بازی جدید آتاری به مناسبت ۵۰ سالگی به تاریخچه‌ی این شرکت می‌پردازد

۱۰ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
atari 50th anniversary collection

شرکت دیجیتال اکلیپپس (Digital Eclipse) به همراه آتاری (Atari) بازی آتاری ۵۰: جشن سالگرد (Atari 50: The Anniversary Celebration) را معرفی کردند. این بازی برای کنسول‌های نسل ۸ و ۹ به همراه نینتندو سوییچ و کامپیوتر عرضه خواهد شد. تاریخ دقیق عرضه آن نیز اعلام نشده است. با اینحال قرار است در زمستان امسال با قیمت ۴۰ دلار در بازار موجود بشود.

بیشتر بخوانید: برند آتاری ۵۰ ساله شد

چندی پیش برند آتاری ۵۰ ساله شد. این برند در حال حاضر قدیمی‌ترین در دنیای گیمینگ بوده و سابقه بسیاری دارد. البته شرکت آتاری فراز و نشیب بسیاری داشته و دیگر محبوبیت قدیم خود را ندارد. معروف‌ترین کنسول این شرکت را می‌توان آتاری ۲۶۰۰ نام برد. این دستگاه باعث شد تا کنسول‌های خانگی معنا پیدا کرده و گیمرها بتوانند در خانه خود نیز بازی‌های ویدئویی را تجربه کنند.

آتاری ۵۰ در اصل یک سفر طولانی برای کاربران است. این بازی به کاربران سابقه ۵۰ ساله آتاری را نشان می‌دهد. محتوای موجود در این عنوان شامل مستند، مصاحبه، دفترچه‌های هنری و البته بیش از ۹۰ بازی است. دیجیتال اکلیپس تمام تلاش خود را کرده تا این عناوین قدیمی به بهترین نحو روی کنسول‌های جدید اجرا شوند.

atari 50th anniversary collection

این بسته با نمایش و اجرای بازی‌های مختلف، ویدیوها و مصاحبه‌ها، تاریخچه‌ی شرکت آتاری و کنسول‌ها و بازی‌های آن را به نمایش می‌گذارد.

آتاری ۵۰ به سبک خاصی طراحی شده است. به اینگونه که تمام محتوای خود را با یکدیگر ترکیب کرده تا شما داستان آتاری را کامل متوجه شوید. از مشکلاتی که بعد از رکود دنیای گیمینگ بوجود آمد تا تغییراتی که در ادامه مسیر در شرکت آتاری ایجاد شد. مستندهای مختلف از روند ساخت بازی‌ها و حتی تصاویر جالبی نیز از این عناوین وجود دارند.

علاوه بر عناوین کلاسیک آتاری، شرکت دیجیتال اکلیپس ۶ بازی جدید نیز در این مجموعه قرار داده است. به همین دلیل بازی آتاری ۵۰ محتوای جدید هم خواهد داشت. بازی‌های جدید موجود در آتاری ۵۰ موارد زیر هستند:

  • Swordquest: AirWorld
  • Haunted Houses
  • VCTR-SCTR
  • Neo Breakout
  • Quadratank
  • Yars’ Revenge Reimagined

به طور کلی این بازی به گونه‌ای طراحی شده تا همه افراد با برند آتاری آشنا شوند. قطعاً آتاری نتوانست موفقیت پایداری در دنیای گیمینگ داشته باشد ولی تأثیری که روی این دنیا داشت از هر شرکت دیگری بیشتر بود.

منبع: Gematsu.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه