رازهای اساسینز کرید والهالا؛ از هری پاتر و ارباب حلقه‌ها تا دارک سولز

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
بازی اساسینز کرید والهالا

چند ماه پیش جدیدترین قسمت از مجموعه بازی‌های اساسینز کرید عرضه شد. بازی اساسینز کرید والهالا ماجرای قاتلان تاریخی را در سرزمین وایکینگ‌ها روایت می‌کند و تفاوت عظیمی با بازی‌های اصلی این سری دارد. البته چیزی که در این بازی حاضر هست و در دیگر بازی‌های این سری هم همیشه موجود بوده، حجم بالایی از محتوای مخفی و رازهای عجیب و غریب است. قصد داریم تا نگاهی به آن‌ها داشته باشیم تا در صورتی که آن‌ها را ندیده‌اید، غافل نمانید.

سری بازی‌های اساسینز کرید این روز‌ها شباهت بیش‌تری به بازی‌های نقش‌آفرینی دارند تا اساسینز کرید. گیم‌پلی این بازی‌ها تا حد زیادی تغییر کرده و المان‌های نقش‌آفرینی زیادی به آن‌ها اضافه شده. بازی اساسینز کرید والهالا همانند بازی‌های نقش‌آفرینی بسیار بزرگ شده و جارو کردن دنیای پهناور آن بیش‌تر از صد ساعت زمان می‌خواهد. در میان این نقشه‌ی بزرگ، نکات مخفی زیادی که در جوامع گیمرها به آن‌ها «ایستر اگ» (Easter Egg) گفته می‌شود وجود دارند.

مدت زمانی که از عرضه‌ی اولیه‌ی بازی اساسینز کرید والهالا می‌گذرد قابل‌توجه است و طرفداران این بازی در این زمان موفق شده‌اند تا تعداد چشم‌گیری از نکات مخفی این بازی را پیدا کنند. البته اصلا معلوم نیست که تعداد تمام این نکات مخفی چند تا است و ممکن است با گذشتن زمان بیش‌تر، راز‌های بیش‌تری کشف شوند. با این تفاسیر،‌ لیست فعلی رازهای بازی اساسینز کرید والهالا به اندازه‌ی قابل‌قبولی شده و می‌توانیم آن را عنوان لیستی نسبتا کامل بپذیریم. پس بیش‌تر معطل‌تان نمی‌کنیم و سراغ نکات مخفی موجود در این بازی می‌رویم.

بونفایر بازی دارک سولز

بازی اساسینز کرید والهالا

سری بازی‌های دارک سولز روی مبارزات تن‌به‌تن تقریبا تمام بازی‌های دهه‌ی گذشته تاثیر گذاشتند. گیم‌پلی مبارزات خود بازی‌های سری اساسینز کرید هم از مبارزات سری بازی‌های دارک سولز تاثیر پذیرفته‌اند. سه بازی اخیر اساسینز کرید (این موضوع در مورد بازی اودیسه کمی رقیق است) مبارزاتی شبیه به دارک سولز دارند. به همین دلیل اصلا عجیب نیست که اشاره‌ای به بازی‌های سری دارک سولز را در اساسینز کرید پیدا کنیم.

در یکی از مناطق بازی اساسینز کرید والهالا می‌توان یک آتش پیدا کرد که این آتش دقیقا مثل بون‌فایرهای سری بازی‌های دارک سولز است. آتشی که یک شمشیر در آن فرو رفته. حتی یک کلاه‌خود شوالیه هم آن دور و برها پیدا می‌شود. بهترین قسمت این نکته‌ی مخفی این است که می‌توانید مثل دارک سولز پای این بونفایر بنشینید و سلامتی خود را بازیابی کنید!

جانوران شگفت‌انگیز

در برخی از ماموریت‌های بازی اساسینز کرید والهالا وظیفه داریم تا تعدادی برگه‌ی یادداشت را پیدا کنیم و آن‌ها را کنار یکدیگر بگذاریم. حقیقتا این ماموریت‌ها این بازی هیجان‌انگیزترین کارهایی نیستند که می‌توانیم انجام دهیم. البته در یکی از این ماموریت‌ها باید مجموعه‌ای از نوشته‌ها را جمع کنیم که موضوع آن‌ها نسبتا جالب است.

شکار کردن یکی از موضوعاتی است که برای وایکینگ‌ها اهمیت بالایی داشته و این موضوع در بازی اساسینز کرید والهالا هم صدق می‌کند. موجودات افسانه‌ای مختلفی در این بازی وجود دارند که به‌گونه‌ای نقش غول‌آخرهای انتخابی این بازی را ایفا می‌کنند. علاوه بر خود موجودات افسانه‌ای، افسانه‌هایی در مورد این موجودات نیز نقل می‌شوند. یکی از این افسانه‌ها در مجموعه‌ی نسبتا بزرگی از نوشته‌ها، با عنوان «جانوران شگفت‌انگیز و محل زندگی آن‌ها» در این بازی پیدا می‌شود. سازندگان بازی اساسینز کرید والهالا به وضوح ادای احترامی برای سری داستان‌های فرعی دنیای هری پاتر به جا آورده‌اند. البته این نوشته‌ها تنها نکته‌ی مخفی بازی اساسینز کرید والهالا در مورد هری پاتر نیستند.

اشیا جادویی هری پاتر

بازی اساسینز کرید والهالا

در بازی اساسینز کرید والهالا اگر شهر لندن را بگردید، می‌توانید محفظه‌ای را پیدا کنید که چند مار از آن نگهبانی می‌دهند. اگر مارها را شکست بدهید می‌توانید یک یادداشت را از آن‌جا بردارید. عنوان این یادداشت «لیست عجیب» است و در آن نوشته شده: «دفترچه‌ی خاطرات، انگشتر، محفظه‌ی قفلی، جام، تاج، مار و ؟؟؟؟.»

اگر طرفدار فیلم‌های هری پاتر باشید به سرعت می‌توانید تشخصی دهید که این لیست، لیست اشیای جادویی داستان‌های هری پاتر است که توسط ولدمورت جادو شده‌اند. مشخصا مورد آخر که اسم آن آورده نشده هری پاتر است. اگر محفظه‌ای که این یادداشت در آن وجود دارد را بگردید می‌توانید یک جام، گردن‌بند، کتاب، تاج و یک چوب جادویی را پیدا کنید. اصلا بعید نیست که آن محل، مخفیگاه ولدمورت در دنیای اساسینز کرید والهالا باشد!

شیوع COVID-19

یکی از عجیب‌ترین رازهای بازی اساسینز کرید والهالا در مورد مساله‌ای نسبتا تابو است و می‌توان آن را در یکی از ایمیل‌های موجود در این بازی پیدا کرد. در خط داستانی امروزی این بازی می‌توان هر زمان دل‌خواه به کامپیوتر شخصیت‌های این بازی دست پیدا کرد و اطلاعات موجود در آن را برسی کرد. یکی از چیزهایی که در این کامپیوترها پیدا می‌شوند ایمیل‌های شخصیت‌های بازی است.

در صورتی که این ایمیل‌ها را بخوانید ممکن است به یک ایمیل برخورد کنید که در آن یک نفر از نگرانی‌های خود در مورد مساله‌ی «COVID» یکی از اعضای خانواده‌اش نوشته شده. این بازی تنها اثری نیست که به بیماری کرونا اشاره کرده و بازی‌هایی مانند بازسازی تونی هاوک ۱ و ۲ و بازی واچ داگز لژیون هم اشاراتی به وضعیت فعلی داشته‌اند؛ اما بازی اساسینز کرید والهالا اولین اثری است که اسم این بیماری را به‌طور مستقیم آورده.

مرغ‌های بازی افسانه‌ی زلدا

بازی اساسینز کرید والهالا

در یکی از مناطق بازی اساسینز کرید والهالا یک ساختمان پیدا می‌شود که در آن می‌توانید یک اسکلت و تعداد زیادی مرغ پیدا کنید. این صحنه کمی عجیب است. البته اگر به یکی از این مرغ‌ها حمله کنید و صحنه‌ی وحشتناکی که رخ می‌دهد را شاهد شوید کاملا متوجه می‌شوید که چرا یک اسکلت در آن‌جا وجود دارد.

این اتفاق بدون شک اشاره به بازی افسانه‌ی زلدا دارد. در بسیاری از بازی‌های این سری می‌توانید مزارعی را پیدا کنید که پر از مرغ هستند. چند حمله‌ی اول شما به مرغ‌های این بازی خطا می‌رود اما اگر واقعا قصد داشته باشید که به جنگ آن‌ها بروید، مرغ‌ها اصلا کم نمی‌آورند. کافی است که نبرد اصلی شروع شود تا از زمین و آسمان مرغ روی سرتان ببارد و متوجه شوید مرغ‌ها اصلا شوخی ندارند.

دزموند در فایل‌های صوتی بازی

چند پاراگراف بالاتر در مورد کامپیوترهای زمان حال بازی اساسینز کرید والهالا صحبت کردیم. در میان فایل‌های لپ‌تاپ شخصیت اصلی بازی تعدادی فایل صوتی وجود دارند که گوش دادن به آن‌ها از نظر داستانی نکات جالبی دارد. البته جدا از ارزش‌های داستانی، شخصی که در آن فایل‌های صوتی سخن می‌گوید حسابی مهم و احتمالا برای طرفداران قدیمی سری اساسینز کرید حسابی عزیز است.

اگر دقت کنید متوجه می‌شوید که در آن فایل‌های صوتی صدای دزموند مایلز به گوش می‌رسد. شخصیت اصلی بازی‌های اساسینز کرید ۱ الی ۳ که از محبوب‌ترین شخصیت‌های کل سری به شمار می‌رود. حتی به نظر می‌رسد که در این بازی از صدای نولان نورس برای صداگذاری دزموند استفاده شده.

اشاره به شخصیت بایک

دنیای سری بازی‌های اساسینز کرید کاملا به یکدیگر متصل است و در بازی‌های این سری بارها به شخصیت‌های قسمت‌ها دیگر اشاره می‌شود. می‌توان در روستای اصلی بازی اساسینز کرید والهالا با یکی از این اشارات مواجه شد. ردا یکی از شخصیت‌های بازی اساسینز کرید والهالا است که در اکثر مواقع گوشه‌ای از روستای وایکینگ‌ها جا خوش کرده.

در صورتی که به مغازه‌ی این شخصیت بروید می‌توانید او را ببینید که جمعی از کودکان قبیله را دور خودش جمع کرده برای آن‌ها داستان می‌گوید. داستانی از یک سرزمین صحرایی و در مورد افرادی به نام‌های «محافظ» و «محقق». این داستان بخشی از زندگی شخصیت اصلی بازی اساسینز کرید اوریجینز که بایک نام دارد را بیان می‌کند. البته این داستان تنها اشاره‌ی بازی اساسینز کرید والهالا به شخصیت بایک نیست و در طول این بازی می‌توانید تعداد زیادی از اشارات به این شخصیت را ببینید.

ماموریت ارباب حلقه‌ها

بازی اساسینز کرید والهالا

تا به حال اشارات مختلفی به داستان‌های فانتزی و بازی‌های ویدیویی مختلف را در بازی اساسینز کرید والهالا مرور کردیم. در چنین شرایطی اصلا دور از ذهن نیست که سازندگان این بازی به یکی از بزرگ‌ترین داستان‌های فانتزی کل تاریخ بشر، یعنی ارباب حلقه‌ها اشاره کنند. اشاره‌ای به بزرگی یک ماموریت کامل.

یکی از ماموریت‌های بازی اساسینز کرید والهالا در مورد پیدا کردن یک حلقه است. از توصیف اولیه‌ی خود این ماموریت هم می‌توان پی برد که احتمالا ارتباطاتی با داستان‌های ارباب حلقه‌ها وجود دارد؛ این حدس کاملا درست است. در طول این ماموریت ادای احترام‌های زیادی را به داستان‌های ارباب حلقه‌ها نظاره می‌کنیم. تعداد این اشارات به‌قدری زیاد است که حتی شاید طرفداران داستان‌های تالکین هم به تمام آن‌ها پی نبرند.

دث استرندینگ

این یکی، یکی از سخت‌ترین راز‌های بازی اساسینز کرید والهالا به شمار می‌رود. یکی از ماموریت‌های این بازی به‌وضوح با الگوبرداری از بازی دث استرندینگ ساخته شده. در روستای این بازی می‌توانید یک ساختمان تجارت راه بی‌اندازید. در گوشه‌ای از این ساختمان تعدادی جعبه وجود دارد که مشخص می‌شود این جعبه‌ها محموله‌هایی از مشتری‌ها هستند که جا مانده‌اند.

در صورتی که تصمیم بگیرید محموله‌ها را به صاحب‌های آن‌ها برسانید ماموریت موردنظر شروع می‌شود و ناگهان حس می‌کنید که با بازی دث استرندینگ روبه‌رو شده‌اید. رساندن این محموله‌ها با اسب ممکن نیست و باید آن‌ها را با پای پیاده به مکان‌هایی دور ببرید؛ دقیقا مانند بازی دث استرندینگ. حتی زمانی که محموله‌ها را به مقصد می‌رسانید صاحبان آن‌ها همانند بازی دث استرندینگ از شما تشکر می‌کنند.

The Trogdor the Burninator

بازی اساسینز کرید والهالا

آخرین راز بازی اساسینز کرید والهالا حسابی بامزه است. یکی از چیزهایی که می‌توان در این بازی انجام داد کشیدن تتو برای شخصیت اصلی بازی است. برای این کار یک ساختمان اختصاصی وجود دارد و کاری یکی از خانواده‌های روستای وایکینگ‌ها در این بازی انجام تتو است. در صورتی که کارگاه تتوی موجود در روستای بازی را بگردید یک یادداشت را پیدا می‌کنید که در آن ایده‌هایی به عنوان تتوی درخواستی به این کارگاه ارسال شده.

در این یادداشت پیشنهاد شده که طرح یک اژدها با نفس آتشین و دست‌های ماهیچه‌ای انسانی حسابی خفن است. این اژدها سال‌ها پیش در یک کارتون از دوران اولیه‌ی جوامع اینترنتی معرفی شد و تراگدور نام دارد. این که سازندگان بازی اساسینز کرید والهالا به چنین چیز بانمک و باسابقه‌ای اشاره کرده‌اند واقعا جالب است.

این مطلب بر پایه‌ی نوشته‌ای از وب‌سایت Den of Geeks نگاشته شده.

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه