آکوامن ۲؛ نکروس چیست و پادشاهی گمشده کجاست؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه

با آغاز تولید و فیلم‌برداری آکوامن ۲، طرفداران برای به دست آوردن هرگونه سرنخ درباره‌ی طرح این فیلم مشتاق هستند و خود عنوان فیلم، نکروس هم بسیاری از نکات مربوط به پادشاهی از دست رفته را فاش می‌کند.

هفته‌ی گذشته در یک پست اینستاگرامی، جیمز وان کارگردان فیلم بیان کرد که عنوان اصلی فیلم «نکروس» است که نام یک قلمرو پادشاهی بوده که در کمیک‌های آکوامن به صورت محدود از آن یاد شده است. آیا این عنوان فیلم به پادشاهی پنهان نکروس و حاکم مستبد آن، مونگو اشاره دارد؟

قسمت اول فیلم آکوامن که در سال ۲۰۱۸ اکران شد، با موفقیت گسترده چه از لحاظ مالی و چه از نظر منتقدان روبه‌رو گردید و در کنار زن شگفت‌انگیز و شزم، برگ برنده دیگری برای DC به ارمغان آورد. این فیلم به کارگردانی جیمز وان و بازی جیسون موموآ در نقش اصلی، هواداران را به دنیای آتلانتیس و دیگر پادشاهی‌هایی که در زیر سطح اقیانوس‌های زمین قرار دارند، می‌برد. این فیلم، داستانی را روایت می‌کند که در آن آکوامن و مرا با بازی امبر هرد برای جلوگیری از حکمران اقیانوس، پاتریک ویلسون متحد می‌شوند تا جلوی حمله گسترده او به دنیای روی سطح آب را بگیرند. در پایان فیلم، آکوامن به‌عنوان حاکم قانونی آتلانتیس منصوب می‌شود و صلحی موقت را برپا می‌کند.

تاریخچه‌ی نکروس در کمیک‌بوک‌ها می‌تواند به چندین سؤال مطرح شده پاسخ دهد و با حدس و گمان درباره‌ی اتفاقات احتمالی، می‌توان نگاهی اجمالی به مسائل این فیلم داشت. کاوش بیشتر درباره‌ی پادشاهی گمشده نکروس می‌تواند به آشکار شدن رازهای فیلم کمک کند و ما را برای کسب اطلاعات بیشتر یاری نماید.

تاریخچه‌ی نکروس در کمیک‌ها

آکوامن

نام نکروس برای اولین بار در شماره ۳۰ کمیک آکوامن در دسامبر ۱۹۶۶ مطرح شد تا دومین شهر زیر آبی باشد که پس از آتلانتیس از آن صحبت می‌شود. با این حال، برخلاف شهر آتلانتیس، نکروس وضعیت بسیار ناپایداری دارد. این شهر به لطف ورود یک ماهواره بیگانه به مدار زمین، وجود مادی دارد. میدان مغناطیسی زمین دستگاهی را تحریک می‌کند تا سوراخی در فضای چند بعدی باز کند که از آن نکروس خارج می‌شود. موقعیت این شهر در اقیانوس هم به موقعیت ماهواره بستگی دارد و می‌تواند در هر نقطه از زمین ظاهر شود. به همان راحتی که نکروس از یک سوراخ چند بعدی ظاهر می‌شود، می‌تواند ناپدید گردد.

نکروس توسط یک پادشاه ظالم به نام مونگو اداره می‌شود. جامعه نکروس مانند خود این پادشاهی که یک قلمرو جنگ سالار و نظامی است، تا حد زیادی از این الگو پیروی می‌کند و ذاتا نظامی است. آخرین باری که نکروس به لطف ماهواره‌ای بیگانه روی زمین ظاهر شد، مردم آن، یک ایستگاه روی سطح آب را که در دست ساخت بود، نابود کردند. به دنبال این عمل خشونت‌آمیز، اقوام آتلانتیس به جنگ با مردم نکروس رفتند و ادامه‌ی این نبرد، داستانی است که آکوامن ۲ می‌تواند به آن بپردازد. اگرچه نکروس پادشاهی محبوبی نیست اما بارها در کمیک‌های DC ظاهر شده و خار چشم آکوامن بوده است.

شخصیت شرور نکروس

آکوامن

 

با توجه به برجسته بودن جایگاه مونگو در سلسله مراتب اجتماعی نکروس، این احتمال وجود دارد که شخصیت شرور فیلم اول آکوامن، باز هم در قسمت دوم حضور داشته باشد؛ تاکنون شایعه‌های اندکی در این باره عنوان شده اما بازی در نقش مونگو به شخصی احتیاج دارد که بتواند ترس را تحمیل کند و همچنین تهدیدی فیزیکی برای آکوامن باشد. بازیگر فیلم بازی تاج و تخت، پیلو آسباک به‌خوبی می‌تواند این نقش را ایفا کند.

مونگو نسبت به ساکنان سطح آب احترامی قائل نیست و همچنین علیه همه‌ی کسانی که زیر آب قدرت‌نمایی کنند، موضع تهاجمی می‌گیرد. مونگو معتقد است که اقیانوس‌های کره زمین فقط به کسانی تعلق دارند که قادر به نفس کشیدن در زیر آب هستند و همه افراد دیگر را یک نیروی مهاجم می‌داند که باید با خصومت با آن‌ها برخورد شود. تجاوزات مونگو به سطح زمین به قدری گسترده است که حتی یک بار سعی کرد با آتلانتیس متحد شود تا علیه دنیای سطح آب بجنگد. در این قسمت داستان، آکوامن از اتحاد با مونگو خودداری کرد و او، مرا و ارتش آتلانتیس از خود دفاع کردند و متعاقبا توسط مونگو زندانی شدند. در نهایت، این شخصیت شرور، تنها لحظاتی قبل از این‌که یک بار دیگر محو شود، به شهر سیاه خود عقب‌نشینی کرد.

آیا نکروس همان پادشاهی گمشده آکوامن ۲ است

آکوامن

بر اساس تاریخچه‌ی نکروس در کمیک‌ها، به احتمال زیاد این شهر سیاه، همان پادشاهی گمشده باشد. با توجه به شرایط خاص نکروس و عبور و مرور ماهواره‌ای آن، مقابله با این شهر، یک آزمون سخت برای آکوامن است. انگیزه‌ی سرنگونی آکوامن و آتلانتیس می‌تواند راه را برای بازگشت حکمران اقیانوس، پاتریک ویلسون هموار کند تا با مانتای سیاه متحد شود که او هم مشتاق انتقام‌گیری است.

در نهایت، تقریبا غیرممکن است که بدانیم نکروس در قسمت دوم چه تأثیری خواهد داشت، هرچند به نظر می‌رسد که با توجه به‌عنوان فیلم، جایگاه این شهر چیزی بیش از یک حضور کوتاه یا یک پیام ساده باشد. به هر صورت طرفداران باید تا پایان ساخت فیلم و اکران آن منتظر بمانند.

منبع: Screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما