تعداد بازیکنان بتلفیلد ۲۰۴۲ در استیم به زیر ۱۰۰۰ نفر رسید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بتلفیلد 2042

بازی بتل رویال بتلفیلد ۲۰۴۲ از زمان عرضه‌اش در اکتبر سال گذشته تاکنون با شرایط عجیبی دست و پنجه نرم کرده و وضعیت فاجعه‌بار آن هنگام انتشار همراه با عدم به‌روزرسانی و پشتیبانی توسعه‌دهندگان از آن زمان، جامعه‌ی بازیکنان  این اثر را بسیار ناامید کرده است. بنابراین، تعجب‌آور نیست که تعداد بازیکنان آن مدام در حال کاهش است.

طبق گزارش‌های منتشر شده، تعداد بازیکنان همزمان این بازی در پلتفرم استیم روی رایانه‌های شخصی اخیرا به زیر ۱۰۰۰ نفر کاهش یافته است. به طور دقیق‌تر در تاریخ ۱۲ آوریل ۲۰۲۲ (۲۳ فروردین ۱۴۰۱)، بازی دارای ۹۷۹ بازیکن همزمان بوده است. همچنین بر اساس آمار، در ۳۰ روز گذشته میانگین تعداد بازیکنان همزمان بازی ۱۹۶۳ نفر ثبت شده است. این در حالی است که بازی در نوامبر ۲۰۲۱ منتشر شده و به هیچ عنوان یک اثر قدیمی محسوب نمی‌شود. این به طور قابل توجهی کمتر از نسخه‌ی قبلی خود یعنی بتلفیلد ۵ است که میانگین تعداد بازیکنان همزمان آن ۱۱۵۸۵ نفر در مدت مشابه بود. دیگر بازی منتشر شده در نوامبر ۲۰۲۱ یعنی هیلو اینفینیت نیز به میانگین ۵۷۶۷ بازیکن همزمان در ۳۰ روز گذشته دست پیدا کرده است.

بتلفیلد 2042

در ماه فوریه‌ی سال جاری، ‌ناشر این بازی یعنی کمپانی الکترونیک آرتز (Electronic Arts) برخی از مشکلات بتلفیلد ۲۰۴۲ را به انتشار شگفت‌انگیز بخش چند نفره‌ی هیلو اینفینیت نسبت داد. گفتنی است که نسخه‌ی بتل رویال سری بتلفیلد در میان طرفداران مورد استقبال زیادی قرار نگرفته است چرا که بیش از ۲۰۰ هزار نفر حتی درخواستی را امضا کرده‌اند که هزینه‌ی خرید بازی را از الکترونیک آرتز پس بگیرند. اندرو ویلسون به عنوان مدیر عامل این کمپانی با اذعان به عرضه‌ی ناامیدکننده‌ی بازی، عواملی مانند دورکاری تیم‌های سازنده‌ی بازی و مشکلات پیش‌بینی نشده‌ی مربوط به پرفورمنس بازی که تنها پس از اجرای این اثر در مقیاس بزرگ آشکار شد را مقصر این اتفاقات دانست.

در راستای حل مشکلات مختلف، بازی قرار است به‌روزرسانی دیگری را در این ماه دریافت کند که چندین بهبود را در بازی ایجاد خواهد کرد. یکی از این بهبودها، اضافه شدن چت صوتی است؛ قابلیتی که به‌طور شگفت‌انگیزی در بازی وجود نداشت. از طرفی انتظار می‌رود که فصل اول این اثر چند نفره در تابستان شروع شود. استودیوی سازنده همچنین در حال ایجاد تغییراتی روی نقشه‌ها بر اساس بازخورد بازیکنان است. از طرفی گفته شده که نقشه‌های جدیدی که برای انتشار در حال توسعه هستند، از نظر مقیاس کوچک‌تر از نقشه‌های موجود در بازی خواهند بود.

بازی بتلفیلد ۲۰۴۲ هم اکنون روی کنسول‌های نسل هشتم و نهمی ایکس‌باکس، پلی‌استیشن و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما