آتاری می‌خواهد دوباره برای کامپیوتر و کنسول‌ها بازی بسازد

۲۰ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
آتاری

شرکت آتاری که مدتی است از ساخت بازی‌های بزرگ برای کامپیوتر و کنسول دور بوده است، به‌تازگی اعلام کرده است که قصد دارد دوباره به سراغ توسعه‌ی این آثار رود و رویه‌ی کاری خود را از تمرکز بر توسعه‌ی بازی‌های رایگان موبایلی تغییر دهد.

شرکت آتاری که روزگاری پرچم‌دار صنعت بازی‌های ویدیویی بود، بار دیگر قرار است استراتژی تجاری خود را تغییر دهد. البته، این بار در راهی که به احتمال زیاد بیشتر با استقبال گیمرها مواجه خواهد گرفت. آن‌ها اعلام کرده‌اند که قصد دارند تمرکز خود را از بازی‌های رایگان موبایلی دور کرده و آن را به‌سوی بازی‌ها کامل و بزرگ برای کنسول‌ها و کامپیوترهای شخصی منعطف کنند.

وید جی روسِن (Wade J. Rosen) که به‌تازگی به مدیرعاملی آتاری منصوب شده است، درباره‌ی این موضوع بیان می‌کند: «هدف ما از هر تجربه‌ی مربوط به بازی این است که لحظات قابل‌دسترس و لذت بخشی را از بازی معنی‌دار فراهم کنیم. این هسته‌ی اصلی آتاری است و چیزی است که گذشته‌ی ما را با آینده‌مان پیوند می‌زند. در نهایت، ما احساس می‌کنیم بازی‌های پریمیوم این نوع از تجربه‌ی بازی‌ها را به‌صورت بهتری ارائه می‌دهند و با DNA آتاری هم سازگاری بیشتری دارند.»

کنسول Atari VCS

Atari VCS

او در ادامه‌ی صحبت‌هایش ذکر می‌کند که فضای رقابتی و بازاریابی روی شیوه‌ی کسب‌وکار و تجاری بازی‌های رایگان تأثیر زیادی می‌گذارند. البته مدیر آتاری اشاره کرد که آن‌ها همچون به توسعه‌ی بازی‌های رایگان موفق که دارای جامعه‌ی کاربران قابل‌توجهی است، ادامه خواهند داد.

با این وجود، بازی‌های رایگانی مثل Roller Coaster Tycoon Stories، Crystal Castles، Castles & Catapults، Ninja Golf و Atari Combat: Tank Fury یا کاملا متوقف یا فروخته خواهند شد.

هدف آتاری این است که فهرستی قدرتمند از بازی‌های پریمیوم روی سراسر کنسول‌ها داشته باشد که به نظر می‌رسد اولین آثار این رویکرد جدید در سال مالی جاری که تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ به طول می‌انجامد، نمایان شود. همچنین گفته شده است که آتاری قصد دارد با عرضه‌ی بازی‌های جدید فهرست آثار آتاری وی‌سی‌اس (Atari VCS) را هم تقویت کند.

در نتیجه‌ی این رویکرد جدید، شرکت آتاری انتظار دارد که چیزی حدود ۵ میلیون یورو (۵٫۹ میلیون دلار) ضرر متحمل شود. با این حال، دلیلی که مدیرعامل آتاری بیان کرد، چندان عجیب نبوده است و به احتمال زیاد در طولانی‌مدت آن‌ها به خواسته‌ی خود دست پیدا کنند. البته، همان‌طور که ذکر شد، آتاری در عین حال که می‌خواهد به بازار بازی‌های کامپیوتر و کنسول‌ها بازگردد، قصد ندارد بازار گوشی‌های همراه را به‌صورت کامل رها کند و آن را هم دنبال خواهد کرد.

پس از اینکه وید جی روسِن در آوریل گذشته به‌عنوان مدیرعامل آتاری منصوب شد، آتاری تجارت و کسب‌وکار خود را به دو بخش آتاری گیمینگ و آتاری بلاک‌چین تقسیم کرد.

منبع: GameIndustry.biz

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه