ببینید؛ تریلر ۱۳ دقیقه‌ای گیم‌پلی Assassin’s Creed Shadows عالی است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه

بازی اساسینز کرید سایه‌ها (Assassin’s Creed Shadows) در این مدت سر و صدای زیادی به پا کرده است. شرکت یوبیسافت تمام تلاش خود را کرده تا این بازی را بیشتر محبوب کرده و طرفداران اساسینز کرید را دوباره به سمت این مجموعه جذب کند. مخصوصاً اینکه حدود ۳ سال از عرضه آخرین بازی اصلی اساسینز کرید گذشته و بازی میراژ (Mirage) هم که سال گذشته عرضه شد، عملکرد خوبی نداشت.

در تریلر جدید بازی سایه‌ها ما شاهد دنیای بازی و گیم‌پلی آن هستیم. از طرفی نشان داده شده که بازی اساسینز کرید همچنان اصالت خود را حفظ کرده و یوبیسافت تمام تلاش خود را کرده تا بازی سایه‌ها برای طرفداران حس آشنایی داشته باشد. در کنار همه این موارد یکی از نکات بسیار جالب این بود که یوبیسافت اعلام کرد در ادامه سال بازی سایه‌ها برای پلتفرم آیپد هم عرضه خواهد شد.

شرکت یوبیسافت با شرکت اینتل در ساخت بازی اساسینز کرید سایه‌ها همکاری کرده تا این بازی بهترین عملکرد را داشته باشد. بازی سایه‌ها با استفاده از آخرین نسخه Anvil ساخته شده و به همین دلیل برای اجرا شدن روی پردازنده‌های نسل ۱۴ اینتل بسیار مناسب است. از طرفی این عملکرد بهینه روی پردازنده اصلی باعث می‌شود تا این بازی فشار کمتری به کارت گرافیکی آورده و در آن زمینه هم بهتر عمل بکند.

در تریلری که منتشر شده ما شاهد یک قلعه به نام Fukuchiyama هستیم. در این قلعه دو کرکتر اصلی یعنی نائوئه (Naoe) و یاسوکه (Yasuke) در حال یافتن یک دشمن هستند. این تریلر نشان می‌دهد که ارتباط میان دو کرکتر اصلی چگونه است و این دو شخصیت یکدیگر را به چه حالت کامل می‌کنند. هر دو کرکتر ویژگی خاص خود را برای مبارزه داشته که آن را برای سبک خاصی از بازی مناسب می‌کند. با پیشرفت در بای کاربران می‌توانند به صورت کاملاً آزادانه میان این دو کرکتر جابجا شده و از ویژگی‌های خاص هر کدام در مراحل خاص استفاده کنند.

گیم‌پلی بازی Assassin's Creed Shadows

مبارزات در بازی اساسینز کرید سایه‌ها پیشرفت بسیاری داشته است. قطعاً شما نباید از این بازی انتظار یک مبارزه مثل بازی سکیرو (Sekiro) را داشته باشید ولی شرکت یوبیسافت تمام تلاش خود را کرده تا این بازی نسبت به قبل بهتر شده باشد. نکته اینجاست که تنوع گیم‌پلی در بازی سایه‌ها بسیار بالا است و همین موضوع باعث شده تا کاربران با سبک بازی متفاوت از آن استقبال بکنند.

نائوئه به طور کامل یک شینوبی را به کاربران نشان می‌هد. او توانایی استفاده از گرپل هوک (Grapple Hook) را داشته و سرعت بسیار بالایی دارد. از طرفی نائوئه یک هیدن بلید (Hidden Blade) مخصوص داشته که قابلیت‌های بسیار به او در زمینه از بین بردن دشمنان می‌دهد. نکته اینجاست که در مبارزات تن به تن نائوئه نسبتاً ضعیف است ولی سرعت بسیار بالایی دارد. همینطور اینکه در دفع ضربات مهارت بسیار زیادی داشته و می‌تواند به بهترین نحو از محیط برای مبارزه استفاده کند.

یاسوکه برای مبارزات تن به تن و نزدیک ساخته شده است. او یک ساختار بسیار قدرتمند و قوی داشته که باعث می‌شود به راحتی نسبت به دشمنان برتری داشته باشد. همینطور اینکه یاسوکه به ابزار و سلاح‌های سامورایی‌ها تسلط بسیاری داشته و در نتیجه عملکرد خوبی در مبارزات دارد. نکته اینجاست که یاسوکه هم می‌تواند از کاتانا (Katana) استفاده کند و هم می‌تواند بدون سلاح مبارزه کند. همین موضوع باعث شده تا یاسوکه در مبارزات تن به تن گزینه بهتری نسبت به نائوئه باشد. با این حال اگر شما از طرفداران اساسینز کرید هستید، یاسوکه فاصله زیادی با اصالت این مجموعه دارد.

یکی از نکات مثبت بازی اساسینز کرید سایه‌ها سیستم جاسوسی است. به این شکل که شما چندین جاسوس داشته و می‌توانید آن‌ها را به سطح شهر برای اکتشاف بفرستید. نکته اینجاست که این سیستم جاسوسی بحث اینکه شما به یک منطقه رفته و از برج بالا بروید تا آن را کشف کنید را به طور کامل از بین برده است. در نتیجه دیگر کاربران نیازی به این کار ندارند و به راحتی از سیستم جاسوسی خود برای اکتشاف استفاده خواهند کرد.

بازی اساسینز کرید سایه‌ها در تاریخ ۲۵ آبان (۱۵ نوامبر) برای کنسول‌های نسل نهمی و کامپیوتر عرضه خواهد شد. این بازی برای سیستم عامل مک نیز در دسترس قرار خواهد گرفت و نکته جالب اینجاست که یوبیسافت برنامه دارد تا آن را برای آیپد هم عرضه کند. اینکه در چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد هنوز مشخص نیست ولی یک پیشرفت بسیار جالب در گیمینگ روی تبلت خواهد بود.

منبع: Gematsu

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما