آتاری ۳٫۵ میلیون دلار در سرویس ابری بازی‌های رترو سرمایه‌گذاری می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
آتاری

انت‌استریم (Antstream)، پلتفرم استری ابری بازی‌های رترو به‌تازگی سرمایه‌ی جدیدی را از آتاری دریافت کرده است تا بتواند به گسترش خود ادامه دهد. این مبلغ شامل یک سرمایه‌گذاری اولیه ۵۰۰ هزار دلاری است اما می‌تواند در آینده به ۳٫۵ میلیون دلار هم برسد.

طبق بیانیه‌ی مطبوعاتی رسمی آتاری، توضیح داده شده است که ۵۰۰ هزار دلار سرمایه‌ی اولیه طبق قرارداد انجام شده، یک وام قابل تبدیل است که می‌تواند در تأمین مالی آینده به سهام تبدیل شود. اگر این سرمایه‌گذاری بزرگ‌تر ۳٫۵ میلیون دلاری محقق شود، این بدان معناست که Anstream تا به امروز بیش از ۲۰ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است. این شرکت قصد دارد از این پول نقد برای گسترش فهرست بازی‌های خود و عرضه‌ی این سرویس در کشورهای بیشتر استفاده کند.

انت‌استریم

سرویس انت‌استریم آرکید (Anstream) که در سال ۲۰۱۳ میلادی تأسیس شده است، به بازیکنان اجازه می‌دهد تا به فهرستی عظیمی و جذابی از بیش از ۱۲۰۰ عنوان بازی رترو دسترسی داشته باشند. از جمله این بازی‌های معروف و خاطره‌انگیز می‌توان به آثاری نظیر پک‌-من (Pac-Man)، مورتال کامبت (Mortal Kombat,) و مهاجمان فضایی (Space Invaders) اشاره کرد. دسترسی به این سرویس از طریق یک شیوه‌ی فریمیوم به همراه تبلیغات یا خرید یک اشتراکی پولی امکان‌پذیر است.

این پلتفرم در حال حاضر بر روی دستگاه‌های موبایل و تبلت در کنار مک، کامپیوترهای شخصی و آمازون فایر استیک در دسترس است اما استیو کوتام (Steve Cottam )، مدیرعامل انت‌استریم، امیدوار است که این پلتفرم استریم ابری در آینده از پلتفرم‌های بیشتری هم پشتیبانی کند. او در جریان بیانیه‌ی خبری خود اشاره کرده است: «بازی‌های ابری آینده‌ی این صنعت هستند و این سرمایه‌گذاری و بودجه‌ی اخیری که به شرکت منتقل شده، ما را قادر می‌سازد تا فهرست بازی‌های خود را گسترش دهیم و همچنین این فرصت را در اختیارمان قرار می‌دهد تا بتوانیم آن را روی پلتفرم‌ها و کشورهای بیشتری قابل‌دسترس کنیم.»

شرکت انت‌استریم در گذشته یک سرمایه‌گذاری قابل‌توجه از شرکت چینی تنسنت در سال ۲۰۱۹ دریافت کرده بود. اکنون آن‌ها با دریافت بودجه‌ی عظیمی دیگری از سوی آتاری می‌توانند پلتفرم خو%AX-HN: Mag-1F را بهبود دهند. این سرمایه‌گذاری آتاری در انت‌استریم می‌تواند زمینه‌ساز تصاحب سایت و پایگاه داده شرکت موبی‌گیمز (Mobygames) را هم توسط آتاری فراهم کند. همان‌طور که در بیانیه‌ی مطبوعاتی آتاری ذکر شد، آتاری اکنون این گزینه را دارد که دارایی‌های موبی‌گیمز را به قیمت ۱٫۵ میلیون دلار تا ماه مارس ۲۰۲۲ خریداری کند. باید منتظر بمانیم و ببینیم سرانجام این سرمایه‌گذاری برای هر دو شرکت چه خواهد شد.

منبع: Game Developer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما