اپل در حال ساخت آیپد پرو ۱۱٫۱ و ۱۳ اینچی برای سال ۲۰۲۴ است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
آیپد پرو اپل 2024

ظاهرا اپل در حال کار روی آیپد پرو ۱۱٫۱ و ۱۳ اینچی با نمایشگر OLED است و می‌خواهد آن‌ها را در سال ۲۰۲۴ راهی بازار کند.

اپل که در حال حاضر در بخش تبلت بهترین عملکرد را در بازار دارد می‌خواهد در سال ۲۰۲۴ از دو مدل آیپد پرو جدید با اندازه‌های مختلف رونمایی کند. این آیپدها نمایشگری از جنس OLED خواهند داشت و اندازه‌ی آن‌ها هم به ترتیب به ۱۱٫۱ و ۱۳ اینچ خواهد رسید. پیش از این هم در رابطه با اینکه اپل می‌خواهد در آیپد پروهای سال ۲۰۲۴ از پنل OLED استفاده کند مطلع بودیم اما اکنون و به لطف وب‌سایت یادشده از اندازه‌های این محصولات هم با خبر شده‌ایم. انتظار می‌رود با این اندازه، میزان حواشی کاهش داشته باشد، نه اینکه اندازه‌ی کلی دستگاه خیلی بزرگ‌تر یا کوچک‌تر شود.

در حال حاضر اپل آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی خود را با پنل Mini-LED و آیپد پرو ۱۱ اینچی خود را هم با همان پنل LCD به فروش می‌رساند چرا که پنل‌هایی با فناوری Mini-LED فقط برای آیپدهای مدل بالا و گران‌قیمت در نظر گرفته می‌شوند. حالا به نظر می‌رسد در سال ۲۰۲۴، بین دو آیپد پرو بزرگ و کوچک تفاوتی از لحاظ نوع پنل بکار رفته مشاهده نخواهد شد. همچنین به نظر می‌رسد اپل دیگر قصد استفاده از پنل‌های Mini-LED در آیپدهای قدرتمندش را نخواهد داشت.

اپل آیپد پرو ۱۱ و ۱۲٫۹ اینچی را با اضافه کردن پردازنده‌ی قدرتمند M2 در اکتبر سال ۲۰۲۲ آپدیت کرد. بنابراین غافلگیر نخواهیم شد اگر در سال ۲۰۲۴ هم ارتقایی محسوس، نظیر اضافه شدن پردازنده‌ای بسیار قدرتمندتر را در مدل‌های مورد انتظار شاهد باشیم. وب‌سایت‌های مختلفی از جمله The Elec و DigiTimes این موضوع را که اپل در حال کار روی پنل OLED است تأیید کرده‌اند تا بدین ترتیب از موثق بودن این خبر مطمئن باشیم.

راس یانگ، یکی از افشاگران موثق فناوری اخیرا مدعی شده اپل قصد دارد یک آیپد پرو ۱۴٫۱ اینچی هم در سال ۲۰۲۳ راهی بازار کند. اما کمی بعد اشاره کرد که چنین محصولی دیگر در دست ساخت قرار ندارد. اما این احتمال که اپل در آینده از آیپدهایی با نمایشگر بزرگ رونمایی خواهد کرد همچنان وجود دارد. برخی از منابع خبری نظیر The Information حتی بر این باور هستند که اپل در حال کار روی یک آیپد ۱۶ اینچی است و وب‌سایت بلومبرگ هم علاقه‌ی این شرکت به ساخت آیپدهای بزرگ را تأیید کرده است.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما