بتمن آرکام جدید برای هدست واقعیت مجازی متا کوئست ۳ معرفی شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
بازی جدید بتمن متا کوئست 3

برای مدت زیادی است که طرفداران مجموعه بتمن (Batman) به دنبال یک بازی جدید از آن هستند. با این حال شرکت راکستدی (Rocksteady) که مسئول ساخت عناوین بتمن است، درگیر مشکلات بسیاری بوده و آخرین بازی که توسط این شرکت ساخته شد یعنی شوالیه‌های گاتهام (Gotham Knights) عملکرد چندان خوبی نداشت.

حال به صورت ناگهانی بازی بتمن: سایه آرخام (Batman: Arkham Shadow) معرفی شد و این بازی برای دستگاه واقعیت مجازی متا کوئست ۳ طراحی شده است. این بازی جدید توسط شرکت راکستدی ساخته نشده و شرکت سازنده آن Camouflaj است. شرکتی که مسئول ساخت بازی واقعیت مجازی مرد آهنین (Iron Man) هم بود.

در تریلر معرفی این بازی اطلاعات زیادی وجود ندارد. فقط یک تصویر از بتمن نشان داده شده که داخل آرخام در حال حرکت است. سپس کمی از دنیای بازی نشان داده می‌شود. طبق چیزی که اعلام شده در رویداد تابستانه Summer Game Fest اطلاعات بیشتری از این بازی منتشر خواهد شد.

نکته اینجاست که هنوز هیچ چیزی از این بازی به جز پلتفرم آن مشخص نیست. دستگاه واقعیت متا کوئست ۳ یک دستگاه بسیار با کیفیت و با قیمت خوب است. این دستگاه یک پلتفرم مناسب برای گیمینگ است ولی مشکل اینجاست که بسیاری از افراد به آن دسترسی ندارند. همینطور اینکه تجربه واقعیت مجازی بسیار خاص بوده که باعث شده بسیاری از گیمرها سمت آن نروند.

بازی جدید بتمن متا کوئست 3

بازی بتمن سایه‌ی آرخام پتانسیل زیادی برای موفقیت روی کنسول متا کوئست ۳ دارد. اگر شرکت سازنده عملکرد خوبی داشته باشد این بازی می‌تواند موفقیت بسیار خوبی کسب کند.

تا الان بازی‌های قهرمانی زیادی برای واقعیت مجازی ساخته شده‌اند ولی هیچ کدام در مورد بتمن نبودند. به طور کلی این قهرمان یک چارچوب خاص داشت که در حال حاضر در حال از بین رفتن است. به دلیل اینکه شرکت‌های ناشر و سازنده در تلاش هستند تا در زمینه بازی‌های بتمن خلاقانه عمل کنند و ما شاهد بازی‌های مختلفی از دنیای این قهرمان هستیم.

با افت عملکرد شرکت راکستدی فرصت برای شرکت‌های دیگر فراهم شد تا از دنیای بتمن بهترین استفاده را بکنند. تا قبل از آن هر بازی که عرضه می‌شد در رقابت با راکستدی شکست خورده و نمی‌توانست به پتانسیل خود دست پیدا کند. آخرین بازی بتمن عرضه شده از شرکت راکستدی در سال ۲۰۱۵ عرضه شد. این بازی شوالیه آرخام (Arkham Knight) نام داشت و توانست موفقیت بسیار خوبی کسب کند.

مشکل اینجاست که شرکت راکستدی پس از عرضه شوالیه آرخام دیگر بازی خاصی از این مجموعه عرضه نکرد. این در صورتی است که در گذشته ما هر چند سال شاهد یک بازی جدید از مجموعه بتمن بودیم ولی حال با گذشت نزدیک به ۹ سال از عرضه شوالیه آرخام همچنان بازی جدیدی از مجموعه بتمن توسط شرکت راکستدی وجود ندارد.

بازی بتمن سایه آرخام شاید چیزی نباشد که طرفداران انتظار آن را داشتند ولی نمی‌توان این موضوع را انکار کرد که یک تجربه بسیار خاص است. بتمن بودن چیزی نیست که در هر بازی وجود داشته باشد و در نتیجه شرکت Camouflaj ایده بسیار جالبی را برای ساخت انتخاب کرده است. اگر این شرکت بتواند به بهترین نحو ایده خود را پیاده کند، ما با یک بازی به شدت با کیفیت روبرو خواهیم بود که قطعاً استقبال خوبی از آن می‌شود.

منبع: Gematsu

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیدیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما