۷ نکته‌ی مهم که برای خرید ماشین اصلاح صورت باید در نظر بگیرید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۵ دقیقه
برندهای پرفروش ماشین اصلاح

ماشین اصلاح صورت یکی از ابزارهای بسیار مهم در بهداشت و نظافت شخصی آقایان است. اصلاح با تیغ‌های بی‌کیفیت می‌تواند باعث بروز انواع مشکلات پوستی شود و هر چه روند اصلاح صورت استانداردتر باشد پوست سالم‌تری خواهید داشت. در این مطلب پس از معرفی کلی ماشین‌های اصلاح صورت به نکات مهمی در خصوص انتخاب ماشین اصلاح خواهیم پرداخت و پس از آن ۶ برند محبوب و پرفروش برای خرید ماشین اصلاح صورت استاندارد و حرفه‌ای را به شما معرفی می‌کنیم؛ با ما همراه باشید.

ماشین اصلاح صورت چه می‌کند؟

ماشین اصلاح یک ابزار تخصصی برای کوتاه کردن موهای سر و صورت است. ماشین‌های اصلاح از تیغه‌هایی شانه‌مانند برای کوتاه کردن موها استفاده می‌ کنند؛ به صورتی که دو تیغه به طرف یک دیگر می‌لغزند و موها رو کوتاه می‌کنند. این فرآیند به صورتی است، که موها در بین دندانه‌های یکی از تیغه‌ها قرار می‌گیرد و تیغه‌ی دیگری روی آن می‌لغزد و موها کوتاه می‌شوند و این پروسه ادامه دارد تا به نتیجه‌ی مورد نیاز برسیم.

تیغ‌هایی که در ماشین اصلاح وجود دارند، مستقیم با پوست تماس پیدا نمی‌کنند. یک توری فلزی بین آن‌ها قرار می‌گیرد که فاصله چند میکرونی با پوست دارد و باعث می‌شود بدون کمترین حد برخورد با سطح پوست، صورتتان اصلاح شود. در نتیجه دیگر حساسیت، آلرژی و خشکی ایجاد نمی‌شود.

کاهش بریدگی و آسیب‌دیدگی پوست یکی از مهم‌ترین مزایای ریش‌تراش‌های برقی نسبت به تیغ‌های اصلاح است. همچنین تمیز کردن ریش‌تراش‌های برقی آسان است و به همین دلیل خطر تجمع باکتری در این دستگاه‌ها به نسبت تیغ‌های سنتی کاهش پیدا می‌کند.

انواع تکنولوژی‌های اصلاح در ریش‌ترش‌های برقی

ماشین‌های ریش‌تراش‌ و اصلاح صورت دو نوع تیغه دارند: تیغه‌های چرخشی و تیغه‌های فویلی. هر کدام از این تیغه‌ها طرفداران خود را دارند. با این که مدل چرخشی نسبت به مدل فویلی به نوعی برتریت دارد، اما با این حال باز هم بعضی افراد با تیغه‌های فویلی راحت‌تر اصلاح می‌کنند.

انواع تکنولوژی‌های اصلاح در ریش‌ترش‌های برقی

در ماشین‌های اصلاح صورت با تیغه‌ی چرخشی از سه یا چهار تیغه بیضی مانند تشکیل شده اند که روی خطوط صورت سر می‌خورند و موها را کوتاه می‌کنند. نسبت به تیغه‌های فویلی این ریش‌تراش‌ها می توانند دسترسی بهتری به تمامی نواحی صورت داشته باشند و کم سر و صداتر هستند. این نوع تیغه‌ها معمولا موهای بلند را بهتر کوتاه می‌کنند و راحت‌تر هم می‌توان آن‌ها را تمیز کرد.

در ریش‌تراش‌هایی که تیغه‌ی فویلی دارند تیغه‌ها زیر یک فویل محافظ قرار گرفته‌اند و به جای چرخش دارای حرکات رفت و برگشت هستند. ماشین‌های اصلاح فویلی معمولا دارای چند تیغه هستند و هر چه تعداد تیغه‌ها بیشتر باشد سریع‌تر صورت را اصلاح می‌کنند. این ریش‌تراش‌ها برای خط زنی بهتر عمل می‌کنند.

مهم‌ترین ویژگی های ماشین اصلاح کابردی و استاندارد

برای این که یک ماشین اصلاح با کیفیت و کاربردی تهیه کنید موارد و نکاتی وجود دارد که باید آ‌نها را مد نظر بگیرید. در این بخش از مطلب به بررسی این موارد می پردازیم.

۱. تیغه‌ی با کیفیت و ضدآلرژی

تیغه‌ی باکیفیت یکی از مهم‌ترین نکات در اصلاح صورت است. تیغه‌های استاندارد اصلاح باید به شکلی باشند که به هیچ عنوان زنگ نزنند، در برابر شکستن مقاومت داشته باشند و برای صورتتان هم ایجاد آلرژی و حساسیت نکنند.

به این نکته هم دقت داشته باشید که تیغه‌ها قابل تعویض باشند تا بتوانید با کاهش کیفیت تیغه‌ها بدون این که مجبور به تعویض دستگاه باشید تیغه را تعویض کنید. تیغه‌هایی از جنس تیتانیوم، استیل کربنی دارای پوشش تیتانیوم و استیل پیشرفته ضدزنگ بهترین انواع تیغه هستند.

۲. منبع انرژی

ماشین‌های اصلاح برقی و باطری‌دار هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. به عنوان مثال ریش‌تراش‌هایی که با باطری کار می‌کنند را می‌توانید به راحتی با خودتان به مسافرت ببرید و حتی زیر دوش از آن‌ها استفاده کنید. در مقابل این نوع دستگاه‌هایی که با باتری کار می‌کنند نسبت به مدل‌هایی که مستقیما به برق وصل می‌شوند عمر و همچنین قدرت کمتری دارند.

نکته‌ی دیگری که در خصوص منبع انرژی ماشین اصلاح باید به آن دقت کنید این است که باطری لیتیومی دارد یا باطری نیکلی. باطری‌های لیتیومی بسیار سریع‌تر شارژ می‌شوند و عمر طولانی‌تری نسبت به باطری‌های نیکلی دارند.

شارژرهایی که پس از شارژ کامل باطری خودشان خاموش می‌شوند بهتر هستند از این جهت که اگر باطری بعد از فول شدن کماکان در شارژ باقی بماند ممکن است عمرش کم شود. نشانگر شارژر هم عامل مهمی است که بهتر است در دستگاه شما وجود داشته باشد تا بدانید دستگاهتان چقدر شارژ باقی مانده دارد.

یکی از بهترین امکاناتی که دستگاه‌های اصلاح صورت می‌توانند داشته باشند این است که هم قابلیت شارژ باطری و هم قابلیت کار با برق مستقیم را داشته باشند. در این صورت بسته به نیازتان می‌توانید به راحتی در صورت اتمام شارژ باطری آن را به برق بزنید و یا این که دستگاه‌تان را تنها با باطری بدون نیاز به کابل برق در هر کجا که دوست داشتید استفاده کنید.

۳. سهولت در تمیز کردن دستگاه

تمیز کردن تیغه‌های دستگاه در بهداشت و سلامت پوست اهمیت فراوانی دارد. همان‌طور که پیش‌تر هم به آن اشاره کردیم تیغه‌های دستگاه می‌توانند به محل تجمع باکتری تبدیل شوند و در این صورت احتمال دارد دچار آکنه و یا حساسیت‌های پوستی شوید. برخی ماشین‌های اصلاح در جعبه‌ی خود برس کوچکی برای تمیزکاری دارند و برخی دیگر دستگاه‌ها به سیستم نظافت کننده خودکار مجهز هستند. بنابراین ابزار تمیز‌کننده همراه با دستگاه یکی از نکات مهمی است که باید در خرید ماشین اصلاح به آن توجه کنید.

۴. شانه‌های متنوع همراه با دستگاه

شانه‌ی مخصوص با درجه‌های قابل تنظیم یکی از نکاتی است که باید در خرید دستگاه به آن توجه کنید. شانه‌ها به شما این اجازه را می‌دهند که برای اندازه‌های مختلف موها بتوانید ماشین اصلاح تان را تنظیم کنید.

۵. اصلاح خط ریش با خط زن یا تریمر

با قابلیت امکان اصلاح خط ریش می‌توان موهای جلوی گوش و یا دیگر موهای بلند را اصلاح کنید. طول تیغه‌ی اصلاح خط ریش بهتر است در حد متوسط باشد، چون تیغ کوتاه نمی‌تواند به راحتی خط ریش را اصلاح کند و تیغ بلند دقت و ظرافت ندارد.

۶. قابلیت مقاومت در برابر آب

دستگاه‌های الکتریکی یک نشان با عبارت IPXY دارند که میزان مقاومت دستگاه در رطوبت و گرد و غبار را نشان می‌دهد. عبارت (IP) میزان مقاومت در برابر آب و عوامل خارجی مانند گرد و غبار را نشان می‌دهد. حرف X مقاومت در برابر گرد و غبار را نشان می‌دهد و عددی بین ۰ تا ۶ است. حرف Y مقاومت دستگاه در مقابل آب را نشان می‌دهد و عددی بین ۰ تا ۸ است.

اگر معمولا اصلاح را به صورت مرطوب انجام می‌دهید و دوست دارید در حمام ریش‌تان را اصلاح کنید حتما شاخص مقاومت در برابر آب و رطوبت را چک کنید که دستگاهی که می‌خرید دچار مشکل نشود.

۷. طراحی آرگونومیک، خوش‌دست بودن و وزن دستگاه

طراحی ظاهری، شکل و وزن دستگاه اهمیت زیادی دارد. اگر دستگاه خوش‌دست نباشد و یا بر اثر سنگینی آن دست‌تان خسته نشود نمی‌توانید اصلاح مطلوبی انجام دهید.

بررسی ۶ برند پرفروش‌ و باکیفیت‌ تولید کننده‌ی ماشین اصلاح صورت

امروزه در بازار انواع و اقسام برندها و مدل‌های متنوع را می توانید مشاهده کنید و این تنوع ممکن است برایتان کمی گیج کننده باشد. در این بخش از مطلب چند نمونه از محبوب‌ترین برندهای ماشین اصلاح در بازار را برایتان معرفی کرده و از هر برند چند مدل محبوب و کاربردی را به عنوان نمونه معرفی کرده‌ایم.

ماشین اصلاح صورت براون

ماشین اصلاح صورت براون

برند براون را می‌توانیم یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین برندهای تولید‌ کننده‌ی دستگاه‌های اصلاح مو در سراسر جهان بدانیم. این برند آلمانی در سال ۱۹۲۱ توسط مکس براون تاسیس و در سال ۱۹۶۷ توسط شرکت ژیلت خریداری شد و نهایتا از سال ۲۰۰۵ زیرمجموعه شرکت بین المللی پروکتر اند گمبل مشغول به فعالیت است.

براون یکی از خوش‌نام‌ترین تولید‌کنندگان لوازم الکترونیکی در جهان است که ماشین‌های اصلاحش به طور خاص به دلیل کیفیت بالا و شهرت مجموعه در سرتاسر جهان بسیار پرفروش است. در بین ماشین‌های اصلاح براون مدل‌های بسیار متنوعی را می‌توانید مشاهده کنید. از مدل‌های اقتصادی چند کاره تا مدل‌هایی جدید با فناوری‌هایی بسیار خاص و پیشرفته.

ماشین اصلاح موی سر و صورت براون سری ۵ مدل MGK5 یکی از کابردی‌ترین ماشین‌های اصلاح براون است که قابلیت‌های بسیار متنوعی دارد. این مدل پرفروش و محبوب با طراحی ارگونومیک از استیل ضدزنگ ساخته شده، قابلیت شست‌وشوی مناسبی دارد، قابلیت اصلاح با شماره صفر را دارد و به صورت شارژ سریع هم می‌توانید از آن استفاده کنید. تیغه‌های ضدآلرژی، قابلیت تعویض سری، شدت قابل تنظیم و محافظ گرمای بیش از حد BBS از دیگر امکانات این دستگاه اصلاح موی محبوب براون است.

ست ماشین اصلاح موی صورت و بدن براون مدل mgk7221 هم یکی دیگر از مدل‌های کاربردی و باکیفیت براون است که با داشتن شانه‌ها و سری‌های متعدد می‌تواند نیازهای مختلف کاربران را برآورده کند. این مدل ست ماشین اصلاح مو قابلیت شست‌وشو و همچین شست‌وشوی سری‌ها را دارد، تیغه‌هایش از استیل ضدزنگ ساخته شده و از طریق استندی که همراه دستگاه ارائه شده شارژ می شود.

ماشین اصلاح صورت پاناسونیک

ماشین اصلاح صورت پاناسونیک

پاناسونیک نامی آشنا در تولید لوازم الکتریکی در جهان است که آن را از دیرباز می‌شناسیم. این برند خوش‌نام ژاپنی در زمینه‌ی تولید انواع دستگاه‌های ریش‌تراش‌ هم در جهان جزو محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین برندها می‌شود. برای خرید یک ماشین ریش‌تراش‌ باکیفیت و مرغوب برند پاناسونیک یکی دیگر از برندهایی است که با خیال راحت می‌توانید به آن اعتماد کنید.

ماشین اصلاح صورت پاناسونیک سری لمدش مدل لمدش ES-ST25 با طراحی آرگونومیک از آلیاژ نقره ساخته شده است و قابلیت ضدآب، قابلیت تمیزکردن تیغه‌ها، قابلیت استفاده به صورت خشک و مرطوب از جمله امتیازات این دستگاه هستند. تیغه‌های این دستگاه ریش‌تراش‌ که با فناوری نانوتک ساخته شده‌اند و کاملا ضدحساسیت و برای پوست‌های حساس مناسب هستند.

سری‌های دستگاه از تکنولوژی پیشرفته‌ای استفاده می‌کند که به‌هنگام کوتاه‌کردن موهای صورت در مقایسه با مدل‌های مشابه کمترین فشار را به پوست‌ وارد می‌کند. سری این ماشین اصلاح یک سنسور دارد که با توجه به حجم موها در نقاط مختلف صورت، میزان قدرت موتور را کاهش یا افزایش می‌دهد.

ماشین اصلاح صورت پاناسونیک مدل ER-GB42-K یک ماشین اصلاح ساده تریمر برای آن دسته از آقایانی است که به دنبال کارایی پیچیده‌ای نیستند. این دستگاه ضدآب ۱۴۸ گرم وزن دارد که استفاده آن در طولانی‌مدت باعث خستگی دست نمی‌شود. همچنین این مدل قادر به نگهداری مدت‌زمان ۷۲۰ ساعت شارژ است.

ماشین اصلاح موی صورت پاناسونیک مدل ES-LV65 یکی دیگر از ماشین‌های اصلاح کاربردی و بسیار پرفروش برند پاناسونیک است. این ماشین دارای ۵ تیغه با سه شکل مختلف بوده که حالت تمیزکردن لرزشی تیغه‌ها با سرعت ۱۷۰۰۰ دور در دقیقه است. همچنین این مدل دارای حس‌گر تشخیص تراکم مو و تنظیم سرعت موتور و پوشش فویلی قوس‌دار برای اصلاح راحت‌تر نقاط انحنادار صورت است.

ماشین اصلاح موزر

ماشین اصلاح موزر

موزر اولین کارخانه تولید کننده‌ی دستگاه های اصلاح مو در دنیا است و آن‌قدر قدمت و شهرت دارد که همچنان در ایران به تمام دستگاه های اصلاح مو فارغ از برند و کارخانه تولید کننده‌ی دستگاه موزر گفته می‌شود. برند موزر در سال ۱۹۴۶ در آلمان تاسیس شد و فناوری پیشرفته و جنس منحصر به فرد تیغه‌هایش باعث شد سال‌ها در لیست پرفروش‌ترین ماشین‌های اصلاح جایگاه‌های نخستین را داشته باشد.

ماشین اصلاح موی سر و صورت موزر مدل ۰۰۵۰-۱۴۰۰ یکی از کاربردی‌ترین و پرفروش‌ترین ماشین های اصلاح اقتصادی برند موزر است که سال‌هاست در ایران با نام مستعار ۵ دنده شناخته می شود. دارای ۵ درجه‌ی تنظیم تیغه بوده که امکان اصلاح مو را در ۶ اندازه برای شما فراهم می‌سازد و تیغه‌ی باکیفیتش از جنس استیل ضدزنگ است. این دستگاه مستقیما با برق کار میکند. شانه، روغن و شانه تمیز کننده هم در جعبه دستگاه وجود دارد.

ماشین اصلاح موی سر و صورت موزر مدل ۱۴۰۰-۰۰۸۷ یکی دیگر از محصولات پرفروش برند موزر است که موتوری قوی و تیغه هایی ضدزنگ از جنس استیل پیشرفته است. دستگاه مستقیما با برق کار می کند و از ۰.۷ تا ۳ میلیمتر را اصلاح میکند. دو عدد شانه، روغن و شانه تمیز کننده هم در جعبه دستگاه وجود دارد.

ماشین اصلاح صورت فیلیپس

ماشین اصلاح صورت فیلیپس

و اما به یکی دیگر از برندهای نام آشنای تولید لوازم الکتریکی می‌رسیم که در زمینه‌ی تولید لوازم بهداشتی برقی مانند ماشین‌های اصلاح صورت هم شهرتی جهانی دارد؛ برند هلندی فیلیپس که جزو پرفروش‌ترین برندهای تولید‌ کننده‌ی ماشین‌های اصلاح صورت در جهان است.

در مجموعه ماشین‌های اصلاح فیلیپس دستگاه‌های بسیار متنوعی را می‌توانید ملاحظه کنید؛ از دستگاه‌های اقتصادی‌تر گرفته تا دستگاه‌هایی بسیار پیشرفته با تکنولوژی خاص. در میان ریش‌تراش‌های چرخشی موجود در بازار حرفه‌ای ترین دستگاه‌ها متعلق به برند فیلیپس است و اگر می‌خواهید یک ماشین اصلاح با تیغه‌ی چرخشی تهیه کنید بهتر است به سراغ این برند بروید.

ماشین اصلاح موی سر و صورت فیلیپس مدل QP2520 یکی از پرفروش‌ترین مدل‌های ریش‌تراش‌ برند فیلیپس است. این دستگاه دارای تیغه‌هایی از جنس استیل پیشرفته و ضدحساسیت با شانه‌های گوناگون است که ته‌ریش یا ریش‌های بلند شما را بدون آنکه باعث اذیت یا سوزش پوستتان شود کوتاه کرده و صورت را صاف و شفاف می‌کند. از دیگر ویژگی‌های این دستگاه باید به قابلیت استفاده به صورت مرطوب و خشک آن اشاره کرد که کار اصلاح را راحت‌تر می‌کند تا هنگام دوش گرفتن هم بتوانید صورتتان را اصلاح کنید.

ماشین اصلاح موی صورت فیلیپس مدل AT880 یکی از مدل‌های ماشین اصلاح فیلیپس است که با تکنولوژی چرخشی اصلاح به خصوص در نواحی سخت دور مانند گردن را فراهم می‌کند. تیغه‌هایش از جنس استیل ضدزنگ هستند، قابلیت شستشو دارد و باتری اش را هم می‌توانید به راحتی شارژ کنید.

سیستم اصلاح DualPrecision  در این مدل ریش‌تراش‌ به طور موثری موهای بلندتر و خردهای کوتاه را می تراشد. مدل جدید Philips Norelco PowerTouch با تیغ Aquatec می‌تواند برای گزینه خشک استفاده شود، اما کاملاً ضدآب است و  می‌تواند با کف یا ژل مرطوب هم استفاده شود.

اگر دنبال ماشین اصلاحی هستید که علاوه بر صورت برای تمامی نواحی بدن مناسب باشد ست اصلاح فیلیپس مدل MG5730/15 با ۱۱ ابزار همراه برای اصلاح موهای تمام بدن طراحی شده و کاربر با داشتن این مدل می‌تواند تمام نیازهای مربوط به اصلاح خود را برطرف کند. این مدل به فناوری DualCut مجهز است که باعث می‌شود موها بهتر و سریع‌تر کوتاه شوند و همچنین تیغه‌های دستگاه همیشه تیز بمانند.

این فناوری در دو تیغه استفاده شده و ساییده شدن این تیغه‌ها به هم باعث می‌شود حتی پس از ۵ سال استفاده مثل روز اول تیز باشند. این تیغه از استیل ضدزنگ ساخته شده و قابل شست‌وشو است. تنوع سری‌ها و شانه‌های این دستگاه که امکان اصلاح تمام موهای بدن را فراهم کرده‌اند؛ از گوش و بینی گرفته تا ته ریش‌های خاص و مد روز این دستگاه تمامی نیازهای شما را برطرف میکند.

ماشین اصلاح کیمی

و اما اگر قیمت برایتان اولویت اول را دارد و به دنبال یک ماشین اصلاح اقتصادی می‌گردید برند کیمی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. برندی چینی که در زمینه‌ی تولید لوازم شخصی برقی فعالیت دارد و تاکنون تولیداتی با کیفیت و قیمت مناسب را روانه بازار کرده است.

ماشین اصلاح کیمی مدل KM-5390 ازجمله دستگاه‌های حرفه‌ای کیمی است که به دلیل قابلیت چهار کاره بودن از محبوبیت بالایی بین مصرف کنندگان برخوردار است. سری اصلی آن از جنس استیل ضدزنگ است و دارای تکنولوژی اصلاح برش چرخشی با انعطاف بالا بوده و ضخیم‌ترین و ریزترین موها را به دام می‌اندازد.

در صورتی که موها بلندتر باشد می‌توانید از طریق سری مخصوص که بر روی دستگاه سوار می‌شود برای کوتاه کردن استفاده کنید. با سری خط زن این دستگاه که یک سری کامل است می‌توان برای اصلاح خط ریش و سبیل استفاده کرد. دستگاه کاملا ضدآب است و می‌توانید آن را زیر دوش و به صورت خشک و مرطوب استفاده کنید. همچنین دستگاه دارای صفحه نمایش و نمایشگر میزان شارژ هم هست.

ماشین اصلاح  مدل «KM-5017» دارای تیغه‌ی استیل ضدزنگ با تکنولوژی برش مستقیم است که برای اصلاح موها ۱ تا ۲ میلی‌متر کاربرد دارد و برای اصلاح بیشتر از این مقدار باید از ۴ سری موجود آن استفاده کنید. شانه‌های این دستگاه برای نمره‌های ۳، ۶، ۹، و ۱۲ طراحی‌شده‌اند، بنابراین نمی‌توانید از آن به‌عنوان یک دستگاه صفر زن استفاده کنید.

باتری این ماشین پس از ۲ ساعت به‌طور کامل شارژ و امکان استفاده به مدت ۴۵ دقیقه را برای شما فراهم می‌کند. البته این دستگاه ضدآب نیست و زیر دوش نمی توانید از آن استفاده کنید. این محصول در حال حاضر پرفروش‌ترین ماشین اصلاح موی صورت در دیجی‌کالا محسوب می‌شود.

در بین مدل های برند کیمی ماشین اصلاح کیمی مدل KM-5027 یکی از پرقدرت‌ترین و ریزترین حالت اصلاح را دارد. با این دستگاه که دارای تیغه‌ای از جنس تیتانیوم پیشرفته است می‌توانید اصلاح از شماره ۰ تا شماره ۳ را داشته باشید. دستگاه با ۲ ساعت شارژ فول شارژ شده و می‌توانید ۲۴۰ دقیقه بدون سیم از دستگاه استفاده کنید.

این دستگاه کم‌صدا و پر قدرت هم برای اصلاح در خانه و هم برای سالن‌های آرایشگاهی مناسب است. درصد شارژ دستگاه به صورت نمایش عددی LCD است و شما می‌توانید به وسیله باتری قابل شارژ آن را شارژ کنید.

ماشین اصلاح وی جی آر

ماشین اصلاح وی جی آر

برند وی جی آر هم دیگر برند اقتصادی است که برای خرید ریش‌تراش‌های کاربردی و در عین حال اقتصادی می‌توانید سراغش بروید. اگر نام برند جیمی را هم شنیده باشید بهتر است بدانید که برند وی جی آر محصولات ارتقا یافته جیمی را تولید می‌کند. وی جی آر ماشین‌های اصلاح متنوعی را روانه بازار کرده است که می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید و با توجه به بودجه و هم چنین نوع نیاز و اولویت‌هایتان مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ماشین اصلاح وی جی آر مدل ۲۵۸ دارای سه سری ریش کوتاه کن، اصلاح موی بینی و شانه متحرک از ۱ تا ۱۰ میل است. دو مزیت دیگر این ماشین این است که کاملا ضدآب و قابل شست‌وشو است و دیگر این که باطری لیتیومی با شارژ سریع دارد (۹۰ دقیقه شارژ ۹۰ دقیقه کارکرد) و علاوه بر باطری از کابل برق هم میتوانید برای کار با دستگاه استفاده کنید. طراحی آرگونومیک و همچنین تیغه های ضدحساسیت هم از دیگر مزایای این دستگاه است.

ریش‌تراش‌ برقی صورت وی جی آر مدل V-309 به شما این امکان را می‌دهد که در هر جایی مانند جاده و محل کار همراه خود داشته باشید. این ریش تراش کاملا ضدآب بوده و دارای دو حالت شیوینگ خشک و مرطوب است و با خیال راحت می‌توانید آن را زیر دوش استفاده کنید و پس از تراشیدن آن را به راحتی با آب تمیز کنید. نشانگر دیجیتالی دستگاه میزان شارژ باتری و وضعیت‌های مختلف کارکرد این ریش‌تراش‌ را نشان می‌دهد. باتری این ریش‌تراش‌ پس از هر بار شارژ کامل تا ۴۵ دقیقه کار می‌کند و فقط در عرض ۱.۵ ساعت به سرعت شارژ می‌شود.

و در آخر

نگهداری دستگاهی که خریداری می‌کنید هم بسیار مهم است. روغن نزدن به موقع به تیغه‌ها، اصلاح را کاری دردآور می‌کند. گرد و غبار، مو و سایر مواد روی تیغه‌ها انباشته شده و به مرور آن را از بین می‌برند. بیشتر مدل‌ها دارای روغن مخصوص هستند که عمر تیغه‌ها را افزایش می‌دهد. اگر روغن همراه با دستگاهی که خریداری کردید موجود نبود هم باید خودتان روغن مناسب را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید.

منابع: braun, consumerreports

روتین پوستی
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما