همه‌چیز درباره‌ی استایل با پیراهن ساحلی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
استایل با پیراهن ساحلی

پیراهن‌های ساحلی پیراهن‌هایی سبک، راحت و گشادی هستند که مخصوص گشت‌وگذار در ساحل و روزهای گرم تابستانی طراحی شده‌اند؛ این پیراهن‌ها اغلب با پارچه‌های طرح‌دار دوخته می‌شوند و طرح‌­ها و گل‌­های درشت آن یادآور غروب و نخل و چتر و جزئیات تابستانی است. هر چند این پیراهن‌ها برای سفرهای ساحلی طراحی شده‌اند، بسیاری از خانم‌ها به ویژه در سال‌های اخیر از این پیراهن‌های شاد و راحت برای استایل‌های بهاری و تابستانی خیابانی استفاده می‌کنند. اما برای داشتن یک استایل جذاب با پیراهن ساحلی چه نکاتی را باید رعایت کرد و کدام آیتم‌ها را می‌توان همراه با این پیراهن‌های جذاب و خنک ست کرد؟ همراه ما باشید تا پاسخ سؤالاتتان را بگیرید.

پیراهن ساحلی را چطور ست کنیم؟

هر چند پیراهن‌های ساحلی همان طور که از اسمشان مشخص است برای گشت‌وگذار در ساحل و سفرهای ساحلی طراحی شده‌اند؛ اما برای استایل خیابانی هم می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. با توجه به فرهنگ و قوانین پوششی در ایران برای ست کردن این آیتم‌ها در استایل خیابانی احتیاج به یک بالاپوش دارید؛ اما چه آیتم‌هایی را می‌توان به عنوان بالاپوش در استایل با پیراهن ساحلی ست کرد؟ در این بخش از مطلب آیتم‌هایی را مورد بررسی قرار می‌دهیم که می‌توانند به‌سادگی با پیراهن‌های بلند ساحلی ست شوند.

پیراهن ساحلی زنانه مدل تابستانی رنگ آبی

استایل پیراهن ساحلی با مانتو

مانتو و پیراهن ساحلی

پیراهن‌های ساحلی را می‌توانید با در استایل خیابانی با مانتو ست کنید. مانتوهای عبایی جلوباز، مانتوهای آستین کیمونویی و پانچوهای جلوباز یا جلوبسته بهترین مدل‌های مانتو برای ست کردن با پیراهن ساحلی هستند. پیراهن‌های ساحلی حالتی افتاده و نسبتاً بدون شکل دارند؛ بنابراین بهتر است به سراغ مانتوهایی بروید که جنس لطیفی داشته و حالتی افتاده دارند. مانتوهای حریر یا مانتوهای نخ پنبه‌ی لطیف برای این استایل می‌توانند بسیار مناسب باشند. با توجه به این که پیراهن‌های ساحلی اغلب بلند هستند این آیتم‌ها را هم با مانتوهای کوتاه می‌توانید ست کنید و هم با مانتوهای کوتاه.

برای انتخاب رنگ مانتو می‌توانید به سراغ رنگ‌های روشن یا خنثی بروید یا رنگی هماهنگ با زمینه‌ی پیراهن ساحلی انتخاب کنید. به‌عنوان‌مثال اگر پیراهن ساحلی سفید با گل‌های آبی‌رنگ را انتخاب کرده‌اید انتخاب یک مانتوی عبایی حریر با رنگ آبی روشن می‌تواند انتخاب جذابی برای شما باشد.

اگر می‌خواهید پیراهن‌های ساحلی آستین‌دار را با مانتو ست کنید بهتر است پیراهنی که انتخاب کرده‌اید آستین پفی نداشته باشد چرا که در این صورت ترکیبش با مانتو چندان جذاب نخواهد بود. همچنین با توجه به ماهیت کژوال پیراهن ساحلی، مانتوهای رسمی و مجلسی را با این پیراهن‌ها ست نکنید.

مانتو زنانه مدل حریر
۲۵ %
۸۰۰,۰۰۰
۵۹۸,۰۰۰ تومان
پیراهن ساحلی زنانه اسمارا مدل پشت باز

استایل با پیراهن ساحلی و کت جین

کت جین و پیراهن ساحلی

یکی از دیگر آیتم‌هایی که برای ست کردن با پیراهن ساحلی مناسب است کت جین کوتاه است؛ این آیتم اسپرت که با پیراهن‌های ماکسی به زیبایی ست می‌شود با پیراهن‌های ساحلی رنگارنگ و طرح‌دار هم می‌تواند ترکیب جذابی را خلق کند. در این استایل علاوه بر صندل‌های بندی بدون پاشنه، کتانی‌های سفید هم می‌توانند فوق‌العاده باشند. علاوه بر کیف‌های رودوشی و بندی در این استایل می‌توانید کوله‌پشتی‌های کوچک چرمی یا پارچه‌ای زنانه را هم به استایلتان اضافه کنید. علاوه بر کت‌های جین کوتاه از کت‌های کوتاه کتان یا چرم هم می‌توانید در این استایل استفاده کنید.

اگر پیراهن‌های ساحلی که کمرشان کش دوزی شده است یا کمربند دارند را انتخاب کرده‌اید بهتر است کت‌های کوتاه تا روی کمر را انتخاب کنید تا سیلووئت استایلتان جذاب‌تر باشد؛ اما اگر پیراهن‌های ساحلی بدون کمر را انتخاب کرده‌اید از کت‌های جین بلند هم می‌توانید استفاده کنید.

نکته دیگری که باید در این استایل در نظر داشته باشید جنس پارچه‌ی پیراهن ساحلی است؛ اگر یک پیراهن ساحلی با پارچه‌ی نازک و بدن‌نما را انتخاب کرده‌اید کت جین کوتاه برایتان آیتم مناسبی نخواهد بود و بهتر است در این حالت به سراغ مانتوهای بلند بروید که روی پیراهن را به‌خوبی بپوشانند.

کت جین زنانه اسمارا مدل راسته
پیراهن ساحلی زنانه اسمارا مدل C1086

پیراهن ساحلی و شومیزهای کژوال جلوباز

شومیز و پیراهن ساحلی

شومیزهای کژوال نخی، کتان، جین و لینن هم آیتم‌های مناسبی برای ست کردن با پیراهن ساحلی هستند. اگر پیراهن ساحلی طرح‌دار انتخاب کرده‌اید بهتر است یک شومیز تک‌رنگ هماهنگ با پالت رنگی طرح زمینه پیراهن انتخاب کنید در غیر این صورت به سراغ رنگ های خنثی بروید. اگر شومیز دکمه‌دار انتخاب کرده‌اید بهتر است دکمه‌های شومیز را باز بگذارید تا پیراهن ساحلی جلوه‌ی جذاب‌تری در استایل شما داشته باشد؛ البته می‌توانید شومیز را روی پیراهن ساحلی گره بزنید.

بهتر است در این استایل به سراغ شومیزهای گشاد و اورسایز بروید چرا که با توجه به ماهیت گشاد و بی‌شکل پیراهن‌های ساحلی این مدل شومیزها در ترکیب با پیراهن ساحلی جلوه‌ی بهتری دارند.

شومیز آستین بلند زنانه السانا مدل سیتا کد 155135
پیراهن ساحلی زنانه کد 680

بهترین اکسسوری‌ها برای استایل با پیراهن ساحلی

بهترین اکسسوری‌ها برای پیراهن ساحلی

پیراهن ساحلی یادآور روزهای گرم تابستانی و بهاری در کنار ساحل است؛ بنابراین هرچه تم اکسسوری‌هایتان به این حال و هوا نزدیک‌تر باشد هماهنگی آن‌ها با پیراهن ساحلی که انتخاب کرده‌اید هم بیشتر است. کیف‌های حصیری و کنفی جزو بهترین انتخاب‌ها برای استایل با پیراهن ساحلی هستند مخصوصاً اگر به سراغ رنگ‌های روشن بروید. علاوه بر این کیف‌های رودوشی چرمی رنگارنگ هم می‌توانند انتخاب مناسبی برای ست کردن با پیراهن ساحلی باشند.

کیف حصیری مدل دریا کد F05

پیراهن‌های ساحلی ماهیتی شاد و دوست‌داشتنی دارند به خصوص اگر  پیراهن‌های ساحلی رنگارنگ و طرح‌دار را انتخاب کرده باشید؛ بر همین اساس بهتر است برای انتخاب زیورآلات به سراغ آیتم‌های رنگارنگ و شاد بروید؛ گردنبندهای مهره‌ای و دستبندهای رنگارنگ مهره‌ای و گوشواره‌های بزرگ رنگی بهترین اکسسوری‌ها برای ست کردن با پیراهن ساحلی هستند. به خاطر داشته باشید که پیراهن‌های ساحلی ماهیتی کژوال دارند؛ بنابراین از ست کردن زیورآلات مجلسی مانند گردنبندها و گوشواره‌های مجلسی پر زرق‌وبرق نگین‌دار با این آیتم‌ها اجتناب کنید به طور کلی زیورآلات چوبی، پارچه‌ای، چرمی، مهره‌ای، کنفی و حصیری در استایل با پیراهن ساحلی جلوه‌ی جذاب‌تری دارند.

عینک‌های آفتابی با فریم‌های بزرگ و رنگی هم اکسسوری‌های مناسبی برای استایل با پیراهن ساحلی محسوب می‌شوند. اگر قصد دارید پیراهن ساحلی را برای گشت‌وگذار در مناطق ساحلی بپوشید می‌توانید یک کلاه حصیری جذاب هم با پیراهنتان ست کنید.

رنگ اکسسوری‌هایتان را با توجه به پالت رنگی طرح زمینه‌ی پیراهن‌های ساحلی انتخاب کنید تا استایل جذاب‌تری داشته باشید؛ به‌عنوان‌مثال اگر پیراهن ساحلی با طرح زمینه کرم و گل‌های قرمز انتخاب کرده‌اید زیورآلاتی با تم رنگی قرمز، نارنجی یا صورتی را انتخاب کنید.

پیراهن ساحلی زنانه توتو کد 2301

با پیراهن ساحلی چه نوع کفشی بپوشیم؟

مدل استایل لباس ساحلی

صندل زنانه یکی از بهترین انتخاب‌هایی است که برای استایل با پیراهن ساحلی می‌توانید سراغش بروید؛ صندل‌های بدون پاشنه‌ی بندی با رنگ‌های روشن یا رنگ‌های بولد هماهنگ با طرح زمینه‌ی پیراهن ساحلی بهترین انتخاب‌ها برای ست کردن با پیراهن ساحلی هستند. به‌ عنوان‌ مثال صندل‌های بندی رومی به زیبایی با پیراهن‌های ساحلی ست می‌شوند. صندل‌های کنفی هم می‌توانند انتخاب خوبی برای ست کردن با پیراهن ساحلی باشند. اگر می‌خواهید همراه با پیراهن ساحلی صندل پاشنه‌بلند بپوشید بهتر است به سراغ صندلی‌هایی با پاشنه پلتفرم بروید؛ صندل‌های پلتفرم با پاشنه‌ی حصیری می‌توانند در ترکیب با پیراهن ساحلی بسیار جذاب باشند.

در بهار و تابستان علاوه بر صندل، می‌توانید به سراغ کفش‌های بدون پاشنه‌ی پارچه‌ای تابستانی بروید و آن‌ها را با پیراهن ساحلی‌تان ست کنید؛ کفش‌های کانواس یا بوم برای این استایل کاملا مناسب هستند.

پوشیدن کتانی با پیراهن ساحلی هم رایج است به ویژه اگر می‌خواهید از پیراهن ساحلی در استایل‌های خیابانی استفاده کنید. فقط باید توجه داشته باشید که انتخاب کتانی‌های رنگی ممکن است انتخاب خوبی برایتان نباشد و بهتر است به سراغ کتانی‌های سفید بروید؛ البته اگر پیراهن ساحلی رنگ تیره را انتخاب کرده‌اید کفش‌های کتانی مشکی مانند کفش‌های آل استار یا ونس هم می‌تواند در استایلتان مناسب باشد.

پیراهن ساحلی زنانه کد 681

چند نکته‌ی پایانی

  • همان‌طور که در مطلب به آن اشاره شد پیراهن‌های ساحلی ماهیتی کژوال و غیر رسمی دارند، بنابراین این آیتم‌ها برای موقعیت‌ها و میهمانی‌های رسمی مناسب نیستند؛ اما برای میهمانی‌ها و دورهمی‌های غیر رسمی مانند میهمانی‌های عصرگاهی می‌توانند آیتم مناسبی باشند به ویژه اگر آن‌ها را با صندل‌های هماهنگ با استایل و زیورآلات جذاب و رنگارنگ ست کنید.
  • پیراهن‌های ساحلی پر نقش‌ونگار و طرح‌دار برای استایل بوهمی تابستانه بسیار مناسب‌ هستند؛ به ویژه اگر آن‌ها را با پانچو و صندل‌های بندی ست کنید. برای این که بتوانید پیراهن ساحلی را در استایل بوهو ست کنید مطلب  ۸ ایده برای داشتن استایلی جذاب به سبک بوهو» را مطالعه کنید.
  • پیراهن‌های ساحلی که کمرشان کش‌دوزی نشده یا در قسمت کمر بند ندارند را می‌توانید با کمربند هم استایل کنید.
  • پیراهن‌های ساحلی الگویی گشاد و راحت دارند و برای فصل‌های گرم سال طراحی شده‌اند؛ بنابراین پارچه‌هایی که برای دوخت این مدل پیراهن‌ها استفاده می‌شوند هم بهتر است سبک باشند و با داشتن تار و پود باز بتوانند هوا را از داخل لباس تهویه کنند. پارچه‌های نخ پنبه، لینن و پارچه‌‌ی ژرسه بهترین پارچه‌ها برای دوخت پیراهن ساحلی محسوب می‌شوند.
  • اگر اندامی لاغر دارید و هدفتان توپُر نشان‌دادن اندام‌تان است، می‌­توانید از پیراهن‌های ساحلی استفاده کنید که پیلی و چین داشته باشند.
  • اگر اندامتان مستطیل شکل است و از بالا تا پایین یک‌دست توپر هستید پیراهن‌های ساحلی که کمرشان کش‌دوزی شده را انتخاب کنید و در غیر این صورت یک کمربند روی پیراهنتان ببندید تا اندامتان جذاب‌تر دیده شود. مطالعه ی مطلب «۵ فرم بدن زنانه و استایل مناسب برای هر کدام» به شما کمک می‌کند تا لباسی هماهنگ با فرم بدنتان انتخاب کنید.

منابع: cosmopolitan, goodhousekeeping

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما