آیا لینک و زلدا در بازی‌های جدید سری رابطه‌ی عاشقانه دارند؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
لینک و زلدا

رابطه‌ی لینک (Link) و پرنسس زلدا (Zelda) همواره در سرتاسر سری افسانه‌ی زلدا سوال‌برانگیز بوده است. این بدان معنا نیست که این دو نمی‌دانند چه احساسی نسبت به یکدیگر دارند، بلکه این طرفداران هستند که نمی‌توانند درک کاملی از رابطه‌ی این دو شخصیت محبوب داشته باشند. رابطه‌ی این دو در اکثر بازی‌ها مبهم بوده و این شامل جدیدترین بازی‌های مجموعه یعنی Breath of the Wild و Tears of the Kingdom نیز می‌شود که مشخص نمی‌کنند که این دو تنها دوست‌های صمیمی یکدیگر هستند یا چیزی فراتر از آن.

دو نسخه‌ی آخر سری نقش‌آفرینی محبوب نینتندو، بازی‌هایی هستند که به خاطر آزادی عملی که بازیکن می‌دهند، به خود می‌بالند. البته این فلسفه فقط در گیم‌پلی اعمال نمی‌شود. هیدمارو فوجی‌بایاشی (Hidemaro Fujibayashi)، کارگردان سری، بار‌ها اعلام کرده است که جنبه‌هایی از داستان به طور عمد مبهم گذاشته شده‌اند تا معمایی باشند که بازیکنان به حل آن‌ها بپردازند. از این نظر، به راحتی می‌توان رابطه‌ی عاشقانه‌ی زلدا و لینک را به عنوان چیزی مبهم در نظر گرفت که تفسیر هر کسی از آن‌ متفاوت است. با این حال، شاید به طرز شگفت‌انگیزی، رابطه‌ی زلدا و لینک یکی از معدود مواردی است که بازی‌های Breath of the Wild و Tears of the Kingdom به صراحت آن را توضیح می‌دهند.

بازی Breath of the wild

رابطه‌ی لینک و زلدا در Breath of the Wild به صورت عشق افلاطونی شروع می‌شود. لینک به عنوان شوالیه‌ی نگهبان زلدا منصوب می‌شود و نقش خود را صادقانه انجام می‌دهد. با این حال، زلدا از این‌ ایده که به این شکل تحت نظر قرار می‌گیرد، ناراحت است و حتی شروع به هدایت احساسات منفی خود به سوی لینک می‌کند. وقتی گانون بار دیگر ظاهر می‌شود، این به زلدا واگذار می‌شود که قدرت خود را نشان داده تا یک بار دیگر تاریکی را از بین ببرد، اما کار او دشوار می‌شود. او متوجه می‌شود که نمی‌تواند از قدرتش به درستی استفاده کند، مشکلی که لینک هرگز نداشته است. لینک حتی شمشیر مستر را به راحتی از روی پایه‌اش بیرون می‌کشد و این باعث حسادت زلدا می‌شود.

با گذشت زمان، زلدا می‌فهمد که می‌تواند به لینک اعتماد کند و چیز‌هایی را به او بگوید که هرگز نمی‌توانست به پدرش، یعنی پادشاه بگوید. مسئولیت زلدا روی‌شانه‌های او سنگینی می‌کند و در این میان لینک به او کمک می‌کند تا این مسئولیت برای او سبک‌تر شود. از قضا، بدتر شدن اوضاع دنیا برای اینکه اوضاع بین لینک و زلدا بهتر شود، ضروری است. وقتی بلاخره گانون از راه می‌رسد، قهرمانان زلدا نمی‌توانند کاری برای به زانو درآوردن این هیولا انجام دهند. پس از اینکه قهرمانان در نبرد سقوط کردند، لینک با هر چیزی که دارد مبارزه می‌کند تا به تنهایی از پرنسس زلدا محافظت کند. زلدا برای لینک ابراز پشیمانی می‌کند که قدرت نجات نزدیکترین همراهانش را ندارد و لینک تنها کسی است که برایش باقی مانده است.

بازی Breath of the wild

در پایان، این میل زلدا برای محافظت از لینک است که باعث می‌شود قدرت‌های نهفته خود را آزاد کند. درست قبل از اینکه لینک توسط گاردین شکست بخورد، شاهزاده زلدا وارد عمل می‌شود و از قدرت خود برای نجات او استفاده می‌کند. میل شدید زلدا برای دفاع از دوستش چیزی است که باعث شد قدرت او در نهایت بیدار شود. از آن زمان به بعد، این دو پیوند بسیار نزدیک‌تری داشته‌ند. زلدا اعتماد عمیقی به لینک پیدا می‌کند و سرنوشت خود را در دستان او قرار می‌دهد در حالی که قدرت گانون را در انتظار بیداری مجدد لینک مهار می‌کند. پس از اینکه لینک در پایان به او کمک می‌کند تا کالامیتی گانون را در پایان Breath of the Wild شکست دهد، زلدا و لینک وارد فاز جدیدی از صمیمیت می‌شوند.

یک دوره‌ی زمانی کوتاه و غیرقابل مشاهده بین رویداد‌های Breath of the Wild و Tears of the Kingdom وجود دارد که هرگز نشان داده نمی‌شود، بلکه فقط به طور ضمنی به آن اشاره می‌شود. با توجه به آنچه در روایت بازی آمده است، طی چند سال پس از شکست کالامیتی گانون، رابطه‌ی لینک و زلدا شکوفا شده است و آن‌ها ظاهرا با هم زندگی کرده‌اند. این موضوع در دفتر خاطرات او به نوعی ذکر شده و بر اساس اظهارات شهروندان روستای هاتنو نیز قابل استنباط است.

در واقع، اگر لینک به چاه پشت خانه‌ی قدیمی‌اش در Breath of the Wild برود، متوجه می‌شود که زلدا یک آزمایشگاه تحقیقاتی در آنجا راه‌اندازی کرده است و حتی کش موی لینک را برای او گذاشته است. در دفتر خاطرات لینک نیز او توضیح می‌دهد که چگونه مجموعه‌ای از لباس‌های نو را برای او در قلعه گذاشته است. کارهایی مانند نگه داشتن کش موی لینک و گذاشتن لباس‌های شسته شده تازه برای لینک، کار‌هایی نیست که فقط یک دوست ساده انجام دهد.

علاوه‌بر این، نوع اعتماد واقعی بین لینک و زلدا زمانی مشخص شد که زلدا به معنای واقعی کلمه جان خود را داد تا به اژد‌های نور تبدیل شود، آن هم با این باور که لینک راهی برای شکست گانون پیدا خواهد کرد. او هیچ راهی نداشت که بداند لینک می‌تواند با کمک رائورو و سونیا او را بازگرداند، بنابراین این کار کاملا به عنوان یک عمل فداکارانه و راهی برای واگذاری همه چیز به دست لینک شناخته می‌شود. دادن زندگی با این‌ ایمان که لینک می‌تواند آن را ارزشمند کند، واقعا نشان از یک اعتماد خالص است که عواطفی جز عشق نمی‌تواند موجب آن شده باشد.

در Tears of the Kingdom، زلدا در خلال صحبت‌هایش با سونیا، زلدا چیزی جز خوبی در مورد لینک نمی‌گوید و در این میان حتی سونیا می‌تواند احساس کند که احساسات زلدا نسبت به لینک بسیار عمیق‌تر از احساساتی است که نسبت به یک دوست می‌توان داشت. در واقع زلدا عشق خود را به لینک با کلمات زیادی ابراز کرده است، اما لینک هرگز کسی نبوده که سخن زیادی بگوید. با این حال، در مورد احساسات او نسبت به زلدا، قطعا اعمالش مهم‌تر از کلماتش بوده‌اند.

در حالی که لینک همیشه برای سرنوشت هایرول می‌جنگد، او همچنین برای محافظت از شاهزاده زلدا نیز مبارزه می‌کند. اغلب اوقات، سرنوشت زلدا از سرنوشت هایرول جدایی ناپذیر است، اما مواقعی وجود دارد که لینک همه چیز را برای نجات شاهزاده زلدا به خطر می‌اندازد، حتی زمانی که خطری که زلدا را تهدید می‌کند، تاثیری بر بقیه پادشاهی نداشته باشد. یکی از نمونه‌های اخیر آن در کات‌سین ابتدایی Tears of the Kingdom دیده می‌شود. در این کات‌سین هنگامی که پرنسس زلدا پس از بیدار شدن گانوندورف به اعماق افتاد، لینک هیچ راهی نداشت که بداند چقدر در نجات پادشاهی هایرول از دست گانوندورف نقش اساسی‌ای خواهد داشت و به نظر می‌رسید که شیرجه زدن لینک بلافاصله در اعماق برای نجات زلدا، به جای اینکه صرفا وظیفه‌ای در قبال پادشاهی او باشد، یک اقدام برای حفظ امنیت او بود.

بازی Tears of the Kingdom

گفتنی است از زمانی که الهه هیلیا، لینک را به عنوان شوالیه‌ی خود انتخاب کرد و شمشیر مستر بدست او افتاد، سرنوشت لینک و شاهزاده زلدا به هم گره خورده است. حتی زمانی که آن‌ها در یک رابطه‌ی عاشقانه نیستند، این دو همیشه دوستان و متحدان نزدیکی در مبارزه با نیروهای تاریکی بوده‌اند. لینک همیشه قهرمانی است که بازیکنان در نسخه‎‌های مختلف کنترل آن را بدست می‌گیرند و هیچ بازی در سری وجود ندارد که حداقل اشاره‌ای هرچند کوتاه به شاهزاده زلدا در آن وجود نداشته باشد.

این به خاطر این واقعیت است که آن‌ها چه عاشق و چه دوست، سرنوشتشان جوری است که باید در کنار یکدیگر باشند. این از آنجایی جالب‌تر می‌شود که گاهی اوقات نسخه‌ای که از لینک و زلدا در یک بازی می‌بینیم با بازی‌های دیگر متفاوت است اما آن‌ها همیشه مسیرشان به یکدیگر برخورد می‌کند. در هر صورت می‌توان گفت که پیوند لینک و زلدا حتی از عشق هم قدرتمندتر است، زیرا در حالی که عاشقان اغلب می‌گویند که با یکدیگر خواهند بود تا زمانی که مرگ آن‌ها را از هم جدا کند، حتی مرگ هم نمی‌تواند لینک و زلدا را برای مدت طولانی از هم دور نگه دارد.

منبع: CBR

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما