حتی نسخه‌ی دیسکی Assassin’s Creed Shadows هم نیاز به اینترنت دارد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
اتصال به اینترنت بازی اساسینز کرید

چندی پیش شرکت یوبیسافت (Ubisoft) از بازی جدید خود در مجموعه اساسینز کرید (Assassin’s Creed) رونمایی کرد. نام این بازی سایه‌ها (Shadows) بود و در دنیای خاص ژاپن جریان دارد. بازی اساسینز کرید سایه‌ها یک بازی نقش آفرینی و آفلاین است ولی اینطور که به نظر می‌رسد اتصال به اینترنت بازی اساسینز کرید حتی در نسخه دیسکی یکی از الزامات اجرای آن است.

بازی اساسینز کرید سایه‌ها آخرین عنوان مجموعه اساسینز کرید است. مجموعه‌ای که سابقه بسیار زیادی در دنیای گیمینگ داشته و در دوران مختلف و در مکان‌های مختلف حضور داشته است. حال این دفعه نوبت به دنیای ژاپن رسیده که با توجه به سبک خاصی که در مبارزه و طراحی دنیا دارند، می‌تواند بسیار جالب باشد.

بازی اساسینز کرید سایه‌ها در قرن شانزدهم و در ژاپن جریان دارد. شما در نقش یک شینوبی (Shinobi) به نام نائو (Naoe) هستید و باید تلاش کنید داستان بازی را پیش ببرید. در کنار نائو یک شخصیت دیگر به نام یاسوکه (Yasuke) نیز حضور داشته و ما دوباره شاهد بازگشت حالت دو کرکتر اصلی در مجموعه اساسینز کرید هستیم.

حال یکی از رسانه‌های دنیای گیمینگ اعلام کرده که حتی برای اجرا و نصب اولیه نسخه فیزیکی بازی سایه‌ها نیز شما نیاز به اتصال به اینترنت خواهید داشت. این یک موضوع جدید در دنیای گیمینگ نیست به دلیل اینکه بسیاری از بازی‌ها برای نصب شدن نیاز به اینترنت دارند و اکثراً برای دانلود محتوای اضافه یا یک به روزرسانی اولیه از این روش استفاده می‌شود.

بازی اساسینز کرید اتصال به اینترنت

یوبیسافت نیز اولین بار در بازی آواتار: مرزهای پندورا (Avatar: Frontiers of Pandora) بود که اتصال اولیه به اینترنت را اجباری کرد. حتی بازی بعدی این شرکت یعنی اوتلاوز (Outlaws) که از دنیای جنگ ستارگان است هم قرار است نیاز به اینترنت داشته باشد و این روند برای اساسینز کرید بعدی نیز تکرار خواهد شد.

وجود ضرورت اتصال به اینترنت بازی اساسینز کرید باعث عصبانیت بسیاری از کاربرها شده است. به دلیل اینکه همچنان بسیاری از افراد اتصال قوی به اینترنت ندارند و به همین دلیل دانلود یک حجم زیاد برای آن‌ها کار بسیار دشواری است. در کل حجم بازی‌ها افزایش پیدا کرده و خرید نسخه فیزیکی یک راه میانبر برای عدم دانلود این فایل‌های گسترده است. حال با توجه به این دانلودهای اولیه، خرید نسخه فیزیکی یک بازی منطقی به نظر نمی‌رسد.

یکی از نکات مهمی که یوبیسافت تأکید کرده این است که اتصال به اینترنت تنها برای دانلود محتوای اولیه بازی اجباری است. پس از آن کاربران می‌توانند به راحتی بازی سایه‌ها را تجربه کرده و نگران اتصال به اینترنت نباشند. این یک نکته بسیار مثبت است و نشان می‌دهد که شرکت یوبیسافت نتوانسته حجم کامل بازی را در یک دیسک بلو ری جای بدهد.

نکته اصلی اینجاست که با حجیم شدن عناوین بازی استفاده از دیسک هم دشوار شده است. در کل در حال حاضر بیشتر دنیای گیمینگ به سمت خرید بازی‌های دیجیتالی رفته و حتی دستگاه‌های انحصاراً دیجیتال نیز وجود دارند. با این حال بسیاری از افراد نیز یا دسترسی به اینترنت خوبی نداشته و یا علاقه به داشتن کلکسیون دارند. در نتیجه نسخه فیزیکی همچنان زنده است اما نیاز به یک به روزرسانی برای افزایش حجم دیسک دارد تا مشکلاتی به این شکل بوجود نیاید.

منبع: Kotaku

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما