کارگردان اساسینز کرید والهالا به EA پیوست تا ظاهرا Dead Space بسازد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Assassins Creed Valhalla

طبق گزارش جدیدی که ابتدا توسط خبرگزاری Axios‌ منتشر و سپس توسط منابع موثق نشریه‌ی VGC تأیید شده، کارگردان بازی اساسینز کرید والهالا به استودیوی سازنده‌ی بازی Star Wars Squadrons یعنی استودیوی «موتیو» (Motive) شرکت الکترونیک آرتس پیوسته است. استودیویی که این روزها شایعه‌های جذابی درباره‌ی پروژه‌ی بعدی و اعلام‌نشده‌ی آن‌ها به گوش می‌خورد.

اریک بامپتیزات (Eric Baptizat) حدود ۱۶ سال در شرکت یوبی‌سافت کار کرده است و بیش از همه به خاطر کارگردانی بازی اساسینز کرید والهالا شناخته‌ می‌شود. البته او در بعضی از دیگر قسمت‌های این مجموعه‌ی محبوب هم نقش داشته است. برای مثال، در بازی‌های اساسینز کرید اوریجینز و بلک فلگ او یکی از طراحان ارشد بوده است و نقش مهمی در فرآیند توسعه‌ی آن آثار داشته است.

اکنون مشخص شده است که او پس از ۱۶ سال حضور در یوبی‌سافت این شرکت فرانسوی را ترک گفته و به استودیوی «موتیو» (Motive) رفته است. در گذشته به‌صورت رسمی اعلام شده بود که استودیو «موتیو» روی ساخت یک بازی اکشن از مجموعه‌ی جنگ ستارگان کار می‌کند. با این حال، طبق گفته‌های رسمی استودیو می‌دانیم که آن‌‌ها حداقل یک پروژه‌ی معرفی‌نشده‌ی دیگر هم در دست ساخت دارند. پروژه‌ای که شایعه‌ها و گزارش‌های اخیر ادعا می‌کنند که به ریبوت بازی ترسناک علمی تخیلی «فضای مرده» (Dead Space) مرتبط است.

بازی Dead Space

اگرچه مشخص نیست که اریک بامپتیزات قرار است در کدام یک از این پروژه‌ها فعالیت داشته باشد و ممکن است فعالیت او برای پروژه‌ی ریبوت (بازنگری) احتمالی Dead Space نباشد اما به هر حال تجربه‌ی بالا و سابقه‌ی کاری او در ساخت بازی‌های بزرگ می‌تواند او را یکی از گزینه‌های مناسب برای حضور در تیم توسعه‌دهنده‌ی این بازی کند.

پس از اینکه «جف گراب» ادعا کرد که قرار است مجموعه بازی Dead Space احیا شود و الکترونیک آرتس آن را به‌زودی و در رویداد خود در ماه ژوئیه معرفی خواهد کرد، سایت‌های دیگری هم این ادعا را تأیید کردند. بر اساس گزارشی که سایت Gematsu‌ منتشر کرد، این بازی قرار است تصور دوباره و تازه‌ای از مجموعه بازی Dead Space‌ باشد و به‌جای اینکه یک دنباله‌ی مستقیم برای سه‌گانه‌ی این مجموعه به حساب آید، بیشتر همانند یک ریبوت می‌ماند.

پس از سال ۲۰۱۳ که بازی Dead Space 3 منتشر شد، تا مدتی پیش هیچ خبری از قسمت جدید این مجموعه نبوده است و طرفداران این بازی ترسناک در این سال‌ها به‌شدت مشتاق دیدار دوباره این سری و فضا و اتمسفر خاص و ترسناک آن بوده‌اند. با این وجود، پس از اینکه در سال ۲۰۱۷ استودیو سازنده‌ی بازی «فضای مرده» یعنی استودیو «ویسرال گیمز» توسط EA بسته شد، امیدواری طرفداران برای دیدار دوباره با این مجموعه رنگ باخت. حال، شایعه‌های جدید دوباره طرفداران را امیدوار کرده است. شایعه‌هایی که البته مجبور نیستیم برای اطمینان از صحت آن‌ها مدت بسیاری را صبر کنیم.

علاوه بر این شایعه و ساخته شدن ریبوت احتمالی بازی Dead Space، در جریان مراسم گیم اواردز سال گذشته خالق این مجموعه بازی معروف از بازی جدید خود به نام The Callisto Protocol رونمایی کرد. این اثر توسط تعدادی از افراد با تجربه‌ی سابق استودیو «ویسرال گیمز» و البته خالق سری بازی «فضای مرده» ساخته خواهد شد.

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما