آسترو بات مورد انتظارترین بازی جشنواره بازی‌های تابستانی امسال است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
تصویری از آسترو بات

بازی آسترو بات (Astro Bot) ظاهرا در بین تمامی آثار معرفی شده در جشنواره‌ بازی‌های تابستانی امسال، موفق شده تا توجهات بیشتری را در طی دو هفته اخیر به خود جلب کند.

گزارش منتشر شده از داده‌های IGN Playlist بدست آمده است که بر اساس قصد خرید بیش از ۴۳۰۰۰ گیمر و فاکتورهای موجود در لیست علاقه‌مندی‌های جدید (wishlist) از ۳۰ مه (۱۰ خرداد)، روز برگزاری State of Play، تا ۱۲ ژوئن (۲۳ خرداد) است. این میزان از توجهات ممکن است کمی غافلگیر‌کننده باشد. از این گذشته، سونی در اوایل سال اعلام کرد که قصد ندارد نسخه جدیدی را بر اساس آی‌پی‌های موجود در سال جاری منتشر کند، در حالی که آسترو بات در تاریخ ۶ سپتامبر (۱۶) عرضه می‌شود.

اما آسترو بات دنباله‌ای بر Astro’s Playroom یک دموی رایگان است که روی تمامی کنسول‌های پلی‌استیشن فروخته شده قرار داده شده است تا قابلیت‌های این کنسول را به نمایش بگذارد. در نتیجه، سونی قبلا این مجموعه را در معرض مخاطبان بسیار زیادی قرار داده است و ظاهرا باید شاهد بازگشت برخی از این مخاطبان برای دنباله باشیم. همچنین در حالی که آسترو بات به عنوان اثری از پلی‌استیشن رتبه اول را داشته باشد، اما بقیه جدول تحت سلطه بازی‌هایی هستند که در Xbox Games Showcase به نمایش درآمده‌اند. رتبه دوم متعلق به Doom: The Dark Ages اثر بتسدا (Bethesda) است که همچنین برای پلی‌استیشن ۵ عرضه می‌شود، بنابراین نسبت به سایر بازی‌های ایکس‌باکس در این لیست، مانند Gears of War: E-Day در رتبه ۳ و Perfect Dark در رتبه ۴، بازار هدف بزرگ‌تری دارد.

تصویری از آسترو بات

نکته‌ای که در مورد این جدول قابل ذکر است این است که فقط افرادی را که در این دوره دو هفته‌ای بازی‌هایی را در لیست علاقه‌مندی‌های خود قرار داده‌اند، لحاظ می‌کند. این طبیعتا به نفع بازی‌های جدیدی است که در دو هفته گذشته معرفی شده‌اند، در حالی که بازی‌هایی که قبل از این دوره در لیست مورد انتظارترین آثار بوده‌اند مانند بلک آپس ۶ و بازی جدید اساسینز کرید، در اینجا وجود ندارند. یکی دیگر از بازی‌های مورد انتظار، Clair Obscur: Expedition 33 بوده که اثری نقش‌آفرینی از استودیوی سندفال اینتراکتیو (Sandfall Interactive) است که با تریلری جذاب معرفی شده است. ناشر این بازی شرکت کپلر (Kepler) است که دو بازی در ۲۵ بازی مورد انتظار دارد. دیگر بازی این شرکت یعنی Flintlock: The Siege of Dawn در رتبه ۲۱ قرار دارد.

تعداد کمی از بازی‌های مستقل که با استقبال خوبی روبه‌رو شدند، در بین ۲۵ بازی برتر نیز قرار گرفته‌اند. Mixtape از استودیوی Beethoven and Dinosaur در رویداد ایکس‌باکس توجهات زیادی را به خود جلب کرده و در رتبه‌ ۱۵ قرار گرفته است. در همین حال، بازی Neva که در رویداد بازی‌های تابستانی بسیار مورد بحث قرار گرفت، در رتبه ۲۰ قرار دارد.

رتبه بازی
۱ Astro Bot (Sony)
۲ Doom: The Dark Ages (Bethesda)
۳ Gears of War: E-Day (Xbox)
۴ Perfect Dark (Xbox)
۵ Assassin’s Creed Shadows (Ubisoft)
۶ Clair Obscur: Expedition 33 (Kepler Interactive)
۷ South of Midnight (Xbox)
۸ Fable (Xbox)
۹ Black Ops 6 (Activision Blizzard)
۱۰ Dragon Age: The Veilguard (EA)
۱۱ Lego Horizon Adventures (Sony)
۱۲ Life Is Strange: Double Exposure (Square Enix)
۱۳ Indiana Jones and the Great Circle (Bethesda)
۱۴ Metal Gear Solid Delta (Konami)
۱۵ Mixtape (Annapurna Interactive)
۱۶ Star Wars Outlaws (Ubisoft)
۱۷ Wuchang: Fallen Feathers (505 Games)
۱۸ Avowed (Xbox)
۱۹ Black Myth: Wukong (Game Science)
۲۰ Neva (Devolver Digital)
۲۱ Flintlock: The Siege of Dawn (Kepler Interactive)
۲۲ Atomfall (Rebellion)
۲۳ State of Decay 3 (Xbox)
۲۴ Stalker 2 (GSC Gameworld)
۲۵ Monster Hunter Wilds (Capcom)

منبع: Gameindustry

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیدیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما