روزرسانی کنند یا که از iOS 14 استفاده کنند و به‌روزرسانی‌های ضروری نسخه‌ی قدیمی سیستم عامل iOS را هم دریافت کنند.

در واقع اپل درباره‌ی این ویژگی می‌گوید:

«سیستم عامل iOS اکنون این اجازه را به کاربران می‌دهد که در زمان به‌روزرسانی در اپ Settings نسخه‌ی دلخواه خود را از میان دو گزینه‌ی موجود انتخاب کند. در واقع کاربران می‌توانند که بعد از منتشر شدن نسخه‌ی نهایی از سیستم عامل iOS 15 به‌سرعت آن را بر روی آیفون خود نصب کنند یا اینکه به جای این کار آیفون خود را در iOS 14 نگهدارند و تنها به‌روزرسانی‌های ضروری و مهم را دریافت کنند.»

اپل درباره‌ی این موضوع گفته‌هایش را دوباره تکرار می‌کند و می‌گوید که جدیدترین نسخه از سیستم عامل iOS دارای کامل‌ترین به‌روزرسانی‌های مربوط به ویژگی‌های امنیتی است؛ در حالی که نسخه‌ی پیشین این سیستم عامل هنوز هم ویژگی‌های مهم امنیتی را دریافت و به‌روزرسانی می‌شود.

iOS 15

نگاهی به سیاست اپل در گذشته نشان می‌دهد که پیش‌تر این شرکت در زمان منتشر شدن یک به‌روزرسانی اصلی برای سیستم عامل iOS بسیار سخت‌گیرانه عمل می‌کرد و حتی به کاربران این اجازه را هم نمی‌داد که بعد از به‌روز کردن آیفون خود، دوباره بتوانند که نسخه‌های قدیمی‌تر را بر روی گوشی خود نصب کنند.

انجام این کار باعث می‌شد که آیفون‌ کاربران همیشه در نسخه‌ی جدید منتشر شده برای سیستم عامل iOS باقی بمانند و نتوان بر روی این دستگاه‌ها نسخه‌های قدیمی‌تر از سیستم عامل iOS را نصب کرد.

بدون شک رخ دادن این اتفاق و تغییر کردن سیاست اپل در به‌روزرسانی به کاربران این اجازه را می‌دهد که اگر از دستگاه‌های محدود شده یا از دستگاه‌هایی استفاده می‌کنند که به وسیله‌ی سازمان‌هایی مانند شرکت‌ها و مدارس کنترل می‌شوند، فرصت بیشتری را برای نصب به‌روزرسانی‌های جدید داشته باشند.

اپل بعد از رونمایی از iOS 15 اولین نسخه‌ی بتا از این سیستم عامل را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرد تا این افراد بتوانند این نسخه را بر روی گوشی خود نصب کنند و به بررسی آن بپردازند. انتظار می‌رود که اپل اولین نسخه‌ از بتای عمومی این سیستم عامل را در ماه جولای (تیر) منتشر کند. در نهایت شاهد عرضه‌ی نسخه‌ی نهایی این سیستم عامل برای کاربران در اوایل پاییز خواهیم بود.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما