لوگوی درخشان اپل ممکن است به مک‌بوک‌ها برگردد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
لوگوی درخشان اپل

بر اساس یک پتنت ثبت شده از طرف اپل، لوگوی درخشان این شرکت ممکن است به لپ‌تاپ‌های مک‌بوک برگردد. همانطور که احتمالا به خاطر دارید، مک‌بوک‌های اپل تا سال‌ها دارای لوگوی درخشان این شرکت بودند اما در سال ۲۰۱۵ اپل تصمیم گرفت این مشخصه را کنار بگذارد.

در اسناد این پتنت توضیحات مفصلی در مورد استفاده از لوگو در پنل پشتی دستگاه‌هایی مانند لپ‌تاپ آمده که این لوگو می‌تواند از خود نور منتشر کند. سه تا از مهندسانی که نام آن‌ها در این پتنت ذکر شده، در سال ۲۰۱۸ به استخدام اپل درآمده‌اند که سه سال بعد از کنار گذاشتن این مشخصه محسوب می‌شود. همچنین با توجه به توضیحات مطرح شده، اپل این بار می‌خواهد رویکرد متفاوتی را برای لوگوی‌ درخشان‌ خود اتخاذ کند.

اولین بار اپل در سال ۱۹۹۹ برای لپ‌تاپ PowerBook G3 به استفاده از لوگوی درخشان روی آورد. سپس به مدت ۱۶ سال، این یکی از ویژگی‌های کلیدی لپ‌تاپ‌های مک‌بوک باقی ماند که در کل بسیاری از کاربران هم علاقه‌ی زیادی به آن داشتند. در سال ۲۰۱۵، مک‌بوک ۱۲ اینچی بدون این ویژگی راهی بازار شد و در عوض یک لوگوی معمولی حک شده مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۲۰۱۶ هم نسل جدید لپ‌تاپ‌های مک‌بوک پرو هم این مشخصه را از دست دادند و از آن زمان دیگر خبری از لوگوی درخشان اپل نیست.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما