هدست واقعیت ترکیبی اپل ممکن است با ۱۴ دوربین عرضه شود

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
هدست اپل

چند روز قبل سایت The Information گزارش مفصلی را در مورد چالش‌های ساخت اولین هدست واقعیت ترکیبی اپل منتشر کرد. حالا این سایت همانطور که وعده داده بود، در یک گزارش دیگر به جزئیات زیادی از این هدست پرداخته است.

طبق این گزارش، هدست موردنظر از ۱۴ دوربین بهره می‌برد و همین مشخصه دردسرهای زیادی برای تیم مهندسی و الگوریتم‌های نرم‌افزاری ایجاد کرده است. برخی از این دوربین‌ها برای ردیابی صورت تعبیه شده‌اند تا آواتارهای مجازی با دقت زیادی بتوانند حالات چهره را نشان دهند.

با وجود اینکه جانی آیو، مدیر کل طراحی محصولات اپل، چند سال قبل از این شرکت جدا شده، اما به عنوان یک مشاور همچنان درگیر روند طراحی این محصول است. ظاهرا در ابتدا این هدست مشخصه‌ی خاصی برای گیمینگ نداشته و این در حالی است شرکت متا برای هدست‌های خود به این موضوع توجه زیادی نشان می‌دهد. همچنین اپل به دنبال استفاده از کنترلرهای مخصوص برای گیمینگ نیست و در عوض با سنسورهای پیشرفته حرکات دست کاربر را برای انواع بازی‌ها ردیابی می‌کند.

همانطور که احتمالا می‌دانید، اپل در ابتدا قصد داشته برای این محصول یک ایستگاه سخت‌افزاری جداگانه را توسعه دهند تا برای انجام پردازش‌های پیشرفته به همین بخش متکی باشد. اما هدست فعلی کاملا مستقل است. ظاهرا قرار بوده این ایستگاه از چیپست M1 اولترا استفاده کند.

خود هدست هم احتمالا از دو چیپست استفاده می‌کند که چیپست اصلی از نظر قدرت سخت‌افزاری مشابه M2 است. گفتنی است اپل می‌خواهد در سال جاری اولین مک‌بوک‌ها و آیپدهای مبتنی بر چیپست M2 را راهی بازار کند. خبرگزاری بلومبرگ روز گذشته گزارش داده که این هدست برای اعضای هیئت مدیره اپل رونمایی شده و قرار است در سال ۲۰۲۳ به دست کاربران برسد.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه