هدست واقعیت مجازی اپل احتمالا باید به آیفون وصل شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
هدست واقعیت مجازی اپل

طبق گزارش سایت The Information، هدست واقعیت افزوده و مجازی اپل برای انجام پردازش‌های سنگین باید به آیفون یا یکی دیگر از گجت‌های قدرتمند اپل وصل شود. گفته می‌شود اپل در حال توسعه‌ی یک چیپست مخصوص برای این هدست است که از برخی توانایی‌های موجود در دیگر چیپست‌های این شرکت بهره نمی‌برد.

در حالی که به نظر می‌رسد این تراشه فاقد موتور عصبی است، اما در زمینه‌ی ارسال و دریافت داده‌ها و فشرده‌سازی ویدیوها عملکرد بهتری نسبت به چیپست‌های مرسوم دارد. منابع آگاه گفته‌اند که طراحی این چیپست به گونه‌ای است که عمر باتری را تا حد قابل‌توجهی افزایش می‌دهد و حذف بخش‌های مختلف تراشه و استفاده از دیگر گجت‌ها برای پردازش‌های سنگین هم در راستای همین هدف صورت گرفته است.

برای گجت‌های پوشیدنی، مانند ساعت یا هدست‌ها، همیشه بین عمر باتری و عملکرد تعادل ظریفی وجود دارد. اولین اپل واچ برای انجام بسیاری از کارها به آیفون متکی بود ولی در ادامه اپل تراشه‌ی این ساعت را به اندازه‌ای قدرتمند کرد که نیاز این ساعت به آیفون را تا حد زیادی کاهش داد.

هدست واقعیت مجازی اپل

باید خاطرنشان کنیم در سال ۲۰۲۰ بلومبرگ گزارش داد که مدل‌های اولیه‌ی هدست اپل به یک دستگاه جداگانه متکی بوده‌اند ولی جانی آیو با این ایده مخالفت کرده و در نهایت تیم کوک هم نظر او را پذیرفته است. حالا اگرچه جانی آیو دیگر طراح ارشد محصولات اپل نیست، اما از طرف دیگر اپل هم به سمت استفاده از دستگاه اختصاصی جداگانه حرکت نخواهد کرد. گفته می‌شود درون این هدست پردازنده و پردازنده‌ی گرافیکی تعبیه شده و با توجه به امکان اتصال به دیگر گجت‌های این شرکت، کاربران برای استفاده از آن با چالش‌های کمتری روبه‌رو خواهند شد.

در این گزارش آمده که هدست واقعیت افزوده و مجازی اپل دارای سنسور تصویر بسیار بزرگی است که تولید آن هم کار ساده‌ای محسوب نمی‌شود. این سنسور پیشرفته برای اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده نقش مهمی را ایفا خواهد کرد. این هدست هم برای واقعیت افزوده و هم برای واقعیت مجازی استفاده خواهد شد و به همین خاطر کیفیت تصاویر و ویدیوهای ثبت شده از محیط اطراف کاربر نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

طی چند سال گذشته گزارش‌های زیادی در مورد هدست اپل منتشر شده است. مینگ-چی کو گفته که اولین هدست اپل در سال ۲۰۲۲ از راه می‌رسد ولی در گزارش The Information آمده که تولید انبوه چیپست مربوط به این هدست حداقل یک سال دیگر آغاز خواهد شد. این یعنی در بهترین حالت شاید اواخر ۲۰۲۲ شاهد معرفی این هدست باشیم.

هدست واقعیت مجازی اپل

طبق این گزارش، شاید در سال ۲۰۲۳ عینک جذاب و پیشرفته‌ی اپل راهی بازار شود ولی مینگ-چی کو پیش‌بینی کرده که این عینک سال ۲۰۲۵ به دست کاربران می‌رسد. برخلاف هدست اپل که در زمینه‌ی واقعیت افزوده و مجازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، عینک اپل مختص واقعیت افزوده خواهد بود.

تیم کوک طی چند سال گذشته بارها درباره‌ی پتانسیل‌های واقعیت افزوده صحبت کرده است. اما به غیر از این صحبت‌های کلی، هنوز مشخص نیست که هدست‌ها و عینک‌های اپل چه قابلیت‌هایی را ارائه خواهند کرد. به همین خاطر باید ببینیم محصولاتی که برای پردازش‌های اصلی به گجت‌های دیگر متکی هستند، آیا با استقبال گسترده‌ی کاربران روبه‌رو می‌شوند یا نه.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما